wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Strażnik incognito

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2005, 21:36
Autor: (fp)

Kończy się nabór kandydatów na wolontariuszy do Straży Miejskiej. Jako druga w Polsce, kraśnicka straż zdecydowała się na nabór do pracy poprzez wolontariat

Spośród ponad czterdziestu zgłoszeń, jakie wpłynęły, zakwalifikowanych będzie zaledwie ośmiu kandydatów. Po półrocznym bezpłatnym szkoleniu, w czasie którego będą patrolować ulice miasta, staną się szeregowymi strażnikami miejskimi. W pierwszych dniach marca, kiedy tylko kandydaci przejdą badania lekarskie, rozpoczną swoja pracę.
– Chcemy wykorzystać efekt zaskoczenia i nowe twarze tych ludzi. Będą patrolować ulice zupełnie po cywilnemu. Wprawdzie nie będą mieli żadnych uprawnień, ale mogą na przykład wejść do sklepu i zobaczyć jak się tam handluje alkoholem, kiedy mundurowy strażnik nie patrzy. Później mogą stać się świadkami popełnianych wykroczeń – podkreśla Piotr Różyński, komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. – Oczywiście będzie to trwało tylko kilka dni, ponieważ „nowi” szybko zostaną zdemaskowani. Liczymy, że uda nam się złapać kilku nieuczciwych sprzedawców, którzy pozwalają pić w sklepie lub sprzedają go nieletnim. Może uda się złapać kilka osób pijących w niedozwolonym miejscu.
Po tej akcji incognito wszyscy wolontariusze będą umundurowani i wspomogą uliczne patrole prawdziwych strażników.
Patrole na ulicach, to tylko element całego szkolenia. Kandydaci na strażników uczyć się będą podstaw prawa, kryminalistyki, psychologii i technik interwencyjnych. Zajęcia zorganizują im fachowcy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Szkolenie finansuje budżet miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!