Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 czerwca 2011 r.
21:02
Edytuj ten wpis

Wakacyjna akcja skarbówki: Skontrolują bary i restauracje

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 7 A A
Działania inspektorów obejmą teren całego województwa ze szczególnym uwzględnieniem miejsc odwiedzan
Działania inspektorów obejmą teren całego województwa ze szczególnym uwzględnieniem miejsc odwiedzan

"Weź paragon” to wakacyjna akcja Urzędu Kontroli Skarbowej i lubelskich urzędów skarbowych. Inspektorzy będą sprawdzać, czy sprzedawcy używają kas fiskalnych. Ale nie tylko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Będą też rozprowadzać kartki pocztowe z informacją o pozytywnych efektach pobierania paragonów. Takie zachowania prowadzą do ograniczania szarej strefy, a przez to wspierają uczciwą konkurencję. A nabywcy uzyskują możliwość skutecznej reklamacji – tłumaczy Marek Kostyła, rzecznik UKS w Lublinie.

Działania inspektorów obejmą teren całego województwa ze szczególnym uwzględnieniem miejsc odwiedzanych przez turystów, tj. miejscowości na Roztoczu, Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim i okolic Kazimierza Dolnego. Wzmożonych kontroli w czasie wakacji mogą spodziewać się właściciele restauracji, barów, czy busów.

– Każdy, kto sprzedaje towary czy usługi z pominięciem kasy fiskalnej, może się spodziewać mandatu – dodaje Kostyła.

Niesolidnego sprzedawcę można ukarać karą w wysokości od 138 zł do 2772 zł.

W ubiegłym roku UKS Lublin wymierzył 4800 mandatów na kwotę ponad 850 tys. zł. Akcja "weź paragon” potrwa do końca sierpnia.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 czerwca 2011 o 10:19
[quote name='.' timestamp='1309021902' post='493804']
...powiedział "sklepikarz" wszechwiedzący i wszechwidzący a prócz tego najpiękniejszy i najmądrzejszy, sfrustrowany tym, że nikt nie chciał się na ww. zaletach poznać
[/quote]
...znaj proporce mocium panie. Kto dostał od lekarza lub prawnika paragon?
Fakturę i owszem, ale tylko wtedy gdy rzeczeni pracują w "kołchozie"
Poza tym złodziejem może być tylko sklepikarz - ONI zrobią to w pomroczności pół-kompletnej, nierozpoznawalnej i wszech oczyszczającej
Jaja nie państwo
[quote name='.' timestamp='1309021902' post='493804']
...powiedział "sklepikarz" wszechwiedzący i wszechwidzący a prócz tego najpiękniejszy i najmądrzejszy, sfrustrowany tym, że nikt nie chciał się na ww. zaletach poznać
[/quote]
...znaj proporce mocium panie. Kto dostał od lekarza lub prawnika paragon?
Fakturę i owszem, ale tylko wtedy gdy rzeczeni pracują w "kołchozie"
Poza tym złodziejem może być tylko sklepikarz - ONI zrobią to w pomroczności pół-kompletnej, ni... rozwiń
Avatar
kasaa / 26 czerwca 2011 o 07:50
Tak, skontrolują tych co kasy mają. A ci, co kasy nie mają, nie mają zarejestrowanej działalności, sprzedają na czarno, mogą czuć się bezkarnie. Polecam Giełdę w Elizówce w niedzielę lub inne bazary i rynki. Również kontrolują wystawianie paragonu, ale ile jest pomimo to czarnego rynku to już ich nie obchodzi.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2011 o 20:56
rządzący pchają się na stołki i nie przejmują państwem, dbają tylko o siebie to tym bardziej nas na dole guzik to obchodzi
Avatar
JJJ / 25 czerwca 2011 o 20:41
A wesela tam nikt nie daje paragonu ani faktury za kapelę usługi i inne, tak samo stragany na targu co z nimi???? Taka kasa i bez podatku!
Avatar
polak / 25 czerwca 2011 o 19:30
brawo!prawo rowne dla wszystkich!kazdy ma placic podatki!tylko nie zapominajcie o papieroskach na ulicy.
Avatar
. / 25 czerwca 2011 o 19:11
[quote name='ANTYFISKUS' timestamp='1309019635' post='493800']
BY SIĘ BURAKI Z UKS WZIELI ZA RZECZYWISTYCH OSZUSTÓW:LEKARZY, PRAWNIKÓW,KLECHÓW I INNYCH, A NIE DROBNYCH SKLEPIKARZY, CZY SPRZEDAWCÓW PRZYSŁOWIOWEJ PIZZY NAD JEZIOREM,CO LEDWO WIĄŻĄ KONIEC Z KOŃCEM I BY CHCIELI W LECIE NA CHLEB ZAROBIĆ!!!PRZEWAŁY TO SĄ W KANCLEARIACH, GABINETACH I NA PLEBANIACH!!
[/quote]

