wtorek, 30 maja 2017 r.

Lubelskie

Ukarzą tylko za branie

Dodano: 28 lipca 2003, 22:16

Policjant z Puław stanie przed sądem oskarżony o wzięcie łapówki. Kierowca, który mu ją wręczył, nie poniesie kary. - Postępowanie wobec niego zostało umorzone, bo sam zawiadomił, że wręczył korzyść majątkową - tłumaczy Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim.
Kierowca jest jedną z pierwszych na Lubelszczyźnie osób, które skorzystały z obowiązujących od lipca przepisów. Nie pozwalają one karać tych, którzy sami zawiadomili organy ścigania o tym, że dali łapówkę.
Na początku maja policjant z puławskiej drogówki zatrzymał do kontroli samochód, który wjechał w ulicę jednokierunkową. Według ustaleń opolskiej prokuratury zaczął rozmawiać z kierowcą, dając mu do zrozumienia, że sprawę może załatwić polubownie. Skończyło się na tym, że funkcjonariusz przyjął 400 zł w zamian za to, że nie wymierzy kary za wykroczenie i nie będzie się interesował stanem trzeźwości kierującego. Kierowca jeszcze tego samego dnia zgłosił się na policję i opowiedział o przekupstwie.
Opolska prokuratura początkowo postawiła zarzut łapownictwa nie tylko policjantowi, ale również kierowcy. Sytuacja prawna tego ostatniego zmieniła się po wejściu w życie nowych przepisów.
Prokuratura zakończyła już śledztwo w sprawie policjanta i wkrótce skieruje do sądu akt oskarżenia. Postanowienie o umorzeniu postępowania wobec kierowcy jest jeszcze nieprawomocne. (er)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!