Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 lutego 2008 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Trzy dni w piekle

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Mężczyzna przez trzy dni więził w domu pod Opolem kobietę z trójką dzieci. Poznał ją przez Internet. Rodzinę uwolnili dopiero antyterroryści.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj poinformowała o tym policja.

Pani Jolanta mieszka w domu pod Opolem z synami w wieku 4 i 8 lat oraz 14-letnią córką. Jej mąż pracuje za granicą. 24-letniego Adriana S. spod Włodawy poznała poprzez jeden z komunikatorów internetowych. - Ustalamy, czy to on nawiązał z nią kontakt, czy ona szukała znajomości - mówi Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Znajomość trwała dwa miesiące. Mężczyzna najpierw sypał komplementami. - Pisał, że jestem dla niego idealną partnerką. Zapowiadał, że przyjedzie po mnie 25 lutego i zabierze do Lublina - opowiada pani Jolanta. Jej tłumaczenia, że ma męża i dzieci nie pomogły. - Zaczął grozić, że mnie zabije, jeśli nie będę chciała z nim żyć. Przez kamerę internetową pokazywał mi nóż - dodaje kobieta. Twierdzi, że już wtedy powiadomiła policję. Usłyszała jednak, że ma zakończyć znajomość i wyłączyć komputer. Policja nie chce tego komentować.

W zeszły wtorek wieczorem Adrian S. stanął w drzwiach jej domu z atrapą broni. - Rozpłakałam się. Zaczęłam prosić, żeby nie robił głupstw i że z nim pojadę - opowiada pani Jolanta.

Synom pani Jolanta powiedziała, że Adrian S. jest kolegą ich 22-letniego nieobecnego brata. Tylko starsza siostra znała prawdę. - Obie wiedziałyśmy, że jeśli go zdenerwujemy, może zrobić dzieciom krzywdę - płacze pani Jolanta.

Sprawca groził jej śmiercią, jeśli powiadomi policję. W nocy, gdy usnął, przeszukała jego rzeczy. Znalazła przedmiot przypominający broń, nóż oraz gaz.

Ofiara miała wiele okazji, by uciec i wezwać pomoc, bo mogła wychodzić po zakupy, rozmawiać przez telefon i pisać esemesy do męża. - Ale była zastraszona i nie oceniała sytuacji tak, jak możemy ocenić ją na chłodno, patrząc z boku - podkreśla Dryszcz.

Dopiero w czwartek kobieta wysłała do swej matki córkę. Czternastolatka miała poprosić babcię, by przyjechała pomóc w sadzeniu kwiatków. - Kiedy mama przyjechała i byłyśmy same na dworze, powiedziałam, co się dzieje i poprosiłam, by zawiadomiła policję - mówi pani Jolanta.

Podstępem udało się wyprowadzić dzieci z domu. Wtedy wkroczyli antyterroryści, którzy zatrzymali szaleńca. - Miał przy sobie atrapę broni, gaz i nóż - relacjonuje Dryszcz.

Za więzienie swych ofiar i groźby karalne Adrianowi S. grozi 12 lat pozbawienia wolności. Adrian S. przebywa już w areszcie.

Anna Listowska

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
QVX / 3 marca 2008 o 13:43
Bajeczka dla naiwnych - dziwi mnie tylko, jak doświadczony policjant dał się nabrać (albo i nie, ale woli nie mówić prawdy, aby nie podpaść jakimś dziennikarzom broniących "ofiary" ).

IMHO było tak - kobieta nudziła się w domu, a że nie musiała nic robić (mężuś siedzący za granicą płaci, to i sprzątaczka przyjdzie), zaczęła łazić po czatach. Znalazła młodego byczka spod Włodawy i postanowiła zakosztować ostrego seksu (ze sznurem i pistoletem). Zbyt leniwa była, żeby np. jechać na spotkanie do Opola do hotelu (i jeszcze wymyślić bajeczkę etc.), więc zaprosiła go do domu na upojne kilka dni z seksem na ostro. 14-letniej córce mogła powiedzieć prawdę (i uczynić ją wspólniczką), ale młodszym synom nie, więc wymyśliła "kolegę brata".

