Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 lipca 2008 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Sześć nowych superbów dla urzędników

0 15 A A

140-190 koni mechanicznych, dwustrefowa klimatyzacja, system nawigacji GPS oraz podgrzewana tylna kanapa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sześć nowych samochodów kupił dzisiaj Urząd Marszałkowski. Skody superb kosztowały kasę samorządu
673 tys. zł.

Nowe pojazdy dostaną do dyspozycji członkowie Zarządu Województwa. Samochody powinny zaparkować przed gmachem urzędu przy ul. Spokojnej w Lublinie za trzy-cztery tygodnie.

Ofertę złożyła urzędowi tylko spółka Żagiel. - Przetarg był nieograniczony i nie miało znaczenia, ile dostaniemy propozycji - mówi Jerzy Kaczmarski, szef Departamentu Organizacyjno-Prawnego w UM.

Dotychczas urząd miał 10 aut: pięć skód octavii (roczniki 2005-06), citroëna C3 (2006), volkswagena passata (2002), peugeota 406 (1999), renaulta megane (1999) oraz mercedesa vito (2003).

- Pojazdy, które mamy, są już bardzo wyeksploatowane, np. przebieg passata sięga 300 tys. kilometrów, a peugeot przejechał prawie 500 tys. km - informuje Leszek Burakowski, dyrektor generalny Urzędu Marszałkowskiego.

Jak tłumaczą urzędnicy, kupno nowych aut było niezbędne, bo przeglądy i remonty starych są kosztowne. - W ubiegłym roku wydaliśmy na nie 101 tys. zł - wylicza Adrianna Iwan z biura prasowego UM. W tym i w poprzednim roku urząd sprzedał już cztery zużyte samochody.

- Mieliśmy już za mało pojazdów, żeby prawidłowo wypełniać zadania, m.in. kontrolować wykonania inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego - tłumaczy Iwan. - Stąd konieczność zakupów.
(rp)

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kasztan / 1 sierpnia 2008 o 18:34
A komunikacja miejska i zarznietym PKS to nie laska sie przemieszczac? Po co obwodnica, po co lotnisko jak wladza suuper brykami wozi gdzie tylko chce swoje cztery litery?
Avatar
Akty-wista / 1 sierpnia 2008 o 18:31
Gość napisał:
I co da nie pójście na wybory? Pójdzie garstka swoich i wybiorą tych samych co dotychczas. Trzeba chodzić na wybory i wybierać nowych ludzi, spoza obecnego układu.


Masza racje!!! Dwa razy wieksza frekwencja a beda w swojej pewnosci siebie helikoptery kupowac a nie auta ;p
Avatar
Edzia / 1 sierpnia 2008 o 17:51
A to wszystko w ramach Taniego Państwa. A pan premier będzie ostentacyjnie rozgłaszał na prawo i lewo, że lata "zwykłym" samolotem a nie "rządowym". To jest zakłamanie, ...
Avatar
baton / 1 sierpnia 2008 o 17:31
Gość napisał:
I co da nie pójście na wybory? Pójdzie garstka swoich i wybiorą tych samych co dotychczas. Trzeba chodzić na wybory i wybierać nowych ludzi, spoza obecnego układu.

k....wa gdzie tu jeszcze znaleźć tych odpowiednich chyba na seszelach
Avatar
anty / 1 sierpnia 2008 o 16:45
Do roboty urzedasy a nie brykami sie wozic. Piep**one darmozjady pokupowaly sobie za nasa kase wozki, a powazne problemy wojewodztwa zamiecione pod dywan leza i czekaja. Co za deb*** podjal decyzje o kupnie surb, kupic im punto czy cos podobnego, tez jezdzi a 2x tansze.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2008 o 15:11
baton napisał:
Zarzd województwa lubelskiego najbiedniejszego regionu w unii no teraz to może za nami jest rumuńska Transylwania. robią cyrk na tych swoich posiedzeniach poobwieszają soę łańcuchami jak klaunii, stroją się w pawie piórka ale to jest władza. Potrzebna nam jak pryszcz na du***. jedna rada olać wszelkie wybory zwłaszcza te na szczeblu wojewódzkim

I co da nie pójście na wybory? Pójdzie garstka swoich i wybiorą tych samych co dotychczas. Trzeba chodzić na wybory i wybierać nowych ludzi, spoza obecnego układu.

