Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 stycznia 2012 r.
17:49
Edytuj ten wpis

Swastyką w radnego gminy Wilków

0 9 A A
"Radny sprzedał szkołę, sprzeda wieś”. Taki napis i swastyka pojawiły się na murze jednego z budynk
\"Radny sprzedał szkołę, sprzeda wieś”. Taki napis i swastyka pojawiły się na murze jednego z budynk

"Radny sprzedał szkołę, sprzeda wieś”. Taki napis i swastyka pojawiły się na murze jednego z budynków w miejscowości Dobre (gm. Wilków).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę radni gminy zdecydowali, że szkoła podstawowa w Dobrem może zostać zamknięta. Chodzi o koszty utrzymania placówki, w której uczy się zaledwie 20 dzieci. Mieszkańcy wsi nie zgadzają się z decyzja radnych. W czwartek rano na murze jednego z budynków w Dobrem ktoś napisał: "Radny sprzedał szkołę, sprzeda wieś”, "Miejsce Żyda w piecu”. Obok namalował swastykę i szubienicę z powieszoną Gwiazdą Dawida. Poinformowała o tym w sobotę "Panorama Lubelska”.

– Napis jako pierwsza zobaczyła moja 12-letnia córka – opowiada Kazimierz Śmiech, radny w którego był wymierzony atak. – To dla mnie bardzo bolesna sprawa, zwłaszcza że przecież walczyłem o utrzymanie szkoły. Głosowałem przeciwko jej zamknięciu.

Wczoraj napis był już zamalowany. A pracownik Urzędu Gminy poinformował o sprawie policję. – Prowadzimy postępowanie w kierunku nawoływania do nienawiści rasowej. Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów – mówi Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.
O zdarzeniu poinformowała w sobotę "Panorama Lubelska”. – Napis jest prawdziwy, ale te swastyki to były niepotrzebne – komentował zdarzenie jeden z mieszkańców wsi w rozmowie z dziennikarzami lubelskiej telewizji. – Chuligaństwo – dodała inna osoba.

Radny Kazimierz Śmiech podkreśla, że napis na murze to nie pierwsza napaść na jego osobę. Wcześniej ktoś miał mu zniszczyć sad i plantację chmielu. Sugeruje, że za atakiem mogą stać jego przeciwnicy polityczni.

Na ostatniej sesji, po tym jak rada większością głosów przyjęła uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły, Śmiech zrezygnował z mandatu. Jednocześnie zapowiada, że będzie walczył o nie zamykanie szkoły. – Zamierzam zorganizować spotkanie z wójtem w tej sprawie – zapowiada.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
IGA / 27 stycznia 2012 o 20:29
JAKI WÓJT TAKA CAŁA GMINA
Avatar
betesda / 23 stycznia 2012 o 12:15
[quote name='Gość' timestamp='1327312618' post='587037']
Niech szukają oszczędności poprzez likwidację etetów w urzędzie won od szkoły, dzieci to nasza przyszłość
[/quote]


Dlatego już dziś Ojciec Klimiec zatrudnia na plantacjach dzieciaki po niższych stawkach.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2012 o 10:56
Niech szukają oszczędności poprzez likwidację etetów w urzędzie won od szkoły, dzieci to nasza przyszłość
Avatar
nie / 23 stycznia 2012 o 10:52
Szkoła w Dobrem to nie tylko 20 dzieci, to aż 20 dzieci dla których warto o nią walczyć to także miejsca pracy, i miejsce wspaniałych wspomnień większośi mieszkańców. Gmina szuka oszczędności? to nie jest sposób oszczędzać na edukacji, na likwidacji szkoły. A czy nie warto zminimalizować kosztów utrzymania choćby poprzez wypłatę dyrektorską? warto poszukać dla tych maluchów nie wydaje mi się aby dzieci w wilkowskiej szkole znalazły lepsze warunki do nauki w tych licznych klasach, czas jaki nauczyciel poświęca uczniom indywidualnie jest bezcenny w 30 osobowej klasie to niemożliwe. ciekawe ile kosztuje utrzymanie jednego preacownika gminy w porównaniu do utrzymania szkoły w Dobrem może zwolnić kilku a szkołę utrzymać? widział ktoś szkołę w Wólce Polanowskiej ( tam z kamerą) właśnie tak wygląda zlikwidowana szkoła w naszej gminie dlaczego tam nikt nie zajrzy rada gminy nie ma na taki budynek pomysłu? w Dobrem ma być to samo?
Szkoła w Dobrem to nie tylko 20 dzieci, to aż 20 dzieci dla których warto o nią walczyć to także miejsca pracy, i miejsce wspaniałych wspomnień większośi mieszkańców. Gmina szuka oszczędności? to nie jest sposób oszczędzać na edukacji, na likwidacji szkoły. A czy nie warto zminimalizować kosztów utrzymania choćby poprzez wypłatę dyrektorską? warto poszukać dla tych maluchów nie wydaje mi się aby dzieci w wilkowskiej szkole znalazły lepsze warunki do nauki w tych licznych klasach, czas jaki nauczyciel poświęca uczniom indywidualnie jest bezc... rozwiń
Avatar
normalny / 23 stycznia 2012 o 00:05
szkoła dla 20 osób?? to jakiś żart!!
już dawno coś takiego powinni zamknąć.
A może im jeszcze w tym Dobrem filię UMCS, KUL zrobić, urzędu wojewódzkiego i urzędu pracy !!!!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2012 o 22:39
Oj Justynko M. bo cię kiedyś ktoś przyłapie i nawet tata nie pomoże. Po co rysowałaś te swastyki? Jak się wyda to nigdy wójtem nie zostaniesz! A jaki byłby wstyd...
Avatar
100 g / 22 stycznia 2012 o 19:55
Śmiech-u warte.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2012 o 19:01
Kogo to obchodzi? Pełno napisów na murach a jakoś o nich nie piszecie.
Avatar
Stefan / 22 stycznia 2012 o 18:54
OOO kurde napisy ok! niszczenie sadow ok! ale CHMIELU?! to mi zalatuje atakiem na caly narod polski!
Avatar
IGA / 27 stycznia 2012 o 20:29
JAKI WÓJT TAKA CAŁA GMINA
Avatar
betesda / 23 stycznia 2012 o 12:15
[quote name='Gość' timestamp='1327312618' post='587037']
Niech szukają oszczędności poprzez likwidację etetów w urzędzie won od szkoły, dzieci to nasza przyszłość
[/quote]


