wtorek, 21 listopada 2017 r.

Lubelskie

W przyszłym roku będzie więcej wywłaszczeń

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2008, 07:59

Około 6 tysięcy osób będzie musiało sprzedać majątki - informuje "Kurier Lubelski”. Tyle bowiem wniosków o wywłaszczenie chce skierować lubelski oddział Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do wojewody.

To jak wylicza gazeta sześciokrotnie więcej niż w bieżącym roku.

Wywłaszczone w 2009 roku działki są potrzebne między innymi pod obwodnicę Kraśnika, Kocka i Woli Skromowskiej.

W 2009 roku GDDKiA rozpocznie również nabywanie terenów na potrzeby dróg S17, S12 i S19, np. na odcinkach z Lublina do Piask i do Sielc (powiat puławski).

Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA tłumaczy w rozmowie z "Kurierem”, ze najtrudniej może być z wywłaszczeniem terenów w pobliżu wspomnianych obwodnic, gdzie jest zabudowa mieszkalna.

Zgodnie ze znowelizowaną spec-ustawą drogową z września tego roku, decyzje o wywłaszczeniu nadal wydaje wojewoda. Dokonuje też lokalizacji drogi, przejęcia działek na rzecz skarbu państwa. Wojewoda udziela też pozwolenia na budowę. Sprawa odszkodowania za grunty jest już przedmiotem odrębnego postępowania. - Jeśli ktoś uważa, że ustalona przez nas kwota jest zbyt niska, może się ubiegać o jej zmianę w trybie odwołania, a potem skargi do sądu administracyjnego. Nie hamuje to jednak postępu prac przy inwestycji - mówi "Kurierowi" Lucjan Osiecki, dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, który prowadzi sprawy odszkodowań za przejmowane grunty.

Od momentu wydania decyzji właściciel ma 120 dni na opuszczenie nieruchomości.

W tym roku WGiN prowadził ok. tysiąca procedur wywłaszczeniowych.
Źródło: "Kurier Lubelski"
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wywlaszczony.
POSZKODOWANY.
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wywlaszczony.
wywlaszczony. (23 marca 2009 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zobaczcie portal obwodnica kleczewa jak marek wesolowski burmistrz miasta kleczewa wywala daniela w z dzialki budowlanej za cene gruntu rolnego. wlasciciele ostrzegam was ze wnioskodawca dysponuje potwrona machina bezprawia i arogancji wladzy bedzie was chcial usunac z dzialek budowlanych za cene gruntu rolnegoi z kilkunastokrotnym zanizeniem jak w sytuacji tego pana jasne.
Rozwiń
POSZKODOWANY.
POSZKODOWANY. (2 lutego 2009 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JA JESTEM, POSZKODOWANY W TAKI SPOSOB ZE BIEGLA mARIA C NABILA MI CENE GRUNTU ROLNEGO NA DZIALKE BUDOWLANA I ZANIZYLA WARTOSC DZIALKI 9-KROTNI4E CO WY NA TO TAK MA WYGLADAC WYWLASZCZENIE.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!