Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 listopada 2007 r.
17:50
Edytuj ten wpis

Tragiczny poród

0 7 A A

Dziś w jednym z domów w gminie Wojsławice zmarła 39-letnia Małgorzata F. Tuż przy niej leżały dwa martwe noworodki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O szokującym odkryciu powiadomił policję lekarz z pogotowia ratunkowego. Niestety, gdy pogotowie przyjechało na miejsce nie można już było pomóc ani matce, ani jej dzieciom.

- Z dotychczasowych, wstępnych ustaleń wynika, że kobieta położyła się wieczorem spać ze swoim 2,5-letnim synkiem - informuje Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Wczoraj rano chłopczyk wyszedł z pokoju skarżąc się babci, że on i jego mama czują się źle.

Gdy kobieta zajrzała do córki, 39-latka poprosiła o tabletkę. Kiedy jej matka ponownie przyszła do pokoju podniosła kołdrę. Wtedy ujrzała ogromną kałużę krwi, a następnie noworodka. Małgorzata F. umierała na jej oczach.

Natychmiast wezwano pogotowie. Wtedy okazało się, że kobieta urodziła bliźniaki: chłopca i dziewczynkę. Na pomoc było jednak już za późno. Prokurator zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok całej trójki.

Małgorzata F. mieszkała razem z mężem, pięciorgiem dzieci w wieku od 2,5 do 21 lat i ze swoimi rodzicami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jej bliscy nic nie wiedzieli o ciąży. Rodzina została objęta opieką medyczną. Od razu zajęli się nimi policyjni terapeuci i psychologowie.

Ojciec tragicznie zmarłej kobiety doznał wstrząsu psychicznego. Trafił do szpitala. Pomocy medycznej wymaga również jej mąż. Mieszkańcy wsi są w szoku. Rodzina cieszyła się dobrą opinią w swoim środowisku. Utrzymywała się z pracy na roli.