I co da nie pójście na wybory? Pójdzie garstka swoich i wybiorą tych samych co dotychczas. Trzeba chodzić na wybory i wybierać nowych ludzi, spoza obecnego układu. rozwiń
Avatar
ciocia / 1 sierpnia 2008 o 12:58
ehehe wlasnie sie przejechalem jedna, bylismy z kumplami na flaszce w bidzie, daja rade. Ale najwiekszy ubaw jak ludzi szlag trafia hahaha:)
No, musze leciec, kolejka cholernych interesantow czeka od rana, musze rozpedzic to spocone bydlo, bo mi gabinet zasmrodza.
Avatar
baton / 1 sierpnia 2008 o 10:44
Zarzd województwa lubelskiego najbiedniejszego regionu w unii no teraz to może za nami jest rumuńska Transylwania. robią cyrk na tych swoich posiedzeniach poobwieszają soę łańcuchami jak klaunii, stroją się w pawie piórka ale to jest władza. Potrzebna nam jak pryszcz na du***. jedna rada olać wszelkie wybory zwłaszcza te na szczeblu wojewódzkim
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2008 o 10:42
Ciekawe że specyfikacja zawiera takie zapisy ( tzn. np. minimalne wymiary samochodu - długość całkowita 4830 mm) że pasuje chyba tylko do superba. RIO i CBA powinno się tym zająć.
Avatar
~mmm~ / 1 sierpnia 2008 o 09:14
Oto link do minimalnych wymagań technicznych samochodu dla Urzędu Marszałkowskiego:
[url="http://www.bip.lublin.pl/um/ogloszenia/przetargi/Minimalne_parametry_techniczne_samochodu.pdf"]http://www.bip.lublin.pl/um/ogloszenia/prz...e_samochodu.pdf[/url]
Ciekawa lektura!!!!!
Avatar
Kasztan / 1 sierpnia 2008 o 18:34
A komunikacja miejska i zarznietym PKS to nie laska sie przemieszczac? Po co obwodnica, po co lotnisko jak wladza suuper brykami wozi gdzie tylko chce swoje cztery litery?
Avatar
Akty-wista / 1 sierpnia 2008 o 18:31
Gość napisał:
I co da nie pójście na wybory? Pójdzie garstka swoich i wybiorą tych samych co dotychczas. Trzeba chodzić na wybory i wybierać nowych ludzi, spoza obecnego układu.


Masza racje!!! Dwa razy wieksza frekwencja a beda w swojej pewnosci siebie helikoptery kupowac a nie auta ;p
Avatar
Edzia / 1 sierpnia 2008 o 17:51
A to wszystko w ramach Taniego Państwa. A pan premier będzie ostentacyjnie rozgłaszał na prawo i lewo, że lata "zwykłym" samolotem a nie "rządowym". To jest zakłamanie, ...
Avatar
baton / 1 sierpnia 2008 o 17:31
Gość napisał:
I co da nie pójście na wybory? Pójdzie garstka swoich i wybiorą tych samych co dotychczas. Trzeba chodzić na wybory i wybierać nowych ludzi, spoza obecnego układu.

k....wa gdzie tu jeszcze znaleźć tych odpowiednich chyba na seszelach
Avatar
anty / 1 sierpnia 2008 o 16:45
Do roboty urzedasy a nie brykami sie wozic. Piep**one darmozjady pokupowaly sobie za nasa kase wozki, a powazne problemy wojewodztwa zamiecione pod dywan leza i czekaja. Co za deb*** podjal decyzje o kupnie surb, kupic im punto czy cos podobnego, tez jezdzi a 2x tansze.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2008 o 15:11
baton napisał:
Zarzd województwa lubelskiego najbiedniejszego regionu w unii no teraz to może za nami jest rumuńska Transylwania. robią cyrk na tych swoich posiedzeniach poobwieszają soę łańcuchami jak klaunii, stroją się w pawie piórka ale to jest władza. Potrzebna nam jak pryszcz na du***. jedna rada olać wszelkie wybory zwłaszcza te na szczeblu wojewódzkim

I co da nie pójście na wybory? Pójdzie garstka swoich i wybiorą tych samych co dotychczas. Trzeba chodzić na wybory i wybierać nowych ludzi, spoza obecnego układu.

I co da nie pójście na wybory? Pójdzie garstka swoich i wybiorą tych samych co dotychczas. Trzeba chodzić na wybory i wybierać nowych ludzi, spoza obecnego układu. rozwiń
Avatar
ciocia / 1 sierpnia 2008 o 12:58
ehehe wlasnie sie przejechalem jedna, bylismy z kumplami na flaszce w bidzie, daja rade. Ale najwiekszy ubaw jak ludzi szlag trafia hahaha:)
No, musze leciec, kolejka cholernych interesantow czeka od rana, musze rozpedzic to spocone bydlo, bo mi gabinet zasmrodza.
Avatar
baton / 1 sierpnia 2008 o 10:44
Zarzd województwa lubelskiego najbiedniejszego regionu w unii no teraz to może za nami jest rumuńska Transylwania. robią cyrk na tych swoich posiedzeniach poobwieszają soę łańcuchami jak klaunii, stroją się w pawie piórka ale to jest władza. Potrzebna nam jak pryszcz na du***. jedna rada olać wszelkie wybory zwłaszcza te na szczeblu wojewódzkim
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2008 o 10:42
Ciekawe że specyfikacja zawiera takie zapisy ( tzn. np. minimalne wymiary samochodu - długość całkowita 4830 mm) że pasuje chyba tylko do superba. RIO i CBA powinno się tym zająć.
Avatar
~mmm~ / 1 sierpnia 2008 o 09:14
Oto link do minimalnych wymagań technicznych samochodu dla Urzędu Marszałkowskiego:
[url="http://www.bip.lublin.pl/um/ogloszenia/przetargi/Minimalne_parametry_techniczne_samochodu.pdf"]http://www.bip.lublin.pl/um/ogloszenia/prz...e_samochodu.pdf[/url]
Ciekawa lektura!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!