Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 sierpnia 2015 r.
21:52

Susza. Będzie pomoc finansowa dla rolników?

0 15 A A
Nasze województwo jest jednym z najbardziej dotkniętych suszą z regionów w całym kraju
Nasze województwo jest jednym z najbardziej dotkniętych suszą z regionów w całym kraju

Od kilku tygodni nie spadła ani jedna kropla deszczu. Pola uprawne zamieniają się w popiół i skałę. Wczoraj Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oficjalnie ogłosił,
że północna część naszego województwa jest zagrożona suszą rolniczą

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jest źle – przyznaje Tomasz Pękala, rolnik z miejscowości Łukowa w powiecie biłgorajskim. – Plony kukurydzy i buraków będą niższe o połowę. Zbierzemy o ok. 30 procent mniej tytoniu – przewiduje.
– Nie przypominam sobie, żeby była kiedyś taka sytuacja; pod względem strat rolniczych i pożarów zbóż, ściernisk czy maszyn rolniczych – mówi Dariusz Łobejko, wójt gminy Jabłoń (powiat parczewski).

Wysokie temperatury i brak opadów dają się też we znaki sadownikom. – Jabłka przestały rosnąć, będą mniejsze. A od słońca owoce się parzą. Pojawia się brązowy nalot i takie jabłko nie nadaje się już do jedzenia – mówi Zbigniew Chołyk, prezes Zrzeszenia Producentów Owoców „Stryjno-Sad” w Kawęczynie (powiat świdnicki). – Starsze sady dają sobie radę, ale w młodych drzewa usychają. Trzeba je podlewać. 

Skutki upałów dotykają też plantatorów chmielu. – Jak jeszcze przez tydzień będzie tak wysoka temperatura to będzie niewesoło – przewiduje Paweł Piłat, plantator chmielu z Karczmisk (powiat opolski). – U nas gleba jest dobra, ale na gorszych rośliny już podsychają.

To, jak problem jest poważny, obrazują mapy przygotowane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Nasze województwo jest jednym z najbardziej dotkniętych suszą z regionów w całym kraju. Według specjalistów, mamy do czynienia z tak zwaną suszą głęboką. Ostatni raz tak sucho było w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku.

Wczoraj puławski IUNG ogłosił, że suszą zagrożone są trzy powiaty: bialski, parczewski i radzyński. Dotyczy do w sumie 16 gmin m.in. Jabłoni, gdzie wczoraj rozpoczęła pracę komisja szacująca straty i Rokitno, w której taka komisja działa już dwa tygodnie.

– W przypadku upraw kukurydzy, ziemniaków i dyni jest tragicznie – przyznaje Jacek Szewczuk, wójt gminy Rokitno w powiecie bialskim.

Straty w uprawach związane z suszą do tej pory do wojewody zgłosiło 38 gmin. Na ich wniosek powoływane są komisje, które m.in. zajmą się weryfikacją oświadczeń o stratach, które rolnicy składają w urzędach gmin.

– Na tej podstawie będzie im udzielana pomoc. Ale jaka, to jeszcze nie wiadomo. Będzie to zależało od rządu – mówi Krzysztof Kurus z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Wstępne propozycje Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi są takie, żeby dopłaty do hektara przyznać wszystkim rolnikom, których straty wyniosły ponad 30 proc. Dodatkowe środki resort chce przeznaczyć na pomoc dla producentów mleka i wołowiny (w związku z mniejszymi zbiorami kukurydzy, która stanowi dużą część pasz).

Rolnicy mogą też liczyć na ulgi w podatku rolnym i pomoc w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne. Pomocy będzie też udzielać Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
– Jedną z jej form będą kredyty klęskowe, w spłacie których pomoże ARiMR – mówi Janusz Baran, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR.

Zamiast referendum pomoc rolnikom?

