piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Wrzuć datek do puszki, odpisz podatek (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2008, 20:35

Siedmiomiesięczny Kamil otrzymał ssak i piłkę do rehabilitacji, czteroletni Kasper inhalator

a sześcioletnia Alicja rowerek do rehabilitacji. Im oraz kilkudziesięciu innym niepełnosprawnym dzieciom pomogło lubartowskie Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom "Niech się serce obudzi” im Jana Pawła II.

W niedzielę wolontariusze stowarzyszenia staną przed lubartowskimi kościołami z puszkami. Będą zbierać na pomoc dla kolejnych podopiecznych.

Zaczęło się kilka lat temu od zbierania pieniędzy na pompę insulinowa dla Agatki, chorej na cukrzycę uczennicy gimnazjum. Z czasem "pospolite ruszenie” wrażliwych ludzi przeobraziło się w sprawne stowarzyszenie, które objęło pomocą kolejne dzieci.

- Zbieramy pieniądze, za które kupujemy sprzęt rehabilitacyjny - mówi Krzysztof Świć, członek zarządu stowarzyszenia. - Potem jest on przekazywany w formie użyczenia. Wózek, z którego wyrośnie jedno dziecko, trafia potem do następnego.
Stowarzyszenie prowadzi też zajęcia wyrównawcze w świetlicy. Zapewnia pomoc logopedyczną. Wszyscy pracują w nim społecznie. Nad sprawnym funkcjonowaniem stowarzyszenia czuwa jego prezes Justyna Wereszczyńska.

Pieniądze na pomoc dzieciom wykładają sponsorzy. Co roku organizowany jest bal charytatywny. Ostatni przyniósł ponad 10 tys. zł.

Stowarzyszenie można też wesprzeć odpisując jeden procent swego podatku. W zeznaniu podatkowym trzeba tylko podać pełną nazwę organizacji oraz wpisać jej numer z Krajowego Rejestru Sądowego: 0000235289.
(dj)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gostek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gostek
gostek (7 lutego 2008 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nareszcie jakiś pokrzepiający tekst na tej stronie. dobrze że ludzie nie tylko mordują i kradną, że są tacy co pomagają innym
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!