sobota, 27 maja 2017 r.

Lubelskie

W drodze na Wiejską

Dodano: 16 sierpnia 2001, 12:05

O 6 miejsc w Senacie będzie się ubiegać 29 chętnych. We wtorek o północy upłynął termin rejestrowania kandydatów
do parlamentu w okręgowych komisjach wyborczych.

Tuż przed godz. 24 do lubelskiej komisji zgłosił się Komitet Wyborczy ''Konfederacja'' z listami poparcia dla 24 kandydatów do Sejmu. Zostali zarejestrowani ok. 1 w nocy.

Warunkiem rejestracji było dostarczenie 5 tys. podpisów poparcia dla listy poselskiej i 3 tys. dla każdego z potencjalnych senatorów.

W okręgu lubelskim (stare woj. lubelskie oraz powiaty łukowski i janowski) do Sejmu wybiera się 276 osób, a do Senatu 16. Zarejestrowano listy 11 ugrupowań, które będą walczyć o mandaty do Sejmu. 4 z nich - UW, SLD-UP, PSL i Alternatywa zgłosiły po 30 osób.

Jedynie dwie partie wystawiły pełną listę trzech kandydatów do Senatu: SLD-UP i PSL. Koalicyjny blok prawicy ''Senat 2001'' ma również trzech kandydatów. Zarejestrowano także komitety wyborcze trzech kandydatów niezależnych.

- Złożyłam 5,2 tys. podpisów - mówi Teresa Liszcz, kandydująca do Senatu ze wspólnego bloku prawicy ''Senat 2001''. - Zbierali je dla mnie głównie przyjaciele i znajomi oraz członkowie rodziny.

Rekord liczby podpisów należy jednak do SLD. Kandydujący do Senatu Krzysztof Szydłowski zebrał 25,9 tys., Piotr Włoch 23,1 tys., a Kazimierz Pawełek 22,6 tys. Każdego z kandydatów PSL poparło ok. 12 tys. ludzi. Kandydat PPS zebrał za mało i nie został zarejestrowany przez lubelską komisję.

Również w okręgu chełmskim (dawne województwa chełmskie, zamojskie i bialskopodlaskie) najwięcej podpisów zebrali kandydaci do Senatu z SLD. Mirosław Złomaniec może się pochwalić 32,5 tys., Irena Kurzępa 30,8 tys., a Piotr Miszczuk 29,8 tys. .
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!