czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

W rocznicę odejścia Jana Pawła II

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2008, 17:35

Będą uroczyste msze, koncerty, marsze, czuwania, wspólna modlitwa.

W środę już po raz trzeci będziemy przeżywać moment śmierci Jana Pawła II.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 17 w Lubelskiej Archikatedrze. Mszę z prośbą o beatyfikację Ojca Św. odprawi biskup Mieczysław Cisło. Po mszy o godz. 18 spod Archikatedry wyruszy Papieski Marsz Solidarności. Przejdzie przez Krakowskie Przedmieście pod pomnik papieża na dziedzińcu KUL.

- To będzie szczególny marsz, w którym chcemy pokazać, jak rozumiemy i wprowadzamy w życie naukę Jana Pawła II, który wciąż żyje w naszych sercach - mówi Marta Jachowicz z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. - W marszu wezmą udział grupy symbolizujące konkretne problemy: Mnisi Tybetańscy, Kobiety w Bieli, Dzieci Afryki, Uchodźcy. To będzie nasza odpowiedź na papieskie wezwanie.

O godz. 19.30 w Teatrze Muzycznym odbędzie się widowisko "Pokolenie JP II. Pora na nas.”, a pół godziny wcześniej w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się koncert kantatowo-oratoryjny "Pamięci Ojca Świętego Jan Pawła II” z towarzyszeniem Akademickiego Chóru UMCS.

Równolegle będą się odbywały uroczystości w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. O godz. 18 rozpocznie je czuwanie w Kościele Akademickim, o 19 Uroczysta Eucharystia dziękczynna za życie i posługę Papieża Polaka (pod przewodnictwem abp Józefa Kowalczyka, Nuncjusza Apostolskiego). Tam też o godz. 20 rozpocznie się Akademicka Droga Światła, a o 21.37 Apel Papieski na dziedzińcu KUL.

W szczególny sposób pamięć o Ojcu Świętym uczci młodzież z Lubartowa. - Przeprowadzą zbiórkę krwi w swoim środowisku jako konkretny dar płynący z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II - zapowiada ks. Mirosław Ładniak. -Każdy może do 4 kwietnia przyjść do punktu krwiodawstwa w Lubartowie i oddać krew.

"Mocni Nadzieją - Pamiętamy” to koncert, który po raz kolejny w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II zostanie zorganizowany w zamojskiej katedrze. Poprzedzi go o godz. 18 msza święta celebrowana przez bpa Wacława Depo, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

W Chełmie o godz. 16.30 przy pomniku Jana Pawła II gimnazjaliści poprowadzą modlitewne czuwanie. Godzinę później młodzież wyruszy w procesji ze świecami do bazyliki Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Na godz. 18 zaplanowano początek mszy świętej. Po niej - czuwanie młodzieży przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po wieczornej mszy świętej o godz. 20 zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski. Jak w poprzednich latach wierni będą czuwać w kościele do godz. 21. 38.
(ak, moj)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
kirab
BET ANKA
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 kwietnia 2008 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do zatroskanego o Kościół!
Widać jaką masz wiarę ! proponowałbym więcej odwagi z Twojej strony, jak mówił Ojcięc Św. Jan Paweł II cyt. "otwórzcie drzwi CHrystusowi".
Pokazałeś swoją wiarę -cieniutką jak bibułka lachmusowa która bardzo szybko zabarwia się na różowo.
Rozwiń
kirab
kirab (2 kwietnia 2008 o 23:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#FFA500"]DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO [/color][color="#000000"][/color]
A co może nasz Papież to ruski czy co. Papież Polak. To,że został Papieżem nie pozbawiło Go to narodowości polskiej . Dlatego Papież Polak.
Ze swoją gadką zatroskaną o Kościół wygladasz jak ten co to mu spod komży ogon wystaje.
Kto się baranem urodził, owieczką nie umrze.
Rozwiń
BET ANKA
BET ANKA (1 kwietnia 2008 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MIĘDZY B(L)OGIEM, A PRAWDĄ:


.....
Rozwiń
SDFG453Y645Y
SDFG453Y645Y (1 kwietnia 2008 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO ŚMIERCI GÓRNIKÓW NA ŚLĄSKU!!!GOŻEK JAK W IRANIE...JA BYM CHCIAŁ,BY CI KTÓRZY NAJWIĘCEJ KRZYCZĄ I POWOŁUJA SIĘ NA NAUKI WOJTYŁY, CHOC TROCHĘ ICH PRZESTRZEGALI..GDYBY PAPIEŻ ŻYŁ NAPEWNO BYŁBY ZNIESMACZONY OGLĄDANIEM TYCH SZOPEK POD NAZWĄ: ODSŁANIANIE POMNIKÓW, OTWIERANIE ULIC, MOSTÓW Z JEGO IMIENIEM, KOSCIOŁÓW O POWIERZCHNI HAL SPORTOWYCH ITD...WOLAŁBY GDYBY TĘ KASE DANO NA POTRZEBUJĄCYCH, HOSPICJA, CHORYCH BO O TO PROSIŁ JAK ŻYŁ ALE POLACY NIGDY GO NIE CHCIELI SŁUCHAC A JUŻ TO CO WYCZYNIA HIERARCHIA W PURPUROWYCH SUKIENKACH PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE!!!SMUTNE ALE PRAWDZIWE.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!