poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Wybieramy Strażaka Roku: Od szeregowca do naczelnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2010, 20:58
Autor: (bmk)

Mój kandydat jest w straży już 29 lat. Przeszedł w tym czasie wszystkie stopnie w hierarchii – od szeregowego strażaka do naczelnika OSP – to pierwsze argumenty pana Piotra, który w naszym plebiscycie na Strażaka Roku zgłosił Grzegorza Madeja z OSP w Głusku z siedzibą w Lublinie.

Pytany o następne motywy, które kierowały przy wysuwaniu tej kandydatury, wylicza: Przez cały ten czas służbę pełnił nienagannie. Jest zawsze do dyspozycji. Ma bardzo duże zdolności organizatorskie, inaczej przecież nie zostałby naczelnikiem ponad 20-osobowej drużyny OSP. Będąc naczelnikiem jest jednocześnie kierowcą wozu pożarniczego. OSP w Głusku chroni od czerwonego kura i zdarzeń losowych nie tylko mieszkańców tej podlubelskiej gminy, ale również i lublinian.

Kandydatur w naszym plebiscycie na Strażaka Roku przybywa. Na tytuł ten mają szansę ratownicy z PSP w Świdniku, Lubartowie, Opolu Lubelskim, Kraśniku i Lublinie. Wśród ochotników otrzymaliśmy zgłoszenia druhów m.in. z Krasienina, Strzyżowa, Bęczyna, Wąwolnicy, Piask, Kurowa i Łęcznej. Lista jest ciągle otwarta, kolejnych kandydatów można zgłaszać do końca czerwca. Oprócz strażaków można też zgłaszać najlepsze jednostki: zawodowe i ochotnicze.

Głosowanie na kandydatów ruszy 2 lipca (za pomocą SMS-ów oraz kuponów). Na najlepszych czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. Patronat nad plebiscytem objęli: wojewoda lubelska Genowefa Tokarska, wicemarszałek województwa Sławomir Sosnowski, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lublinie dh Marian Starownik oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie bryg. Tadeusz Dołgań.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
n
LUB55
1.2.3
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

n
n (9 lipca 2010 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy można składać kandydatury strażaków, którzy cały czas i w większości przypadków całe życie zawodowe tj. 15 lat no góra 20 spędzają za biurkiem jako urzędnicy z przywilejami, to też jest jakieś ryzyko przecież!!!!!!!!!!!!!!!!! Oh to taki bohaterski konkurs chyba z okazji byłej powodzi, z tym, że tak naprawdę ogrom pracy i poświęcenia niosą teraz wolontariusze za darmo i bez okrzyków, teraz kiedy tej pracy jest najwięcej i jest najcięższa, dla mnie ten plebiscyt to konkurs wzajemnej adoracji.
Rozwiń
LUB55
LUB55 (27 czerwca 2010 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Pawlak przecież jest na "emeryturze"......???? w Sejmie i Polityce działa juz 25 lat !!!!( z jednakowym skutkiem).....niestety !!!!
Rozwiń
1.2.3
1.2.3 (27 czerwca 2010 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co "wybierać".....przecież najlepszym strażakiem i nr.1 w RP....jest Waldemar Pawlak !!!! Tak "pomagał" powodzianom i swoim kolegom, że "zapomiał" przebrać się chociaż raz w mundur strażacki....???? i odwiedzić ich na wałach !!!!
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2010 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OSP Głusk po zmianach administracyjnych nie jest jednostką gminy Głusk - tylko miasta Lublin i z racji, że nie jest w KSRG to jej bezpośrednim terenem działania jest tylko Lublin. Na teren gminy Głusk OSP Głusk raczej nie jeździ.
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2010 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto zarobi na smsach ? DW ????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!