Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lipca 2012 r.
12:01
Edytuj ten wpis

W sobotę więcej policjantów będzie kontrolować kierowców

Autor: Zdjęcie autora er
0 8 A A
Policjanci łapią kierowców po alkoholu i narkotykach (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Policjanci łapią kierowców po alkoholu i narkotykach (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Po włożeniu do auta urządzenia Alco-blow policjanci drogówki od razu się zorientują, czy w pojeździe jest ktoś pod wpływem alkoholu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Akcja potrwa całą dobę - informuje Arkadiusz Arciszewski, z KWP w Lublinie. - Funkcjonariusze ruchu drogowego będą sprawdzali trzeźwość kierowców, zatrzymując możliwie największą liczbę przejeżdżających kierowców. Umożliwią to im urządzenia Alco-blow, dzięki którym policjant może sprawdzić, czy w aucie znajduje się osoba nietrzeźwa już po włożeniu tego urządzenia do wnętrza samochodu, co znaczenie przyspiesza kontrolę.

Policjanci będą również sprawdzać kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach funkcjonariusze wykorzystają narkotestery.

- Te miniaturowe urządzenia pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków. Wykrywają kilka środków narkotycznych w tym amfetaminę i marihuanę, po zażyciu których nie można prowadzić samochodu - dodaje Arciszewski.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rd / 16 lipca 2012 o 10:19
a czy można jechać autem nie patrząc na znaki drogowe
Avatar
zosia / 14 lipca 2012 o 20:56
Opisze dziwna sytuację jaka miała miejsce na jednej z ulic Lublina.
Jade sobie autem dokładnie nie wiem jaka to była ulica ponieważ nie jestem z Lublina jest zwężenie bo trwa remont jednego z mostów( bardzo stary zabytkowy most) ruch odbywał sie chyba nawet światelkami bo z drugiej strony stał autobus i bardzo duzo za nim samochodów, przejeżdzam zwężkę i nagle niewiadomo skąd podbiega do mnie policjant kaze mi sie zatrzymać i biega po ulicy zatrzymując po jednej i drugiej stronie ulicy samochody, które akurat udało mu sie zatrzymać .....wygladało to komicznie po jakies 5 min wraca do mnie i krzyczy , ze jest tu zakaz ruchu i mandat przyjdzie do domu w tym samym czasie staje przed maska samochodu i robi zdjęcie mojej tablicy rejestracyjnej swoim prywatnym telefonem , nie wyjasniajac nic odchodzi od mego auta i sytuacja powtarza się dla auta stojacego za mną.........
Pytanie: jakim dowodem jest zdjecie mojej tablicy rejestracyjnej zrobione prytanym telefonem komórkowym, który nie przedstawiając się bez żadnych wyjasnień robi fotę i biegnie dalej ?????????????????????????? Dla mnie to chora sytuacja, poniewaz jak mozna kogos ukarac w ten sposób skoro ten Pan nawet mnie nie spisał, czy ja tez moge robic foty wszystkim policjantom rozmawiającym przez telefony komórkowe itp...............?????????????
Opisze dziwna sytuację jaka miała miejsce na jednej z ulic Lublina.
Jade sobie autem dokładnie nie wiem jaka to była ulica ponieważ nie jestem z Lublina jest zwężenie bo trwa remont jednego z mostów( bardzo stary zabytkowy most) ruch odbywał sie chyba nawet światelkami bo z drugiej strony stał autobus i bardzo duzo za nim samochodów, przejeżdzam zwężkę i nagle niewiadomo skąd podbiega do mnie policjant kaze mi sie zatrzymać i biega po ulicy zatrzymując po jednej i drugiej stronie ulicy samochody, które akurat udało mu sie zatrzymać ...... rozwiń
Avatar
Antypasożyt / 14 lipca 2012 o 20:42
i bardzo dobrze więcej policji bezpieczniej na drogach, a i dodać należy niech każdemu kierowcy w odbyt zajżą wszak profilaktyka jest wskazana a hemoroidy to straszna plaga!!!!!!
jak już każde ścierwo z budrzetówki dorośnie i zrozumie że jest udręką dla społeczeństwa i zacznie myśleć o szubienicy wtedy odetchniemy!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Dario / 14 lipca 2012 o 20:37
Każde badanie na trzeźwość powinno być przeprowadzone w oparciu o specjalny protokół ....... żałosne, pogoń za wynikami a prawdziwych bandytów i tak nie zatrzymają do kontroli.
