wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

W przyszłym roku będzie więcej wywłaszczeń

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2008, 07:59

Około 6 tysięcy osób będzie musiało sprzedać majątki - informuje "Kurier Lubelski”. Tyle bowiem wniosków o wywłaszczenie chce skierować lubelski oddział Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do wojewody.

To jak wylicza gazeta sześciokrotnie więcej niż w bieżącym roku.

Wywłaszczone w 2009 roku działki są potrzebne między innymi pod obwodnicę Kraśnika, Kocka i Woli Skromowskiej.

W 2009 roku GDDKiA rozpocznie również nabywanie terenów na potrzeby dróg S17, S12 i S19, np. na odcinkach z Lublina do Piask i do Sielc (powiat puławski).

Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA tłumaczy w rozmowie z "Kurierem”, ze najtrudniej może być z wywłaszczeniem terenów w pobliżu wspomnianych obwodnic, gdzie jest zabudowa mieszkalna.

Zgodnie ze znowelizowaną spec-ustawą drogową z września tego roku, decyzje o wywłaszczeniu nadal wydaje wojewoda. Dokonuje też lokalizacji drogi, przejęcia działek na rzecz skarbu państwa. Wojewoda udziela też pozwolenia na budowę. Sprawa odszkodowania za grunty jest już przedmiotem odrębnego postępowania. - Jeśli ktoś uważa, że ustalona przez nas kwota jest zbyt niska, może się ubiegać o jej zmianę w trybie odwołania, a potem skargi do sądu administracyjnego. Nie hamuje to jednak postępu prac przy inwestycji - mówi "Kurierowi" Lucjan Osiecki, dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, który prowadzi sprawy odszkodowań za przejmowane grunty.

Od momentu wydania decyzji właściciel ma 120 dni na opuszczenie nieruchomości.

W tym roku WGiN prowadził ok. tysiąca procedur wywłaszczeniowych.
Źródło: "Kurier Lubelski"
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wywlaszczony.
POSZKODOWANY.
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wywlaszczony.
wywlaszczony. (23 marca 2009 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zobaczcie portal obwodnica kleczewa jak marek wesolowski burmistrz miasta kleczewa wywala daniela w z dzialki budowlanej za cene gruntu rolnego. wlasciciele ostrzegam was ze wnioskodawca dysponuje potwrona machina bezprawia i arogancji wladzy bedzie was chcial usunac z dzialek budowlanych za cene gruntu rolnegoi z kilkunastokrotnym zanizeniem jak w sytuacji tego pana jasne.
Rozwiń
POSZKODOWANY.
POSZKODOWANY. (2 lutego 2009 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JA JESTEM, POSZKODOWANY W TAKI SPOSOB ZE BIEGLA mARIA C NABILA MI CENE GRUNTU ROLNEGO NA DZIALKE BUDOWLANA I ZANIZYLA WARTOSC DZIALKI 9-KROTNI4E CO WY NA TO TAK MA WYGLADAC WYWLASZCZENIE.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!