wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Utknęli w domu pod lasem. Gmina: Nigdy tam nie odśnieżamy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2014, 15:18

We wsi Słupeczno w gminie Wysokie odśnieżane są drogi tylko do wybranych posesji - zaalarmował nas Czytelnik i wskazał na zasypaną drogę prowadzącą do domu zamieszkałego przez dwie osoby. Po naszej interwencji gmina zapowiedziała, że spróbuje odśnieżyć dojazd.

Chodzi o drogę prowadzącą do zabudowań pod lasem. Na zdjęciach nadesłanych przez naszego Czytelnika wyraźnie widać, że na skrzyżowaniu, gdzie zaczyna się zasypana droga, tej zimy kończyła się też praca pługów. - Nieodśnieżona część wsi, która została zasypana śniegiem, może tylko modlić się o szybkie nadejście wiosny. Co ciekawe, przy nieodśnieżanym fragmencie drogi gminnej mieszkają ludzie - napisał nasz Czytelnik. - Nie ma możliwości dojechania tam z pomocą, ani w razie zagrożenia, interwencji pogotowia, czy straży pożarnej, co grozi tragedią - dodaje. Nasz Czytelnik twierdzi też, że interwencje w gminie nie przyniosły rezultatów. Co na to urząd? - 100 procent dróg w gminie mamy odśnieżonych - stwierdził najpierw Zbigniew Hamerla, sekretarz gminy Wysokie. Kiedy jednak wskazaliśmy, o jaką drogę dokładnie chodzi, urzędnicy potwierdzili, że rzeczywiście jest nieodśnieżona. - Nigdy jej nie odśnieżaliśmy. To droga polna i prowadzi do zabudowań tylko jednej rodziny. Mieszka tam starsza kobieta z synem - mówi Marek Oszust z UG Wysokie. Pracownik urzędu przekonuje również, że kobieta nigdy nie zgłaszała potrzeby odśnieżania. Zadeklarował jednak, że zajmą się drogą. Chociaż zastrzegł, że nie będzie to łatwe. - Nie wiem czy się uda, bo droga jest w wąwozie. Nie chciałbym utopić sprzętu. Ale na pewno spróbujemy - zapowiada M. Oszust.
  Edytuj ten wpis
zzz
ZIŁ wirnikowy
Gość
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zzz
zzz (19 lutego 2014 o 23:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ciekaw jestem,czy wiosną na tej drodze będzie poprawiona przejezdność,by mogli z niej korzystać zarówno mieszkańcy jak i rolnicy,którzy mają tą drogą  dojazd do swoich pól.Rada Gminy przecież podjęła uchwałę,że nie zostawia się ludzi starszych bez możliwości dojazdu odpowiednich służb w razie potrzeby.Uchwała istnieje od paru lat,ale czy jest realizowana? Biorąc pod uwagę zachowanie urzędu dotyczące odśnieżania coś tam uchwalają,ale do końca chyba nie wiedzą co,czemu to ma służyć i w jaki sposób ma być realizowane.  

Rozwiń
ZIŁ wirnikowy
ZIŁ wirnikowy (13 lutego 2014 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jeszcze żeśta sie nie odkopali,czekajcie w maju słońce pójdzie wyżej to was wyzwoli ze zwałów śniegu.

Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2014 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludzie kochani,

skoro w tej gminie tak się "DZIEJE" to weźmy werszczie D*PĘ w troki i zróbmy z tym coś!

Wybory na jesieni ;]

hasło wyborcze nowego wójta:

"PRZEKAŻĘ 50% WYNAGRODZENIA NA CELE SPOŁECZNE"

tylko nie fundację pociotka, tylko najlepiej jako pomoc bezpośrednią najuboższym osobą w gminie, lub fundusz celowy i odsetki przekazywane na systematyczną pomoc w/w.

I FV do sieci "PEŁNA TRANSPARENTNOŚĆ"

Ciekawe czy ktoś podejmie wyzwanie? ;p

Rozwiń
Tomek
Tomek (13 lutego 2014 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może ktoś by założył jakieś forum można by było tam zgłaszać problemy może  nowy wójt by lepiej się żyło mieszkańcom gminy 

Dyskutować na tematy związane z gminą Wysokie można na stronie "Mieszkam w gminie Wysokie", której adres to: mieszkamwgminiewysokie.pl

Strona powstała w czasie debaty nad wiatrakami w gminie Wysokie, ale można dyskutować na niej wszelkie tematy związane z gminą Wysokie. Jest to niezależna strona internetowa.

Rozwiń
Gośc
Gośc (13 lutego 2014 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może ktoś by założył jakieś forum można by było tam zgłaszać problemy może  nowy wójt by lepiej się żyło mieszkańcom gminy 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!