W środę minister rolnictwa Marek Sawicki zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o rezygnację z referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych. Szef resortu rolnictwa wskazał, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze (100-130 mln zł) mogłyby trafić na pomoc suszową rolnikom. Na początku września Sawicki ma też przedstawić wniosek o uruchomienie pomocy dla Polski z unijnego budżetu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anderson Morris / 27 kwietnia 2017 o 15:45
Trzeba zapłacić rachunek kredytu do kontaktu z nami, gdy udzielanie pożyczek tak niskie, jak 2% stopy procentowej, aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt na e-mail andmoris38@gmail.com
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 23:19
czy wy wiecie o czym piszecie? w dupie macie to ze wy 8 godzin pracujecie i macie wyjebane na to czy ktos to sprzeda itp. a my od rana do nocy zap........ i h.....z tego mamy
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 13:24
Jeżeli chcieliby Państwo zasięgnąć profesjonalnej porady dotyczącej finansowania działalności rolniczej (także kredytów klęskowych) serdecznie zapraszamy do kontaktu z zespołem naszych specjalistów. Jesteśmy dla Państwa dostępni za pośrednictwem portalu AgroKapital.pl
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 17:15
nikt nikomu nie broni uprawy roli tępy mieszczuchu więc i ty możesz zostać bambrem. być może te miliony czekają również na ciebie. spróbuj szczęścia
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 13:32
rolnik powinien przede wszystkim mieć najwięcej bo on produkuje żywność a nie najmniej jak zawsze w tym kraju jest odwrotnie niech zrozumieją w końcu to bo to co sie dzieje w naszym kraju to jest juz przesada najleiej zdeptac rolnika i zmieszac go z błotem ale pamietajcie rolnik jest praktycznie najwazniejszy i powinno sie o niego dbac powodzenia bo nikt tak nie ZARABIA JAK NASI POLITYCY...
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 19:37
jak rolnik niebedzie mial to mieszczuchy wogule
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 22:17
Ludzie czy wy naprawdę dostaliśmy na głowę z tymi bambrami? I Z TA ich susza!!!!! Jakie pomoce i jakie odszkodowania?, od tego są ubezpieczenia,a jeśli nie wykupili to dlaczego reszta społeczeństwa ma płacić za ich głupotę i przenosi!!!, czy naprawdę u nas w kraju są tylko Rolnicy????, z każdej strony państwo im pcha kasę jak wymownie juz im trzeba dać jak wyschnie tez, kupi traktor połowę trzeba mu zwrócić,wybuduje hale 1000m2 i podatku nie płaci bo on to potrzebuje, ale drugi przeciebiorca za taką zapłaci 20zl od metra gospodarze mają taką krzywdę ze obracają milionami a kursu na rok, zapłaci tyle co przeciętny pracownik zusu na miesiąc, tak że panie ministrze gospodarki proszę popatrzeć na resztę obywateli bo nie tylko rolnicy żyją w Polsce,chyba że sam pan ma gospodarstwo, to by wiele tlumaczylo.
Ludzie czy wy naprawdę dostaliśmy na głowę z tymi bambrami? I Z TA ich susza!!!!! Jakie pomoce i jakie odszkodowania?, od tego są ubezpieczenia,a jeśli nie wykupili to dlaczego reszta społeczeństwa ma płacić za ich głupotę i przenosi!!!, czy naprawdę u nas w kraju są tylko Rolnicy????, z każdej strony państwo im pcha kasę jak wymownie juz im trzeba dać jak wyschnie tez, kupi traktor połowę trzeba mu zwrócić,wybuduje hale 1000m2 i podatku nie płaci bo on to potrzebuje, ale drugi przeciebiorca za taką zapłaci 20zl od metra gospodarze mają... rozwiń
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 21:17
Do pislamiści. Na wsi susza to ciekawie kto ci idioto dobrą margarynę kupi jak wszystko pójdzie do góry. Na polu nic a zagranica ci da promocję na towar ale ja myślę że Pan Bóg zesłał tę suszę żeby dać trochę rozumku tym wszystkim co tak na rolnika krzyczeli podczas strajków. Rolnik nie ma to miasto będzie zdychać z głodu bo go nie będzie stać na zagraniczną padline. Powodzenia życzę. Ja przeżyję a ciekawie wy wszyscy anty pisowcy.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 21:13
Gmina Chrzanów ususzona. Kukurydza poza palem bez kolb, maliny uschły albo są w trakcie a gmina mówi że nie ma suszy.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 16:40
