niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Tędy będzie przebiegać droga S-19 (zobacz PDF)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2010, 20:47
Autor: Paweł Puzio

Propozycji było kilka, ale po konsultacjach społecznych drogowcy w końcu wybrali ostateczny wariant. Na dwupasmówkę trzeba jednak poczekać jeszcze pięć lat.

– Dla mnie budowa mogłaby się już rozpocząć – mówi Magdalena Węgorowska z Niedrzwicy Dużej. – Teraz droga do Kraśnika biegnie środkiem naszej miejscowości. Życie przy niej jest uciążliwe i niebezpieczne.

– Nowa droga jest dla nas niezwykle ważna. Chcemy, aby już zapadły decyzje, bo to się za długo ciągnie i hamuje rozwój gminy – zapewnia Zdzisław Antoń, wójt gminy Niedrzwica.

Jest dobra wiadomość. Planowana "dziewiętnastka” najgorszy etap ma już za sobą. Na odcinku od obwodnicy Lublina do początku obwodnicy Kraśnika – spośród pięciu propozycji przebiegu trasy – wskazano na jeden wariant.

– Opracowano go w oparciu o uwagi i wnioski mieszkańców oraz władz gmin, przez które przebiega. W tym wariancie długość trasy wynosi 33 km – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rekomendowany przez drogowców wariant zakłada budowę trzech węzłów: Strzeszkowice, Niedrzwica oraz Wilkołaz. Na długości ponad 26 km staną ekrany akustyczne. Przewidziano sześć miejsc obsługi podróżnych oraz pięć przejść dla zwierząt.

Drogowcy zdecydowali się również na jeden – spośród pięciu – wariantów odcinka od Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim. – Tu będzie pięć węzłów: w Polichnie, Modliborzycach, Kopcach, Jonakach i Łążku Ordynackim. Przewidziano lokalizację dla sześciu miejsc obsługi podróżnych, budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 14,5 km oraz 15 przejść dla zwierząt – dodaje Nalewajko.

Budową drogi ekspresowej, biegnącej od Kuźnicy Białostockiej do Barwinka, ma zarządzać nowo powstała spółka. Odcinek od Lublina do granicy z województwem podkarpackim będzie kosztować ok. 2 miliardów złotych. Całość ma kosztować ok. 2 miliardów euro.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
chłop ze wsi
~kierowca~
hmmmm
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chłop ze wsi
chłop ze wsi (3 czerwca 2010 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wybory idą to i obrazek mozna jakiś namalować, choćby w PDF. Ale tu na wschód od Wisły ma być skansen i przedmurze cywilizacji. Zobaczcie choćby drogę Radom -Lublin . Od radomia do Puław wyremontowana, nawet nowy most stoi, a im bliżej Lublina tym gorzej. To samo Kielce -lublin do Annopola wyremontowane a im bliżej Kraśnika to tragedia, mało koła nie odpadną
Rozwiń
~kierowca~
~kierowca~ (3 czerwca 2010 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znacznie taniej mozna uzyskać udroznienie trasy na południe od Lublina budując w terenie niezurbanizowanym od Lublina przez Wysokie Biłgoraj Tarnogród Sieniawę do Przeworska lub Jarosławia.Ruch do autostrady A-4 podzieli się po połowie przez Kraśni Janów i Biłgoraj Sieniawa.Od tej trasy łączniki na wschód do Hrebennego i budowanego od niedawna przejscia Budomierz Hruszew koło Lubaczowa.Remont trasy DW 835 i tak planowany i konieczny,ale nie za 2 mld euro.
Rozwiń
hmmmm
hmmmm (2 czerwca 2010 o 23:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hmmm...patrzę na ta tą mapę "Lublin-Kraśnik" i coś tu mi nie pasuje - jakiś to inny układ kierunków - pozamieniane północ-południe-wschód-zachód. Kraśnik jest na południowy zachód od Lublina. W dziwny sposób jest to przedstawione - ale może nie znam się na geodezji :-)
Rozwiń
Nutka
Nutka (2 czerwca 2010 o 23:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
szkoda mi Was ludzie na tym forum, flustraci z Was do entej potegi a pojecia o niczym nie macie, poziom waszych wypowiedzi przypomina babcie spod GS w gminie Zawieprzyce...

Wiesz co? Babcie spod GS w gminie Zawieprzyce mówią być moze ze specyficznym akcentem ale szczerości to im zarzucić nie możesz.
Gdybym miał wybierać pomiędzy babciami spod GS, a wygładzonymi przez charakteryzatorów i spin doktorów polityków to zawsze wybiorę te pierwsze!
"Ty który skrzywdziles człowieka prostego-śmiechem nad krzywdą jego, zapamiętaj - przyjdzie kiedyś i na Ciebie płenta"
Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2010 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkoda mi Was ludzie na tym forum, flustraci z Was do entej potegi a pojecia o niczym nie macie, poziom waszych wypowiedzi przypomina babcie spod GS w gminie Zawieprzyce...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!