Byczek siedział zatem w domu (i nie pokazywał się sąsiadom, a na zakupy łaziła ona), w nocy się nią zajmował i było fajnie, ale... Gdy jej matka się dowiedziała (od wnuczki), to zaraz przyleciała do niej i ją ochrzaniła, bo:
- sąsiedzi widzą wiele, więc pewnie i tak wiedzą;
- 8-latek w szkole wypapla o "koledze wujka";
- mężuś o wszystkim się dowie prędzej czy później, a wtedy koniec z pieniążkami (i rozwód nawet).

Wtedy pojawił się dylemat, jak pozbyć się gościa i równocześnie wyrobić sobie alibi dla męża. Wykoncypowały więc "psychopatę" i "terrorystę", a poza tym zaczęły trąbić w różnych gazeta i telewizji o tym. Poszukajcie sobie tekstów w różnych miejscach i dyskusji pod nimi - znajdziecie tam dyskutantkę "kobieta41" lub "kobieta40", która:
- usiłuje nieudolnie łatać dziury w opowieści - np. później stwierdziła, że "terrorysta" nie spał, a rzeczy mu przeszukała, kiedy był w łazience;
- wyzywa (np. od "świętoszków z Radia Maryja") wszystkich, którzy wątpią w tę jej opowieść.

Ot i cała historia.
Bajeczka dla naiwnych - dziwi mnie tylko, jak doświadczony policjant dał się nabrać (albo i nie, ale woli nie mówić prawdy, aby nie podpaść jakimś dziennikarzom broniących "ofiary" ).

IMHO było tak - kobieta nudziła się w domu, a że nie musiała nic robić (mężuś siedzący za granicą płaci, to i sprzątaczka przyjdzie), zaczęła łazić po czatach. Znalazła młodego byczka spod Włodawy i postanowiła zakosztować ostrego seksu (ze sznurem i pistoletem). Zbyt leniwa była, żeby np. jechać na spotkanie do Opola do hotelu (i jeszcz... rozwiń
Avatar
ewa / 28 lutego 2008 o 15:27
NO niezle jaja...Babka najpierw flirtowala z mlodym ...w koncu samotna z trojka (czy moze nawet czworka) dzieci znudzona siedzeniem w domu i malowaniem paznokci ...a potem zrobila z niego gangstera..naopowiadala mu bajek ze maz ja zostawil ze taka samotna sie czuje zaprosila na kawe dla dzieci przygotowala bajke o koledze brata..moglby sobie mieszkac z nimi jej by sie nie nudzilo...a i brak meza pod reka moglby jej wynagrodzic ale...no wlasnie tylko ze moze gosc postanowil na stale zajac sie kobieta ...i tu ja przestraszyl..no bo co by bylo gdyby maz wrocili zobaczyl to wszystko (sadze ze nie mial by zludzen i dylematow. np kto zaczal znajomosc?)
Babka wezwala mamusie aby jej sie poradzic to wytlumaczyla corce ze ten nowy zamlody no i trojka dzieci do wychowania a maz chociaz nie obecny to pzeciez regularnie pieniazki przysyla....a ze babki ogladaja duzo telewizji i tabloidow to wezwaly antyterrorystow..............

No i co Nie sadzicie ze powinna pokryc koszty calej akcji?
NO niezle jaja...Babka najpierw flirtowala z mlodym ...w koncu samotna z trojka (czy moze nawet czworka) dzieci znudzona siedzeniem w domu i malowaniem paznokci ...a potem zrobila z niego gangstera..naopowiadala mu bajek ze maz ja zostawil ze taka samotna sie czuje zaprosila na kawe dla dzieci przygotowala bajke o koledze brata..moglby sobie mieszkac z nimi jej by sie nie nudzilo...a i brak meza pod reka moglby jej wynagrodzic ale...no wlasnie tylko ze moze gosc postanowil na stale zajac sie kobieta ...i tu ja przestraszyl..no bo co by bylo ... rozwiń
Avatar
byk / 28 lutego 2008 o 15:11
Słyszałem o takim tyrał a jak wrócił to może sedzieć w kotłowni baba siedzi sobie z drugim. Najciekawsze jest to że za jego kasę stanęła chałupa.
Kase zarobił za granicą. Kobitka nie próżnowała podobnie jak ta szukała sobie i znalazła teraz niech odwiedza w więzieniu swojego wybrańca tylko szkoda dzieci że taką ździrę mają mateczkę. Stara kopa troje dzieci.
Avatar
Rzutka / 27 lutego 2008 o 17:10
Komu ta baba kit wciska,facet przecież sam sobie adresu z palca nie wyssał,musiałam mu baba podać skoro do niej przyjechał.na miejscu jej męża pogoniłabym tego babsztyla, zabrała dzieci i dała jeszcze kopa na pożegnanie.Sama jestem żoną i matką ale nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Stara baba i głupia!!