...powiedział "sklepikarz" wszechwiedzący i wszechwidzący a prócz tego najpiękniejszy i najmądrzejszy, sfrustrowany tym, że nikt nie chciał się na ww. zaletach poznać
[quote name='ANTYFISKUS' timestamp='1309019635' post='493800']
BY SIĘ BURAKI Z UKS WZIELI ZA RZECZYWISTYCH OSZUSTÓW:LEKARZY, PRAWNIKÓW,KLECHÓW I INNYCH, A NIE DROBNYCH SKLEPIKARZY, CZY SPRZEDAWCÓW PRZYSŁOWIOWEJ PIZZY NAD JEZIOREM,CO LEDWO WIĄŻĄ KONIEC Z KOŃCEM I BY CHCIELI W LECIE NA CHLEB ZAROBIĆ!!!PRZEWAŁY TO SĄ W KANCLEARIACH, GABINETACH I NA PLEBANIACH!!
[/quote]

...powiedział "sklepikarz" wszechwiedzący i wszechwidzący a prócz tego najpiękniejszy i najmądrze... rozwiń
Avatar
ANTYFISKUS / 25 czerwca 2011 o 18:33
BY SIĘ BURAKI Z UKS WZIELI ZA RZECZYWISTYCH OSZUSTÓW:LEKARZY, PRAWNIKÓW,KLECHÓW I INNYCH, A NIE DROBNYCH SKLEPIKARZY, CZY SPRZEDAWCÓW PRZYSŁOWIOWEJ PIZZY NAD JEZIOREM,CO LEDWO WIĄŻĄ KONIEC Z KOŃCEM I BY CHCIELI W LECIE NA CHLEB ZAROBIĆ!!!PRZEWAŁY TO SĄ W KANCLEARIACH, GABINETACH I NA PLEBANIACH!!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2011 o 10:19
[quote name='.' timestamp='1309021902' post='493804']
...powiedział "sklepikarz" wszechwiedzący i wszechwidzący a prócz tego najpiękniejszy i najmądrzejszy, sfrustrowany tym, że nikt nie chciał się na ww. zaletach poznać
[/quote]
...znaj proporce mocium panie. Kto dostał od lekarza lub prawnika paragon?
Fakturę i owszem, ale tylko wtedy gdy rzeczeni pracują w "kołchozie"
Poza tym złodziejem może być tylko sklepikarz - ONI zrobią to w pomroczności pół-kompletnej, nierozpoznawalnej i wszech oczyszczającej
Jaja nie państwo
[quote name='.' timestamp='1309021902' post='493804']
...powiedział "sklepikarz" wszechwiedzący i wszechwidzący a prócz tego najpiękniejszy i najmądrzejszy, sfrustrowany tym, że nikt nie chciał się na ww. zaletach poznać
[/quote]
...znaj proporce mocium panie. Kto dostał od lekarza lub prawnika paragon?
Fakturę i owszem, ale tylko wtedy gdy rzeczeni pracują w "kołchozie"
Poza tym złodziejem może być tylko sklepikarz - ONI zrobią to w pomroczności pół-kompletnej, ni... rozwiń
Avatar
kasaa / 26 czerwca 2011 o 07:50
