sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

W kwietniu będzie po złym Lipcu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2007, 18:27

Na blokach przy dawnej ulicy 22-go Lipca, a obecnej Karola Wojtyły nie będzie już tablic ze starą nazwą. Wkrótce wszystkie zostaną zdemontowane.

Oficjalnie nazwa ulicy 22-go Lipca, jednej z najbardziej charakterystycznych ryckich ulic zniknęła około dwa lata temu. Wtedy radnym, po latach starań o zmianę tej nazwy, udało się przeforsować pomysł, aby ulica nosiła imię Karola Wojtyły (w mieście jest także ulica Jana Pawła II, znajduje się ona na osiedlu XXX-lecia PRL).
Mimo, że w dokumentach ulica ma nową nazwę, w świadomości mieszkańców i w rzeczywistości funkcjonują dwie: i stara, i nowa. Część tablic z numerami budynków informuje, że jesteśmy na Karola Wojtyły, a część (głównie tych na blokach Spółdzielni Mieszkaniowej), że na 22-go Lipca. W tym miesiącu tablice ze starą nazwą znikną. Rycka Spółdzielnia, która wprawdzie na wymianę tablic ma pięć lat od momentu zmiany nazwy, postanowiła sprawę załatwić w tym roku.
- Nowe tablice są już zamówione. To bardzo prosty wzór, białe litery na niebieskim tle. Będzie ich kilkanaście - mówi Janusz Jakubik, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Rykach.
Nowe tablice będą wisiały na 10 blokach (na tych dłuższych po dwie). Zostaną zamontowane, jak tylko dostarczy je wytwórca.
Tymczasem ulica Karola Wojtyły będzie nadal jedną z ulic osiedla noszącego nazwę... 22-go Lipca Spółdzielcze. Ale ochrzczenie na nowo ryckich osiedli też jest w planie. Oprócz 22-go Lipca Spółdzielcze do zmiany zakwalifikowano jeszcze osiedle Świerczewskiego, 30-lecia PRL-u i 22-go Lipca Rady Narodowe.
Radni podjęli już uchwałę o rozpoczęciu konsultacji społecznych w tej sprawie. Miały się one odbyć przy okazji wyborów do rad osiedli, ale te z powodu niedostatecznej, albo wystarczającej liczby kandydatów w ogóle się nie odbyły (tylko w przypadku jednego osiedla, liczba kandydatów przekroczyła 15, czyli tyle ile wchodzi w skład osiedlowej rady).
Konsultacje zostaną więc przeprowadzone przy okazji następnych wyborów. Mieszkańcy będą mieli wtedy okazję żeby wypowiedzieć się, co sądzą o proponowanych zamianach. I tak osiedle Świerczewskiego ma być osiedlem Działki, osiedle 30-lecia PRL - Jana Pawła II, osiedle 22-go Lipca Spółdzielcze ma nosić nazwę Karola Wojtyły Południe, a 22-go Lipca Rady Narodowe - Karola Wojtyły Północ.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!