sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Tłum inspektorów w przybytku rozpusty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2007, 17:25
Autor: PAWEŁ PUZIO

Do kontroli agencji towarzyskich wiceminister Marek Surmacz rzucił sanepid, policję, straż pożarną i fiskusa.

A także nadzór budowlany, bo przybytki rozpusty - jako miejsca użyteczności publicznej - muszą być dostępne dla niepełnosprawnych.

- Nie chodzi o nękanie lecz o rygorystyczne egzekwowanie prawa, które ściśle precyzuje warunki, jakie powinien spełnić każdy pracodawca. Poza tym wielu obywateli mieszkających w pobliżu agencji skarży się na zakłócenia ciszy nocnej, a nawet miru domowego - tłumaczy Michał Rachoń, rzecznik prasowy MSWiA.
Marek Surmacz, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w połowie lutego poprosił wojewodów o "stałe podejmowanie czynności kontrolno-koordynujących (...) w celu eliminowania zagrożeń i problemów wynikających z funkcjonowania tzw. agencji towarzyskich, salonów masaży oraz klubów "odnowy biologicznej”. W Łódzkiem, jak donosi Dziennik Łódzki, inspektorzy już ruszyli do agencji towarzyskich. Tymczasem w lubelskich przybytkach kontrolerów ani widu, ani słychu.
- Jakie kontrole? Nie masz pan, co robić? To przyjedź pan do nas - usłyszeliśmy w agencji towarzyskiej działającej w uzdrowisku Nałęczów.
Jak ustaliliśmy w MSWiA, po raz pierwszy w historii do kontrolowania agencji towarzyskich i salonów masażu zaprzęgnięto inspekcję budowlaną. - Nic o sprawie nie wiem. Proszę się kontaktować z rzecznikiem prasowym wojewody - mówi nam jednak Urszula Sieteska, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
Podobnie w straży pożarnej. - Komendant nie otrzymał z MSWiA żadnego pisma w tej sprawie - twierdzi Aneta Wożakowska-Kawska, rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Ale wojewoda lubelski nie lekceważy polecenia ministerstwa. - Jesteśmy na etapie identyfikacji zjawiska, tworzenia listy podmiotów świadczących takie usługi i koordynowania działań poszczególnych instytucji kontrolnych - mówi Małgorzata Trąbka, rzecznik prasowy wojewody.
Dla policji monitorowanie agencji towarzyskich to rutynowe zajęcie. - Te przybytki są pod w stałym nadzorem naszych służb. To miejsca, w których zbiera się półświatek, dochodzi do różnego rodzaju przestępstw - sutenerstwa, handlu ludźmi, kradzieży - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
A co mieliby kontrolować w agencjach inspektorzy budowlani? Na przykład to, czy jako miejsca użyteczności publicznej są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Jeśli nie, mogą zapłacić dotkliwe kary.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!