Propaganda jakich mało. Słyszę dziś w tv, że związki zawodowe rolnicze chcą zamrożenia, umorzenia kredytów, zobowiązań rolników itp. jakaś kpina. Sam jestem rolnikiem ale mam małe gospodarstwo i jak słyszę te wszystkie propozycje pomocy to one są tylko pod duże gospodarstwa układane. Mały producent i tak z nich nie skorzysta, małe są pomijane i ciężko jest im korzystać nawet z programów unijnych bo one w większości nastawienie są na duże. Jest pomoc z de minimis i są to pieniądze jak czytam na każde gospodarstwo na okres 3 lat, a ja się pytam co dzieje się gdy nie są wykorzystane??? idą na inne programy na duże gospodarstwa. A dodam że one nie są w ogóle wykorzystane na pomoc dla małego gospodarza. Czy dostał ktoś kiedyś pieniądze z tego de minimis?, tak 1 raz podczas suszy w poprzednich latach i to mega dużo bo 100 zł na 1 ha haha i kto z tego skorzystał najwięcej duże gosp. To skoro słyszę i widzę to co propagują w tv to się pytam gdzie są te pieniądze które niby każde gospodarstwo dostaje z de minimis na okres 3 lat? Kolejna sprawa to jak np. w programie rolniczym podają cene tucznika i jest od 5 do 6,5 zł a zaraz potem rolnik się skarży na niską cenę haha tylko niech powiedzą że jest to cena za półtusze poubojowa a rolnik który płacze o niską cenę mówi o cenie za żywą wagę która jest poniżej 4 złotych. a dodam że polskie rolnictwo opiera się na gospodarstwach małych i średnich, ale polityka idzie w kierunku dużo dużo. Wiele małych i średnich gospodarstw wygasa produkcje zwierzęcą a nawet roślinną i jestem ciekaw jaki syf będą produkować ogromne gospodarstwa , a zapewniam was że na środkach chemichnych ochrony roślin to one nie oszczędzają , jak zabraknie drobnych producentów. Więc wole mieć te swoje 10 ha i żywić z nich rodzine i nadmiar sprzedać na lokalny rynek, ale jak polityka państwa będzie taka dalej to jedyny program unijny z jakiego będę mógł skorzystać to przekazanie ziemi na duże gospodarstwo i rezygnacja z produkcji.
Propaganda jakich mało. Słyszę dziś w tv, że związki zawodowe rolnicze chcą zamrożenia, umorzenia kredytów, zobowiązań rolników itp. jakaś kpina. Sam jestem rolnikiem ale mam małe gospodarstwo i jak słyszę te wszystkie propozycje pomocy to one są tylko pod duże gospodarstwa układane. Mały producent i tak z nich nie skorzysta, małe są pomijane i ciężko jest im korzystać nawet z programów unijnych bo one w większości nastawienie są na duże. Jest pomoc z de minimis i są to pieniądze jak czytam na każde gospodarstwo na okres 3 lat, a ja się pyt... rozwiń
Avatar
Anderson Morris / 27 kwietnia 2017 o 15:45
Trzeba zapłacić rachunek kredytu do kontaktu z nami, gdy udzielanie pożyczek tak niskie, jak 2% stopy procentowej, aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt na e-mail andmoris38@gmail.com
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 23:19
czy wy wiecie o czym piszecie? w dupie macie to ze wy 8 godzin pracujecie i macie wyjebane na to czy ktos to sprzeda itp. a my od rana do nocy zap........ i h.....z tego mamy
Avatar
Gość / 5 września 2015 o 13:24
Jeżeli chcieliby Państwo zasięgnąć profesjonalnej porady dotyczącej finansowania działalności rolniczej (także kredytów klęskowych) serdecznie zapraszamy do kontaktu z zespołem naszych specjalistów. Jesteśmy dla Państwa dostępni za pośrednictwem portalu AgroKapital.pl
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 17:15
nikt nikomu nie broni uprawy roli tępy mieszczuchu więc i ty możesz zostać bambrem. być może te miliony czekają również na ciebie. spróbuj szczęścia
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 13:32
rolnik powinien przede wszystkim mieć najwięcej bo on produkuje żywność a nie najmniej jak zawsze w tym kraju jest odwrotnie niech zrozumieją w końcu to bo to co sie dzieje w naszym kraju to jest juz przesada najleiej zdeptac rolnika i zmieszac go z błotem ale pamietajcie rolnik jest praktycznie najwazniejszy i powinno sie o niego dbac powodzenia bo nikt tak nie ZARABIA JAK NASI POLITYCY...
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 19:37
jak rolnik niebedzie mial to mieszczuchy wogule
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 22:17
Ludzie czy wy naprawdę dostaliśmy na głowę z tymi bambrami? I Z TA ich susza!!!!! Jakie pomoce i jakie odszkodowania?, od tego są ubezpieczenia,a jeśli nie wykupili to dlaczego reszta społeczeństwa ma płacić za ich głupotę i przenosi!!!, czy naprawdę u nas w kraju są tylko Rolnicy????, z każdej strony państwo im pcha kasę jak wymownie juz im trzeba dać jak wyschnie tez, kupi traktor połowę trzeba mu zwrócić,wybuduje hale 1000m2 i podatku nie płaci bo on to potrzebuje, ale drugi przeciebiorca za taką zapłaci 20zl od metra gospodarze mają taką krzywdę ze obracają milionami a kursu na rok, zapłaci tyle co przeciętny pracownik zusu na miesiąc, tak że panie ministrze gospodarki proszę popatrzeć na resztę obywateli bo nie tylko rolnicy żyją w Polsce,chyba że sam pan ma gospodarstwo, to by wiele tlumaczylo.