Policja ustala wszystkie okoliczności tragedii. - Z tego co już wiemy, poród był przedwczesny - dodaje Wójtowicz. (TOM)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 o 22:33
Jeżeli jak piszesz nie należą do najbiedniejszych to w takim razie zacofanie i głupota wzięły górę, bo dzisiaj w kazdym sklepie czy kiosku można kupić prezerwatywę, chyba najtańszy środek antykoncepcyjny i się jakoś zabezpieczyć przed niechcianą ciążą.
Avatar
zszokowana / 30 listopada 2007 o 20:27
Ale czy to możliwe żeby mąż nie wiedział o ciąży własnej żony w dodatku bliźniaczej???? a także jej matka...nic nie zauważyła?? co to za maż? on teraz jest w szoku, a gdzie był wcześniej? to jest nie do pomyślenia... a biedni na pewno nie byli, wiem z pewnych źródeł...żałosne...
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 o 11:51
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej jesteśmy świadkami podobnych tragedii do których wcale nie musiało dojść, gdyby zamiast religijnego fanatyzmu prowincjonalnych księży i innych "profesjonalistów" wmawiających kobietom, ze pigułka to grzech, stworzono system rzetelnej i nowoczesnej edukacji w tej dziedzinie. Nie byloby wowczas tylu dramatów.
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 29 listopada 2007 o 21:42
Chyba przesadzasz z tą ciemnotą na wsi. To nie średniowiecze, a ciemnota, jeżeli już jest, to niema znaczenia czy na wsi czy w mieście, ona jest i tyle.
Avatar
anna / 29 listopada 2007 o 16:03
A moze zamiast zasiłków zadbać o lepszą edukację z dziedziny antykoncepcji i bezplatny dostęp do środków antykoncepcyjnych?
Avatar
Marek / 29 listopada 2007 o 12:09
państwo powinno pomóc finansowo tym biednym ,wielodzietnym ludziom na wsi-na oko widać komu taka pomoc się należy ale URZĘDASY LICZĄ TEORETYCZNY DOCHÓD, A TACY LUDZIE SĄ BARDZO honorowi i nie proszą o pomoc.RODZINY WIELODZIETNE POWINNY MIEĆ STAŁE ZASIŁKI.
Avatar
zzz / 28 listopada 2007 o 18:41
stan wiedzy przeciętnych ludzi z terenów wiejskich, gdzie edukacja z zakresu znajomości procesów rozrodczości, własnego ciała i nowoczesnej antykoncepcji nie istnieje. Tej tragedii można bylo uniknąć gdyby ktoś wczesniej wytłumaczyl tej kobiecie, ze ciąża w wieku prawie 40 lat wymaga częstych wizyt u lekarza, bo nie jest to już odpowiedni wiek na rodzenie dzieci i może dojśc do róznego rodzaju komplikacji lub zaproponował jej stosowanie środkow antykoncepcyjnych w wypadku kiedy kolejna ciąża byłaby dla niej i rodziny problemem.
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 o 22:33
Jeżeli jak piszesz nie należą do najbiedniejszych to w takim razie zacofanie i głupota wzięły górę, bo dzisiaj w kazdym sklepie czy kiosku można kupić prezerwatywę, chyba najtańszy środek antykoncepcyjny i się jakoś zabezpieczyć przed niechcianą ciążą.
Avatar
zszokowana / 30 listopada 2007 o 20:27
Ale czy to możliwe żeby mąż nie wiedział o ciąży własnej żony w dodatku bliźniaczej???? a także jej matka...nic nie zauważyła?? co to za maż? on teraz jest w szoku, a gdzie był wcześniej? to jest nie do pomyślenia... a biedni na pewno nie byli, wiem z pewnych źródeł...żałosne...
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 o 11:51
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej jesteśmy świadkami podobnych tragedii do których wcale nie musiało dojść, gdyby zamiast religijnego fanatyzmu prowincjonalnych księży i innych "profesjonalistów" wmawiających kobietom, ze pigułka to grzech, stworzono system rzetelnej i nowoczesnej edukacji w tej dziedzinie. Nie byloby wowczas tylu dramatów.
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 29 listopada 2007 o 21:42
Chyba przesadzasz z tą ciemnotą na wsi. To nie średniowiecze, a ciemnota, jeżeli już jest, to niema znaczenia czy na wsi czy w mieście, ona jest i tyle.
Avatar
anna / 29 listopada 2007 o 16:03
A moze zamiast zasiłków zadbać o lepszą edukację z dziedziny antykoncepcji i bezplatny dostęp do środków antykoncepcyjnych?
Avatar
Marek / 29 listopada 2007 o 12:09
państwo powinno pomóc finansowo tym biednym ,wielodzietnym ludziom na wsi-na oko widać komu taka pomoc się należy ale URZĘDASY LICZĄ TEORETYCZNY DOCHÓD, A TACY LUDZIE SĄ BARDZO honorowi i nie proszą o pomoc.RODZINY WIELODZIETNE POWINNY MIEĆ STAŁE ZASIŁKI.
Avatar
zzz / 28 listopada 2007 o 18:41
stan wiedzy przeciętnych ludzi z terenów wiejskich, gdzie edukacja z zakresu znajomości procesów rozrodczości, własnego ciała i nowoczesnej antykoncepcji nie istnieje. Tej tragedii można bylo uniknąć gdyby ktoś wczesniej wytłumaczyl tej kobiecie, ze ciąża w wieku prawie 40 lat wymaga częstych wizyt u lekarza, bo nie jest to już odpowiedni wiek na rodzenie dzieci i może dojśc do róznego rodzaju komplikacji lub zaproponował jej stosowanie środkow antykoncepcyjnych w wypadku kiedy kolejna ciąża byłaby dla niej i rodziny problemem.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 0 0

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 149 15

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 78 34

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

3 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 4 3

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 3

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 48 14

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!