poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Wybił zęby radnemu na bankiecie, odwołali go ze stanowiska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2010, 09:22

W środę wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piaskach został odwołany ze stanowiska. Głosowanie było tajne, radni byli jednomyślni.

Zanim doszło do głosowania radni chcieli wiedzieć, co naprawdę zdarzyło się na bankiecie w restauracji "Rarytas”. – Nie słyszeliśmy wyjaśnień wiceprzewodniczącego Polaszczyka. Chcielibyśmy, by to zrobił – apelowała radna Barbara Łopucka-Jasieczek.

– Nie macie pojęcia, co się tam wydarzyło – odpowiedział Waldemar Polaszczyk. – Nikt, oprócz jednego radnego, do mnie nie zadzwonił. To, co się dziś dzieje, to sąd kapturowy. Nie powiem nic, dopóki nie zostanę przesłuchany przez właściwe organa.

Dwa tygodnie temu radni świętowali w "Rarytasie” otwarcie hali sportowej. Jedno jest pewne – na bankiecie posypały się zęby. Radny Zbigniew Mazur twierdzi, że został uderzony przez wiceprzewodniczącego Polaszczyka. Kiedyś byli kolegami, ale potem ich drogi się rozeszły. Mazur popiera w kampanii wyborczej obecnego burmistrza, a Polaszczyk – wicestarostę, też ubiegającego się o fotel burmistrza.

– Byłam na tym bankiecie – mówiła wczoraj radna Elżbieta Kuśmierczyk. – Widziałam, jak Zbyszek podszedł do wicestarosty świdnickiego i powiedział: "Pana człowiek wybił mi zęby”. To jest czyn niegodny radnego. To haniebne.

Potem 14 radnych jednomyślnie zdecydowało: "Odwołać”.

Po wyjściu z sali obrad były już wiceprzewodniczący zapewniał, że nie uderzył radnego Mazura. – A poza tym to nie były prawdziwe zęby – dowodził Polaszczyk. – To ja byłem popychany i wyzywany tylko dlatego, że nie popieram obecnego burmistrza.

Radny Mazur nie chciał komentować zajścia. – Zebraliśmy materiał dowodowy i wysłaliśmy do prokuratury. Do niej będzie należała decyzja, co dalej zrobić z tą sprawą – mówi Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej policji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
cactus
zbychu
zimal
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cactus
cactus (7 listopada 2010 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak się bawi Rada Miasta Piaski ...

Pogratulować też burmistrza p. Siczka zarabiającego 12 000 brutto miesięcznie... ten człowiek nic nie zrobił dla Piask poza remontem budynków urzędu i dróg i renowacji parku..... posadzić małpe na jego miejsu to pewnie zrobiła by to samo... tylko za mniejsze pieniadze...

Zmiasta uciekają młodzi ludzie... bo nie ma żadnych prespektyw, pracy.... umierające miasto...


poniżej zarobki prezydentów największych miast na lubelszczyźnie

Marcin Zamoyski (Miesięcznie prezydent Zamościa zarabia 12 200 zł brutto, czyli ok. 8600 zł na rękę), Adam Wasilewski (12 310 zł brutto zarabia miesięcznie prezydent Lublina, czyli ok. 8600 zł na rękę), Artur Kawa (W 2009 roku wynagrodzenie zasadnicze prezesa Emperia Holding SA wyniosło 384 000 zł brutto (miesięcznie 22 000 zł na rękę). Do tego doszła premia w wysokości 347 000 zł), Mirosław Taras (W 2009 roku (przez 10 miesięcy, odkąd jest prezesem Lubelskiego Węgla Bogdanka) zarobił 250 563 zł brutto, czyli miesięcznie ok. 16 500 zł netto), Genowefa Tokarska (Miesięczne zarobki pani wojewody to 11 446 zł brutto, tj. 8000 zł na rękę).
Rozwiń
zbychu
zbychu (4 listopada 2010 o 19:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ZIBI' timestamp='1288875392' post='373669']
Ludziska przecież Mazurowi same zęby odpadły, a Polaszczyk jest święty bo jest ze mną a ja przecież jestem prawdomówny jak nikt w tej gminie. A samochód sam pojechał bez mojego pozwolenia więc o co halo!!
[/quote]
moze i same wypadły te zębiska, tylko ciekawe jak teraz będzie śpiewał ciekawe czy podatek płaci za wesela i za chałtury na ktorych gra
Rozwiń
zimal
zimal (4 listopada 2010 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ni gudojta,ni gudojta.Ino chłup mioł pumrocznuść jasno.A tyra idźma do wyburów ,bo som inteligencyjo!
Rozwiń
ZIBI
ZIBI (4 listopada 2010 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Rychu' timestamp='1288867259' post='373560']
wiadomo jaka jest to rada,prawie w 99 procentach RYCHA nie podejmują żadnych suwerennych decyzji , wszystko jest ustawione pod stolikiem,dziwię się radnym którzy wypowiadali się w tym artykule, że tak stronniczo się zachowali pomimo braku postępowania wyjaśniającego przez prokuraturę ,wydali już wyrok tak jak za czasów ciężkiej Komuny ,niektórzy z nich(radni)walczyli za demokrację,praworządność,a teraz dali się kupić za kilkaset zł diety i włażą rękami i nogami w ...ę RYCHA ,ażeby zostać dalej przy korycie.Nie jestem ani za MAZUREM CZY Polaszczykiem,ale żyjemy w państwie prawa i to niezawisłe sądy rozstrzygają czy ktoś był winny czy nie.A jeśli już karać to obydwóch panów bo jeden był nachlany i drugi jeszcze bardziej.Czy.radna Kuśmierczyk i Łopucka-Jasieczek nie zauważyły że cyt;'to jest czyn niegodny radnego',że obaj są nie godni radnego bo byli pijani, a powinni świecić wzorem, przysięgę chyba obaj składali,że będą godnie reprezentować wyborców.Czy tak jest rozumiana demokracja i sprawiedliwość przez obecnych radnych?, jeśli tak to mogę im tylko współczuć.
[/quote]

Ludziska przecież Mazurowi same zęby odpadły, a Polaszczyk jest święty bo jest ze mną a ja przecież jestem prawdomówny jak nikt w tej gminie. A samochód sam pojechał bez mojego pozwolenia więc o co halo!!
Rozwiń
gość
gość (4 listopada 2010 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='za-radny' timestamp='1288870157' post='373597']
Ale mu narobili.To już było ostatnie posiedzenie w tejj kadencji rady.Za kilkanaście dni nowe wybory.A łobuz zawsze pozostanie łobuzem.A bankiet z nadmiarem alkoholu odbywał się w związku z zakończeniem kadencji rady.
A alkohol popijano zgodnie z wrorem kancelarii niezyjącego Lecha.ostatnio zatrudnionego na stanowisku prezydenta.Do kancelarii alkohol,do samolotu małpki alkoholowe,na spotkania towarzyskie alkohol...
Czy nie miał racji Palikot,pytając o problemy alkoholowe prezydenta K.
[/quote]
ty jesteś chyba na dopalaczach ,gdzieś wątek sprawy ci umknął
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!