Tak, skontrolują tych co kasy mają. A ci, co kasy nie mają, nie mają zarejestrowanej działalności, sprzedają na czarno, mogą czuć się bezkarnie. Polecam Giełdę w Elizówce w niedzielę lub inne bazary i rynki. Również kontrolują wystawianie paragonu, ale ile jest pomimo to czarnego rynku to już ich nie obchodzi.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2011 o 20:56
rządzący pchają się na stołki i nie przejmują państwem, dbają tylko o siebie to tym bardziej nas na dole guzik to obchodzi
Avatar
JJJ / 25 czerwca 2011 o 20:41
A wesela tam nikt nie daje paragonu ani faktury za kapelę usługi i inne, tak samo stragany na targu co z nimi???? Taka kasa i bez podatku!
Avatar
polak / 25 czerwca 2011 o 19:30
brawo!prawo rowne dla wszystkich!kazdy ma placic podatki!tylko nie zapominajcie o papieroskach na ulicy.
Avatar
. / 25 czerwca 2011 o 19:11
[quote name='ANTYFISKUS' timestamp='1309019635' post='493800']
BY SIĘ BURAKI Z UKS WZIELI ZA RZECZYWISTYCH OSZUSTÓW:LEKARZY, PRAWNIKÓW,KLECHÓW I INNYCH, A NIE DROBNYCH SKLEPIKARZY, CZY SPRZEDAWCÓW PRZYSŁOWIOWEJ PIZZY NAD JEZIOREM,CO LEDWO WIĄŻĄ KONIEC Z KOŃCEM I BY CHCIELI W LECIE NA CHLEB ZAROBIĆ!!!PRZEWAŁY TO SĄ W KANCLEARIACH, GABINETACH I NA PLEBANIACH!!
[/quote]

...powiedział "sklepikarz" wszechwiedzący i wszechwidzący a prócz tego najpiękniejszy i najmądrzejszy, sfrustrowany tym, że nikt nie chciał się na ww. zaletach poznać
[quote name='ANTYFISKUS' timestamp='1309019635' post='493800']
BY SIĘ BURAKI Z UKS WZIELI ZA RZECZYWISTYCH OSZUSTÓW:LEKARZY, PRAWNIKÓW,KLECHÓW I INNYCH, A NIE DROBNYCH SKLEPIKARZY, CZY SPRZEDAWCÓW PRZYSŁOWIOWEJ PIZZY NAD JEZIOREM,CO LEDWO WIĄŻĄ KONIEC Z KOŃCEM I BY CHCIELI W LECIE NA CHLEB ZAROBIĆ!!!PRZEWAŁY TO SĄ W KANCLEARIACH, GABINETACH I NA PLEBANIACH!!
[/quote]

...powiedział "sklepikarz" wszechwiedzący i wszechwidzący a prócz tego najpiękniejszy i najmądrze... rozwiń
Avatar
ANTYFISKUS / 25 czerwca 2011 o 18:33
BY SIĘ BURAKI Z UKS WZIELI ZA RZECZYWISTYCH OSZUSTÓW:LEKARZY, PRAWNIKÓW,KLECHÓW I INNYCH, A NIE DROBNYCH SKLEPIKARZY, CZY SPRZEDAWCÓW PRZYSŁOWIOWEJ PIZZY NAD JEZIOREM,CO LEDWO WIĄŻĄ KONIEC Z KOŃCEM I BY CHCIELI W LECIE NA CHLEB ZAROBIĆ!!!PRZEWAŁY TO SĄ W KANCLEARIACH, GABINETACH I NA PLEBANIACH!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 220 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!