Dlatego już dziś Ojciec Klimiec zatrudnia na plantacjach dzieciaki po niższych stawkach.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2012 o 10:56
Niech szukają oszczędności poprzez likwidację etetów w urzędzie won od szkoły, dzieci to nasza przyszłość
Avatar
nie / 23 stycznia 2012 o 10:52
Szkoła w Dobrem to nie tylko 20 dzieci, to aż 20 dzieci dla których warto o nią walczyć to także miejsca pracy, i miejsce wspaniałych wspomnień większośi mieszkańców. Gmina szuka oszczędności? to nie jest sposób oszczędzać na edukacji, na likwidacji szkoły. A czy nie warto zminimalizować kosztów utrzymania choćby poprzez wypłatę dyrektorską? warto poszukać dla tych maluchów nie wydaje mi się aby dzieci w wilkowskiej szkole znalazły lepsze warunki do nauki w tych licznych klasach, czas jaki nauczyciel poświęca uczniom indywidualnie jest bezcenny w 30 osobowej klasie to niemożliwe. ciekawe ile kosztuje utrzymanie jednego preacownika gminy w porównaniu do utrzymania szkoły w Dobrem może zwolnić kilku a szkołę utrzymać? widział ktoś szkołę w Wólce Polanowskiej ( tam z kamerą) właśnie tak wygląda zlikwidowana szkoła w naszej gminie dlaczego tam nikt nie zajrzy rada gminy nie ma na taki budynek pomysłu? w Dobrem ma być to samo?
Szkoła w Dobrem to nie tylko 20 dzieci, to aż 20 dzieci dla których warto o nią walczyć to także miejsca pracy, i miejsce wspaniałych wspomnień większośi mieszkańców. Gmina szuka oszczędności? to nie jest sposób oszczędzać na edukacji, na likwidacji szkoły. A czy nie warto zminimalizować kosztów utrzymania choćby poprzez wypłatę dyrektorską? warto poszukać dla tych maluchów nie wydaje mi się aby dzieci w wilkowskiej szkole znalazły lepsze warunki do nauki w tych licznych klasach, czas jaki nauczyciel poświęca uczniom indywidualnie jest bezc... rozwiń
Avatar
normalny / 23 stycznia 2012 o 00:05
szkoła dla 20 osób?? to jakiś żart!!
już dawno coś takiego powinni zamknąć.
A może im jeszcze w tym Dobrem filię UMCS, KUL zrobić, urzędu wojewódzkiego i urzędu pracy !!!!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2012 o 22:39
Oj Justynko M. bo cię kiedyś ktoś przyłapie i nawet tata nie pomoże. Po co rysowałaś te swastyki? Jak się wyda to nigdy wójtem nie zostaniesz! A jaki byłby wstyd...
Avatar
100 g / 22 stycznia 2012 o 19:55
Śmiech-u warte.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2012 o 19:01
Kogo to obchodzi? Pełno napisów na murach a jakoś o nich nie piszecie.
Avatar
Stefan / 22 stycznia 2012 o 18:54
OOO kurde napisy ok! niszczenie sadow ok! ale CHMIELU?! to mi zalatuje atakiem na caly narod polski!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 0

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 2

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 12

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 27 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 43 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 81 14

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 58 16

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 50 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!