1
Avatar
Rumcajs / 27 lutego 2008 o 08:19
Heh z tekstu wynika ze on normalnie z nimi mieszkal (skoro mogla telefonowac i chodzic na zakupy to gdzie to wiezienie?). Pod Wlodawa niezle zdesperowani musza mieszkac
Avatar
maxi / 27 lutego 2008 o 07:52
Mąż zagranicą....... i tak można ufać kobietom
Avatar
pit / 27 lutego 2008 o 07:33
Znowu głupota i naiwność zwyciężyła. Szkoda mi dzieci bo tej idiotki ani trochę.
Avatar
Pawel Chmielewski / 27 lutego 2008 o 06:42
zachcialo sie romansu przez gg...po cholere dawala mu adres domowy?
Avatar
QVX / 3 marca 2008 o 13:43
Bajeczka dla naiwnych - dziwi mnie tylko, jak doświadczony policjant dał się nabrać (albo i nie, ale woli nie mówić prawdy, aby nie podpaść jakimś dziennikarzom broniących "ofiary" ).

IMHO było tak - kobieta nudziła się w domu, a że nie musiała nic robić (mężuś siedzący za granicą płaci, to i sprzątaczka przyjdzie), zaczęła łazić po czatach. Znalazła młodego byczka spod Włodawy i postanowiła zakosztować ostrego seksu (ze sznurem i pistoletem). Zbyt leniwa była, żeby np. jechać na spotkanie do Opola do hotelu (i jeszcze wymyślić bajeczkę etc.), więc zaprosiła go do domu na upojne kilka dni z seksem na ostro. 14-letniej córce mogła powiedzieć prawdę (i uczynić ją wspólniczką), ale młodszym synom nie, więc wymyśliła "kolegę brata".

Byczek siedział zatem w domu (i nie pokazywał się sąsiadom, a na zakupy łaziła ona), w nocy się nią zajmował i było fajnie, ale... Gdy jej matka się dowiedziała (od wnuczki), to zaraz przyleciała do niej i ją ochrzaniła, bo:
- sąsiedzi widzą wiele, więc pewnie i tak wiedzą;
- 8-latek w szkole wypapla o "koledze wujka";
- mężuś o wszystkim się dowie prędzej czy później, a wtedy koniec z pieniążkami (i rozwód nawet).

Wtedy pojawił się dylemat, jak pozbyć się gościa i równocześnie wyrobić sobie alibi dla męża. Wykoncypowały więc "psychopatę" i "terrorystę", a poza tym zaczęły trąbić w różnych gazeta i telewizji o tym. Poszukajcie sobie tekstów w różnych miejscach i dyskusji pod nimi - znajdziecie tam dyskutantkę "kobieta41" lub "kobieta40", która:
- usiłuje nieudolnie łatać dziury w opowieści - np. później stwierdziła, że "terrorysta" nie spał, a rzeczy mu przeszukała, kiedy był w łazience;
- wyzywa (np. od "świętoszków z Radia Maryja") wszystkich, którzy wątpią w tę jej opowieść.

Ot i cała historia.
Bajeczka dla naiwnych - dziwi mnie tylko, jak doświadczony policjant dał się nabrać (albo i nie, ale woli nie mówić prawdy, aby nie podpaść jakimś dziennikarzom broniących "ofiary" ).

