czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Światła na przejściu w Markuszowie? Nie ma co marzyć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2010, 18:13

Mieszkańcy Markuszowa walczą o sygnalizację świetlną przy przejściu dla pieszych na krajowej "siedemnastce”. Bez skutku. – Bo ten wniosek jest nierealny – twierdzi wójt gminy.

Zdaniem mieszkańców, inwestycja znacznie poprawiłaby bezpieczeństwo dzieci, bo w pobliżu jest przedszkole, podstawówka i gimnazjum. Ale ich starania spełzły na niczym. – Dlaczego w Kurowie i Jastkowie się da, a u nas nie? – docieka Czytelnik, który poinformował nas o sprawie.

Okazuje się, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie nie sprzeciwia się tej inwestycji. Ale w jej budżecie nie przewidziano takich wydatków.

– Jeśli jednak gmina postawi sygnalizację na własny koszt, nie będziemy robili problemów – zapewnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Interpelację do wójta złożyła w tej sprawie na ostatniej sesji radna Teresa Łukasik. Ten odpowiedział jej, że mieszkańcy nie mają co liczyć na pozytywne rozpatrzenie próśb.
– Nie wyobrażam sobie postawienia sygnalizacji w tym miejscu – tłumaczy Andrzej Rozwałka. Jego zdaniem, nie poprawi to bezpieczeństwa, a będzie stanowić udrękę dla kierowców i ludzi mieszkających bezpośrednio przy ulicy.

Powód? – Ogromny hałas i emisja spalin z samochodów czekających w korku na zielone światło – twierdzi wójt. I przytacza przykład sąsiedniego Kurowa. – W godzinach szczytu sznur aut ciągnie się tam aż do Łan. U nas byłoby to samo. Markuszów utknąłby w korkach. Byłyby problemy z wyjazdem z bocznych ulic.

GDDKiA zwraca też uwagę na fakt, że ten odcinek drogi w Markuszowie jest o wiele bezpieczniejszy niż chociażby trasa wiodąca przez Garbów i Zagrody.

Potwierdza to wójt Rozwałka. – Na newralgicznym przejściu przy szkole zamontowane są pulsujące światła, pracuje tam też osoba przeprowadzająca dzieci i młodzież. To wystarczy – mówi. Każe też czekać na budowę obwodnicy. Bo wtedy nastąpi uspokojenie ruchu.

– Ekspresówką omijającą Markuszów powinniśmy pojechać za dwa lata – daje nadzieję Nalewajko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~nemo~
boss
RaPi
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~nemo~
~nemo~ (8 lutego 2010 o 16:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~Kazio~ napisał:
Mój dziadek zawsze stał długo bo chciał znajomych spotykać i sobie pogadać.Udawał że nie może przejść.Albo chodził na przystanek pks.


Nie wszyscy są jak twój dziadek. Niektórzy chcą szybko załatwić swoje sprawy i wracać do domu, gdzie czeka wiele pracy. W ALEI SĘPÓW rzeczywiście stojaków nie brakuje i nigdy im się nie spieszy, ale to nie świadczy że wszyscy są tacy.
Rozwiń
boss
boss (8 lutego 2010 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę że wójta Markuszowa nie obchodzi bezpieczeństwo pieszych na drodze tak samo jak wójta Abramowa, gdzie na chodniku dla pieszych zalega metrowa warstwa śniegu a dzieci do szkoły chodzą ulicą na której jest ciągły ruch . Niechce przeznaczyć funduszy z budżetu żeby sołtys zorganizował odśnieżanie bo lepiej chodzić ulicą a chodnik użytkować tylko latem ale jaki gospodarz takie gospodarstwo istny burdel a i tak ciemnogród wybierze go na trzecią kadencję . Brawo Abramowiacy i Markuszowiacy wybierajcie karierowiczów!!!!!!!!
Rozwiń
RaPi
RaPi (8 lutego 2010 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiedzieć czemu w lubelskim utarło się że tylko dzięki światłom można poprawić bezpieczeństwo na drodze. Sygnalizatory montuje się wszędzie tam gdzie komuś się to zamani. Istnieje takie rozwiązania jak chociażby przejścia nadziemne i podziemne, dzięki którym eliminujemy ruch pieszy od kołowego. Kierowcy nie muszą zatrzymywać się na czerwonym a piesi nie muszą czekać na zielone
Rozwiń
m
m (8 lutego 2010 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE JESTEM Z MARKUSZOWA , ALE KAŻDY WIE ŻE W MARKUSZOWIE RZĄDZI BARWIŃSKI NIE WÓJT I NA ZŁOŚĆ BĘDZIE ROBIŁ KAŻEDMU
Rozwiń
KLODROGA
KLODROGA (8 lutego 2010 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POWEIM TYLKO TYLE,ŻE PRZEZ 20 LAT NAZJWIMY TO "OKRESEM KAPITALIZMU"(W WYADNIU POLSKIM,CZYL JEGO SZCZEGÓLNEJ ODMIANY!)NIE BYLISMY W STANIE JAKO PAŃSTWO ZBUDOWAĆ DOBRYCH DRÓ:,AUTOSTRAD LUB TRAS SZYBKIEGO RUCHU, KTÓRE ŁĄCZYŁY BY TAKIE MIASTA JAK: LUBLIN,KRAKÓW,POZNAŃ,GDAŃSK,WROCŁAW ZE STOLICĄ KARJU!!JEST TO TOTALNIE NIE POJĘTE I NIE ZROZUMIAŁE I JEST POTWIERDZENIEM NA TO,ZE NASZ KAPITALZIM TO TAKI SWOJSKI,POLSKI,BYLE JAKI ABY BYŁO I GRUPY CWANIAKÓW DOBRZE SOBIE ŻYŁY!!CZYLI JAKOŚ TO BĘDZIE!!NAWET TO NIE BYŁO PRIORYTETEM DLA NASZYCH TFUUU POLITYKÓW TEGO 20-LECIA!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!