Avatar
Prawnik / 14 lipca 2012 o 18:47
Spójrzmy prawdzie w oczy ...
Trasa K - 19 - pierwszy przejazd w godzinach 8 - 10 - żadnego patrolu, drugi przejazd w godzinach 16 - 18 - znowu żadnego patrolu.
Co do policji i szumnych zapowiedzi ... Z praktyki sądowej - wyniki na alco - blow powinny być potwierdzone wynikiem alkotestu lub alkometru - inaczej można je potłuc o kant ... stołu. Więc niech się panowie policjanci tak nie ... chwalą.
Z praktyki sądowej cz. 2 - wynik na narkotesterze jest wynikiem niepewnym, sam narkotester działa przesiewowo i nic nie wykrywa, jak to twierdzi pan Arciszewski, tylko sygnalizuje, że we krwi, ślinie itp. znajduje się związek o podobnym składzie. Do wyniku pewnego potrzeba badania krwi.
Podsumowanie: żadnego patrolu, nie ma wykrytych przestępstw, ale to dopiero połowa miesiąca, więc nie ma potrzeby "łatania" statystyki pijanymi. Co do wyników badań, to po kilku spektakularnych uniewinnieniach policja nauczy się używać swoich zabawek i może wreszcie na drogach będzie bezpieczniej. W sumie prewencja jest najważniejsza, ale powinna ją zawsze wyprzedzać rzetelna informacja, prawda?
Spójrzmy prawdzie w oczy ...
Trasa K - 19 - pierwszy przejazd w godzinach 8 - 10 - żadnego patrolu, drugi przejazd w godzinach 16 - 18 - znowu żadnego patrolu.
Co do policji i szumnych zapowiedzi ... Z praktyki sądowej - wyniki na alco - blow powinny być potwierdzone wynikiem alkotestu lub alkometru - inaczej można je potłuc o kant ... stołu. Więc niech się panowie policjanci tak nie ... chwalą.
Z praktyki sądowej cz. 2 - wynik na narkotesterze jest wynikiem niepewnym, sam narkotester działa przesiewowo i nic nie wykrywa, j... rozwiń
Avatar
czytelnik111 / 14 lipca 2012 o 18:05
przyspieszy kontrole? to jakis zart chyba.... przykladowo niech w kazdym aucie bedzie nietrzezwy pasazer to w tym wypadku kazdy kierowca bedzie "przedmuchany" ABSURD!!!!!!!!!!!
Avatar
upier / 14 lipca 2012 o 14:05
Po narkotykach się lepiej i bezpieczniej jeździ.
Avatar
Gość / 14 lipca 2012 o 13:51
jestem nad morzem hi hi
Avatar
rd / 16 lipca 2012 o 10:19
a czy można jechać autem nie patrząc na znaki drogowe
Avatar
zosia / 14 lipca 2012 o 20:56
Opisze dziwna sytuację jaka miała miejsce na jednej z ulic Lublina.
Jade sobie autem dokładnie nie wiem jaka to była ulica ponieważ nie jestem z Lublina jest zwężenie bo trwa remont jednego z mostów( bardzo stary zabytkowy most) ruch odbywał sie chyba nawet światelkami bo z drugiej strony stał autobus i bardzo duzo za nim samochodów, przejeżdzam zwężkę i nagle niewiadomo skąd podbiega do mnie policjant kaze mi sie zatrzymać i biega po ulicy zatrzymując po jednej i drugiej stronie ulicy samochody, które akurat udało mu sie zatrzymać .....wygladało to komicznie po jakies 5 min wraca do mnie i krzyczy , ze jest tu zakaz ruchu i mandat przyjdzie do domu w tym samym czasie staje przed maska samochodu i robi zdjęcie mojej tablicy rejestracyjnej swoim prywatnym telefonem , nie wyjasniajac nic odchodzi od mego auta i sytuacja powtarza się dla auta stojacego za mną.........
Pytanie: jakim dowodem jest zdjecie mojej tablicy rejestracyjnej zrobione prytanym telefonem komórkowym, który nie przedstawiając się bez żadnych wyjasnień robi fotę i biegnie dalej ?????????????????????????? Dla mnie to chora sytuacja, poniewaz jak mozna kogos ukarac w ten sposób skoro ten Pan nawet mnie nie spisał, czy ja tez moge robic foty wszystkim policjantom rozmawiającym przez telefony komórkowe itp...............?????????????
