sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Spis Powszechny przez Internet. Na razie w wersji demo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2011, 11:38
Autor: (jsz)

Rachmistrz ma identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego.
Rachmistrz ma identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego.

Nie masz czasu na rozmowę z rachmistrzem? Spisz się sam przez Internet. GUS uruchomił właśnie demonstracyjną wersję formularza spisowego.

Narodowy Spis powszechny rozpocznie się 1 kwietnia. W Lubelskiem statystycy będą musieli sprawdzić 450 tys. domów. Informacje o mieszkańcach zbiorą z urzędowych rejestrów, drogą telefoniczną i przez osobiste wizyty rachmistrzów.

Każdy może jednak spisać się sam. Od 1 kwietnia specjalny formularz będzie dostępny na stronach www.spis.gov.pl oraz www.stat.gov.pl. Dziś można już korzystać z wersji demonstracyjnej.

– Służy on wyłącznie do zapoznania się z aplikacją – mówi Artur Satora, rzecznik GUS. – Informacje wprowadzone na tym formularzu nie są zapisywane w bazie danych. Będą widoczne tylko do momentu wylosowania.

Dzięki demonstracyjnej wersji formularza można sprawdzić, na jakie pytania odpowiemy w czasie właściwego spisu. Dotyczą one zarówno podstawowych kwestii, jak wiek, narodowość, wykształcenie czy sytuacja mieszkaniowa, jak również rodziny i stanu cywilnego.

Ankieterzy zapytają też o źródła dochodów. Są też pytania o przynależność religijną i plany prokreacyjne. W tym przypadku, odpowiedź jest jednak dobrowolna.

Właściwy formularz spisowy będzie dostępny na stronach GUS od 1 kwietnia do 16 czerwca. Pozostanie aktywny przez 14 dni od pierwszego zalogowania. To oznacza, że można go wypełniać etapowo, o dowolnej porze.

Raz wprowadzone informacje zostaną zapamiętane. Jeśli nie skończymy wypełniać formularza w ciągu dwóch tygodni, spis zostanie dokończony przez telefon. Możemy się też spodziewać wizyty rachmistrza.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Wszystkie dane, zebrane przez rachmistrzów objęte są tajemnicą statystyczną. To oznacza, że nikt poza GUS nie uzyska dostępu do informacji o konkretnych osobach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jan
Krzysztof
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jan
jan (24 marca 2011 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oficjalnie jestem w Londynie. niech mi ktoś udowodni,ze jest inaczej Mam ten cały spis w głębokim poważaniu
Rozwiń
Krzysztof
Krzysztof (24 marca 2011 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ramach protestu przeciwko sytuacji ekonomicznej w kraju proponuję zignorować spis powszechny. Jeśli Państwo ma swoich obywateli w "głębokim poważaniu" to dlaczego obywatele mają szanować Państwo ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!