środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

To już koniec sprawy dyrektora szkoły w Płouszowicach?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 sierpnia 2012, 18:52

Beata Dzierżak  (Bartek Żurawski/ Archiwum)
Beata Dzierżak (Bartek Żurawski/ Archiwum)

Wszystko wskazuje na to, że to finał historii, którą opisujemy od wielu miesięcy. Beata Dzierżak dwa lata temu wygrała konkurs na kolejną kadencję w Płouszowicach. Wójt Zbigniew Samoń podpisał z nią umowę tylko na rok, choć powinien na pięć lat.

Po roku Samoń ogłosił nowy konkurs (mimo sprzeciwów kuratora i wojewody) i mianował jedną z nauczycielek p.o. dyrektorem. Dzierżak, zdaniem wójta, nim być nie mogła, bo nie ma uprawnień. Powołał się na przygotowaną dla gminy opinię radcy prawnego. Za odwołaną dyrektorką murem stanęli rodzice, nauczyciele, część gminnych radnych i oświatowa "Solidarność”.

Sprawę miał zakończyć nowy konkurs ogłoszony na początku lipca. Dzierżak w nim wystartowała. Z potwierdzającą jej kwalifikacje opinią kuratorium i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wygrała, a wtedy wójt unieważnił konkurs. Powód? Ten sam. Jego zdaniem, kandydatka nie ma odpowiedniego przygotowania.

Wójt ogłosił nowy konkurs. Ale wszystko wskazuje na to, że bezpodstawnie. Pod koniec ub. tygodnia wojewoda wydała "rozstrzygnięcie nadzorcze”, którym stwierdziła "nieważność zarządzenia wójta” (o unieważnieniu konkursu).

Na tej podstawie w piątek decyzję wydał lubelski kurator oświaty. – Chodzi o usunięcie uchybień prawnych (to uchybienie to unieważnienie konkursu – red.) i powierzenie obowiązków dyrektora kandydatowi wyłonionemu w konkursie – wyjaśnia kurator Krzysztof Babisz. De facto oznacza to, że wójt musi powołać na stanowisko Beatę Dzierżak.

Skąd aż tak stanowcza decyzja kuratora? – Konieczność ustabilizowania sytuacji w szkole w Płouszowicach, biorąc pod uwagę zbliżający się rok szkolny i przygotowanie placówki do jego rozpoczęcia – argumentuje Babisz.

Co zrobi wójt? Próbowaliśmy zapytać o to w piątek, ale nie chciał z nami rozmawiać przez telefon. Samoń ma prawo odwołania się od decyzji kuratora do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tyle że MEN od początku sporu stoi po stronie Beaty Dzierżak. To resort wydał jej jednoznaczną opinię, że ma odpowiednie przygotowanie do pełnienia funkcji dyrektora. – Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była dyrektorem – podkreśla kurator Babisz.

– Ojej, jak się cieszę – nie kryje radości Beata Dzierżak, która od nas dowiedziała się o decyzjach wojewody i kuratora. –Chyba wójt liczył się z takim rozstrzygnięciem, bo nie dostałam decyzji o unieważnieniu konkursu ani dokumentów, które złożyłam na konkurs. A, zgodnie z prawem, powinnam je otrzymać. Mam nadzieję, że to rzeczywiście już koniec.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
cheap lebron 9 shoes for s
Gość
gość
(39) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cheap lebron 9 shoes for s
cheap lebron 9 shoes for s (21 sierpnia 2012 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]cheap lebron 9 shoes for sale[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]kevin durant shoes[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]wholesale Nike Yeezy 2[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]wholesale lebron 9 shoes[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]cheap kevin durant shoes[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]cheap nike yeezy 2[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]lebron 9 shoes[/url]
Rozwiń
Gość
Gość (17 sierpnia 2012 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Luna' timestamp='1344864052' post='664091']
Wstyd to pisać takie żenujące wypracowania. A to, że pracownica gminy pomyliła się ogłaszając poprzedni konkurs to "Gość" już nie wspomniał? I wynikiem tego była decyzja NSA!, a Samoń konsekwencji w stosunku do niej nie wyciągnął, dlaczego? działania wójta od początku poparte są negatywnym nastawieniem do Pani Dzierżak, a nie mają poparcia prawnego. Dość już tej samowoli! Wyrzucić go ze stanowiska, bo nic nie robi, tylko zajmuje się psuciem nerwów osobom, które są niewygodne i które potrafią bronić swojej racji. Dość wyrzucania Naszych pieniędzy, gmina zeszła na psy dzięki Samoniowi. Nic innego w g. Jastków się nie dzieje, tylko knucie, afery i niszczenie ludzi.
[/quote]a czy ktoś wie jak samoń zadłużył gmine pewnie nie a nic nie robi to gdzie ma pieniądze . i z naszych podatków będzie to zpłacał
Rozwiń
gość
gość (17 sierpnia 2012 o 16:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kim jest samoń w tym cyrku domyśleć sie nie trudno
Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2012 o 23:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
odważny się znalazł. Temat rozpoczął ale jako "gość" się podpisał. Gratuluję odwagi !
Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2012 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda że na forum wszyscy podpisują się zmyślonymi nikami jawność to jest dopiero odwaga zapraszam wszystkich odważnych do polemiki !!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (39)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!