Opisze dziwna sytuację jaka miała miejsce na jednej z ulic Lublina.
Jade sobie autem dokładnie nie wiem jaka to była ulica ponieważ nie jestem z Lublina jest zwężenie bo trwa remont jednego z mostów( bardzo stary zabytkowy most) ruch odbywał sie chyba nawet światelkami bo z drugiej strony stał autobus i bardzo duzo za nim samochodów, przejeżdzam zwężkę i nagle niewiadomo skąd podbiega do mnie policjant kaze mi sie zatrzymać i biega po ulicy zatrzymując po jednej i drugiej stronie ulicy samochody, które akurat udało mu sie zatrzymać ...... rozwiń
Avatar
Antypasożyt / 14 lipca 2012 o 20:42
i bardzo dobrze więcej policji bezpieczniej na drogach, a i dodać należy niech każdemu kierowcy w odbyt zajżą wszak profilaktyka jest wskazana a hemoroidy to straszna plaga!!!!!!
jak już każde ścierwo z budrzetówki dorośnie i zrozumie że jest udręką dla społeczeństwa i zacznie myśleć o szubienicy wtedy odetchniemy!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Dario / 14 lipca 2012 o 20:37
Każde badanie na trzeźwość powinno być przeprowadzone w oparciu o specjalny protokół ....... żałosne, pogoń za wynikami a prawdziwych bandytów i tak nie zatrzymają do kontroli.
Avatar
Prawnik / 14 lipca 2012 o 18:47
Spójrzmy prawdzie w oczy ...
Trasa K - 19 - pierwszy przejazd w godzinach 8 - 10 - żadnego patrolu, drugi przejazd w godzinach 16 - 18 - znowu żadnego patrolu.
Co do policji i szumnych zapowiedzi ... Z praktyki sądowej - wyniki na alco - blow powinny być potwierdzone wynikiem alkotestu lub alkometru - inaczej można je potłuc o kant ... stołu. Więc niech się panowie policjanci tak nie ... chwalą.
Z praktyki sądowej cz. 2 - wynik na narkotesterze jest wynikiem niepewnym, sam narkotester działa przesiewowo i nic nie wykrywa, jak to twierdzi pan Arciszewski, tylko sygnalizuje, że we krwi, ślinie itp. znajduje się związek o podobnym składzie. Do wyniku pewnego potrzeba badania krwi.
Podsumowanie: żadnego patrolu, nie ma wykrytych przestępstw, ale to dopiero połowa miesiąca, więc nie ma potrzeby "łatania" statystyki pijanymi. Co do wyników badań, to po kilku spektakularnych uniewinnieniach policja nauczy się używać swoich zabawek i może wreszcie na drogach będzie bezpieczniej. W sumie prewencja jest najważniejsza, ale powinna ją zawsze wyprzedzać rzetelna informacja, prawda?
Spójrzmy prawdzie w oczy ...
Trasa K - 19 - pierwszy przejazd w godzinach 8 - 10 - żadnego patrolu, drugi przejazd w godzinach 16 - 18 - znowu żadnego patrolu.
Co do policji i szumnych zapowiedzi ... Z praktyki sądowej - wyniki na alco - blow powinny być potwierdzone wynikiem alkotestu lub alkometru - inaczej można je potłuc o kant ... stołu. Więc niech się panowie policjanci tak nie ... chwalą.
Z praktyki sądowej cz. 2 - wynik na narkotesterze jest wynikiem niepewnym, sam narkotester działa przesiewowo i nic nie wykrywa, j... rozwiń
Avatar
czytelnik111 / 14 lipca 2012 o 18:05
przyspieszy kontrole? to jakis zart chyba.... przykladowo niech w kazdym aucie bedzie nietrzezwy pasazer to w tym wypadku kazdy kierowca bedzie "przedmuchany" ABSURD!!!!!!!!!!!
Avatar
upier / 14 lipca 2012 o 14:05
Po narkotykach się lepiej i bezpieczniej jeździ.
Avatar
Gość / 14 lipca 2012 o 13:51
jestem nad morzem hi hi