czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Tanio od siebie samochód kupię

Dodano: 20 września 2001, 21:19

Marek Tęcza, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego jeździ służbowym oplem. Dwa samochody tej marki Urząd Marszałkowski zakupił w firmie, w której udziały ma... Marek Tęcza.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił przetarg na zakup służbowych samochodów. Wśród oferentów znalazła się także zamojska firma Opel-Energozam, w której swoje udziały posiada Marek Tęcza (SLD), przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego.
- Będąc przewodniczącym sejmiku, a jednocześnie pracując w Oplu, mogłem zaproponować naprawdę atrakcyjną ofertę - tłumaczy M. Tęcza. - Urząd Marszałkowski kupił dobre samochody za mniejsze pieniądze. W sumie było to po ok. 10 tys. zł taniej na samochodzie, niż wynosiła cena z cennika. Miałem wówczas w spółce Opel-Energozam 20 udziałów na 1100, czyli 1,82 proc. - dodaje.
Zarząd Województwa uznał ofertę Marka Tęczy za najbardziej korzystną i nabył od przewodniczącego dwa ople vectra.
- To była rzeczywiście najkorzystniejsza oferta - podkreśla Arkadiusz Bratkowski (PSL), marszałek województwa lubelskiego. - Dostaliśmy duży upust. Około dwudziestu paru procent.

Jedno z aut zostało później przekazane... właśnie przewodniczącemu Tęczy, jako samochód służbowy. Drugim jeździł Edward Wojtas, członek Zarządu Województwa.
Marszałek A. Bratkowski uważa, że samochód służbowy w dyspozycji przewodniczącego Tęczy jest niezbędny. - Pewnych spraw na telefon nie da się załatwić. Przewodniczący reprezentuje sejmik. Nie Urząd Marszałkowski czy Zarząd Województwa. Samorząd istnieje dopiero trzy lata. Gdyby przewodniczący czy marszałek był nieobecny na ważnych spotkaniach ten urząd byłby niewidoczny. Dzisiaj samochód jest jednym z normalnych narzędzi pracy. Przynajmniej raz w miesiącu spotykają się przewodniczący sejmików. Te kontakty są potrzebne. To jest normalne w skali kraju, że każdy przewodniczący ma do dyspozycji samochód - podkreśla.
Przewodniczący Tęcza twierdzi, iż nie jest wyłącznym użytkownikiem samochodu. - Korzysta z niego także wiceprzewodniczący sejmiku i szefowie komisji. Ja oczywiście najwięcej. Tak zdecydował zarząd sejmiku - podkreśla.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24