Ludzie czy wy naprawdę dostaliśmy na głowę z tymi bambrami? I Z TA ich susza!!!!! Jakie pomoce i jakie odszkodowania?, od tego są ubezpieczenia,a jeśli nie wykupili to dlaczego reszta społeczeństwa ma płacić za ich głupotę i przenosi!!!, czy naprawdę u nas w kraju są tylko Rolnicy????, z każdej strony państwo im pcha kasę jak wymownie juz im trzeba dać jak wyschnie tez, kupi traktor połowę trzeba mu zwrócić,wybuduje hale 1000m2 i podatku nie płaci bo on to potrzebuje, ale drugi przeciebiorca za taką zapłaci 20zl od metra gospodarze mają... rozwiń
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 21:17
Do pislamiści. Na wsi susza to ciekawie kto ci idioto dobrą margarynę kupi jak wszystko pójdzie do góry. Na polu nic a zagranica ci da promocję na towar ale ja myślę że Pan Bóg zesłał tę suszę żeby dać trochę rozumku tym wszystkim co tak na rolnika krzyczeli podczas strajków. Rolnik nie ma to miasto będzie zdychać z głodu bo go nie będzie stać na zagraniczną padline. Powodzenia życzę. Ja przeżyję a ciekawie wy wszyscy anty pisowcy.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 21:13
Gmina Chrzanów ususzona. Kukurydza poza palem bez kolb, maliny uschły albo są w trakcie a gmina mówi że nie ma suszy.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 16:40
Propaganda jakich mało. Słyszę dziś w tv, że związki zawodowe rolnicze chcą zamrożenia, umorzenia kredytów, zobowiązań rolników itp. jakaś kpina. Sam jestem rolnikiem ale mam małe gospodarstwo i jak słyszę te wszystkie propozycje pomocy to one są tylko pod duże gospodarstwa układane. Mały producent i tak z nich nie skorzysta, małe są pomijane i ciężko jest im korzystać nawet z programów unijnych bo one w większości nastawienie są na duże. Jest pomoc z de minimis i są to pieniądze jak czytam na każde gospodarstwo na okres 3 lat, a ja się pytam co dzieje się gdy nie są wykorzystane??? idą na inne programy na duże gospodarstwa. A dodam że one nie są w ogóle wykorzystane na pomoc dla małego gospodarza. Czy dostał ktoś kiedyś pieniądze z tego de minimis?, tak 1 raz podczas suszy w poprzednich latach i to mega dużo bo 100 zł na 1 ha haha i kto z tego skorzystał najwięcej duże gosp. To skoro słyszę i widzę to co propagują w tv to się pytam gdzie są te pieniądze które niby każde gospodarstwo dostaje z de minimis na okres 3 lat? Kolejna sprawa to jak np. w programie rolniczym podają cene tucznika i jest od 5 do 6,5 zł a zaraz potem rolnik się skarży na niską cenę haha tylko niech powiedzą że jest to cena za półtusze poubojowa a rolnik który płacze o niską cenę mówi o cenie za żywą wagę która jest poniżej 4 złotych. a dodam że polskie rolnictwo opiera się na gospodarstwach małych i średnich, ale polityka idzie w kierunku dużo dużo. Wiele małych i średnich gospodarstw wygasa produkcje zwierzęcą a nawet roślinną i jestem ciekaw jaki syf będą produkować ogromne gospodarstwa , a zapewniam was że na środkach chemichnych ochrony roślin to one nie oszczędzają , jak zabraknie drobnych producentów. Więc wole mieć te swoje 10 ha i żywić z nich rodzine i nadmiar sprzedać na lokalny rynek, ale jak polityka państwa będzie taka dalej to jedyny program unijny z jakiego będę mógł skorzystać to przekazanie ziemi na duże gospodarstwo i rezygnacja z produkcji.
Propaganda jakich mało. Słyszę dziś w tv, że związki zawodowe rolnicze chcą zamrożenia, umorzenia kredytów, zobowiązań rolników itp. jakaś kpina. Sam jestem rolnikiem ale mam małe gospodarstwo i jak słyszę te wszystkie propozycje pomocy to one są tylko pod duże gospodarstwa układane. Mały producent i tak z nich nie skorzysta, małe są pomijane i ciężko jest im korzystać nawet z programów unijnych bo one w większości nastawienie są na duże. Jest pomoc z de minimis i są to pieniądze jak czytam na każde gospodarstwo na okres 3 lat, a ja się pyt... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 11 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 5 5

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 1

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 11

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 15 32

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 31 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.