IMHO było tak - kobieta nudziła się w domu, a że nie musiała nic robić (mężuś siedzący za granicą płaci, to i sprzątaczka przyjdzie), zaczęła łazić po czatach. Znalazła młodego byczka spod Włodawy i postanowiła zakosztować ostrego seksu (ze sznurem i pistoletem). Zbyt leniwa była, żeby np. jechać na spotkanie do Opola do hotelu (i jeszcz... rozwiń
Avatar
ewa / 28 lutego 2008 o 15:27
NO niezle jaja...Babka najpierw flirtowala z mlodym ...w koncu samotna z trojka (czy moze nawet czworka) dzieci znudzona siedzeniem w domu i malowaniem paznokci ...a potem zrobila z niego gangstera..naopowiadala mu bajek ze maz ja zostawil ze taka samotna sie czuje zaprosila na kawe dla dzieci przygotowala bajke o koledze brata..moglby sobie mieszkac z nimi jej by sie nie nudzilo...a i brak meza pod reka moglby jej wynagrodzic ale...no wlasnie tylko ze moze gosc postanowil na stale zajac sie kobieta ...i tu ja przestraszyl..no bo co by bylo gdyby maz wrocili zobaczyl to wszystko (sadze ze nie mial by zludzen i dylematow. np kto zaczal znajomosc?)
Babka wezwala mamusie aby jej sie poradzic to wytlumaczyla corce ze ten nowy zamlody no i trojka dzieci do wychowania a maz chociaz nie obecny to pzeciez regularnie pieniazki przysyla....a ze babki ogladaja duzo telewizji i tabloidow to wezwaly antyterrorystow..............

No i co Nie sadzicie ze powinna pokryc koszty calej akcji?
NO niezle jaja...Babka najpierw flirtowala z mlodym ...w koncu samotna z trojka (czy moze nawet czworka) dzieci znudzona siedzeniem w domu i malowaniem paznokci ...a potem zrobila z niego gangstera..naopowiadala mu bajek ze maz ja zostawil ze taka samotna sie czuje zaprosila na kawe dla dzieci przygotowala bajke o koledze brata..moglby sobie mieszkac z nimi jej by sie nie nudzilo...a i brak meza pod reka moglby jej wynagrodzic ale...no wlasnie tylko ze moze gosc postanowil na stale zajac sie kobieta ...i tu ja przestraszyl..no bo co by bylo ... rozwiń
Avatar
byk / 28 lutego 2008 o 15:11
Słyszałem o takim tyrał a jak wrócił to może sedzieć w kotłowni baba siedzi sobie z drugim. Najciekawsze jest to że za jego kasę stanęła chałupa.
Kase zarobił za granicą. Kobitka nie próżnowała podobnie jak ta szukała sobie i znalazła teraz niech odwiedza w więzieniu swojego wybrańca tylko szkoda dzieci że taką ździrę mają mateczkę. Stara kopa troje dzieci.
Avatar
Rzutka / 27 lutego 2008 o 17:10
Komu ta baba kit wciska,facet przecież sam sobie adresu z palca nie wyssał,musiałam mu baba podać skoro do niej przyjechał.na miejscu jej męża pogoniłabym tego babsztyla, zabrała dzieci i dała jeszcze kopa na pożegnanie.Sama jestem żoną i matką ale nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Stara baba i głupia!!













1
Avatar
Rumcajs / 27 lutego 2008 o 08:19
Heh z tekstu wynika ze on normalnie z nimi mieszkal (skoro mogla telefonowac i chodzic na zakupy to gdzie to wiezienie?). Pod Wlodawa niezle zdesperowani musza mieszkac
Avatar
maxi / 27 lutego 2008 o 07:52
Mąż zagranicą....... i tak można ufać kobietom
Avatar
pit / 27 lutego 2008 o 07:33
Znowu głupota i naiwność zwyciężyła. Szkoda mi dzieci bo tej idiotki ani trochę.
Avatar
Pawel Chmielewski / 27 lutego 2008 o 06:42
zachcialo sie romansu przez gg...po cholere dawala mu adres domowy?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 1 0

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 5 1

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 4 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 6

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 1 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 1

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 68 13

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 1 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 9 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 4 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!