piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Wybory dyrektora Zespołu Szkół w Niemcach do powtórki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2012, 17:04

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Lubelskie starostwo unieważniło konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Niemcach. – Bo nie wygrała faworytka starosty? – pytają oburzeni nauczyciele.

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się 12 czerwca. Wystartowała obecna dyrektorka Elżbieta Rudnicka i ucząca w tej szkole matematyki Ewa Krawiec. Wygrała ta druga. Ale Starostwo Powiatowe w Lublinie konkurs unieważniło.

– Obecna pani dyrektor jako członek PSL miała obiecane przez starostwo, że wygra, lecz tak się nie stało. Sama chwaliła się swoimi kontaktami ze starostą i posłem Janem Łopatą z PSL – twierdzi jeden z nauczycieli szkoły w Niemcach.

Sama zainteresowana podejrzeniami nauczycieli jest zdziwiona. – Nie wiem, skąd takie informacje – mówi Elżbieta Rudnicka. – Nie jestem członkiem PSL, nigdy nie startowałam w żadnych wyborach z poparcia tej partii. Został ogłoszony normalny konkurs, w którym wystartowałam. Od pana dowiaduję się, że został unieważniony.

– Te zarzuty są nieprawdziwe – zapewnia Paweł Pikula, starosta lubelski. – O pani Rudnickiej mogę się wypowiadać dobrze lub bardzo dobrze. Sprawdziła się na stanowisku dyrektora – chwali starosta. – Ale, z tego co wiem, nie ma żadnych związków z PSL.

Dlaczego więc konkurs na dyrektora szkoły został unieważniony?

– Otrzymaliśmy pismo od Związku Nauczycielstwa Polskiego, że w komisji konkursowej nie było przedstawiciela związków zawodowych. A zgodnie z prawem powinien być – wyjaśnia Pikula. – Związki mają prawo do delegowania swoich przedstawicieli do komisji, nawet jeżeli w danej szkole nie działają (druga kandydatka – Ewa Krawiec – zapisała się do ZNP dopiero po konkursie – red.). To był nasz błąd, który zostanie naprawiony. Konkurs będzie ogłoszony ponownie – tłumaczy.

Potwierdza to Janusz Różycki, prezes lubelskiego okręgu ZNP. – Wysłaliśmy do starostwa zawiadomienie o naszych zastrzeżeniach do konkursu – mówi. – W komisji nie było przedstawiciela żadnego związku, ani naszego, ani "Solidarności”.

Prezes lubelskiego ZNP zapewnia też: Ani starosta, ani nikt ze starostwa, ani poseł Łopata, ani dyrektor szkoły. Nikt w sprawie konkursu u nas nie interweniował. To była nasza decyzja – podkreśla Różycki. – A czy unieważnienie konkursu jest na rękę staroście? Ja takiej wiedzy nie mam. Wiem natomiast, że w nowym konkursie rosną szanse pani Krawiec, która teraz – po przystąpieniu do ZNP, będzie miała nasze poparcie. I jeden głos więcej w komisji.

Dotychczasowa dyrektorka Elżbieta Rudnicka zapowiada, że w nowym konkursie również wystartuje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zosia
no kto?
zdrowy rozsądek
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zosia
zosia (27 lipca 2012 o 22:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wiadomo już coś na temat nowego terminu konkursu?
Rozwiń
no kto?
no kto? (1 lipca 2012 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy wiadomo juz kto wygra konkurs na dyrektora szkoły (podstawówka i gimnazjum) w Niemcach?
Rozwiń
zdrowy rozsądek
zdrowy rozsądek (30 czerwca 2012 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie dajcie spokój zachowajcie twarz i nie dajcie się ponosić emocjom to wszystko działa na waszą i szkoły szkodę i może się obrócić przeciwko wam. A szkoła jest naprawdę fajna i potrzebna.
Rozwiń
Cygan
Cygan (29 czerwca 2012 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Włos się na głowie jeży- kłamstwa w żywe oczy!!!!! Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć w tym mącenia PSL-u. Koledzy dyrektorki Elżbiety Rudnickiej - a między innymi -starosta lubelski Pikula z posłem Janem Łopatą - wszyscy z PSL-u -żeby unieważnić konkurs -namówili przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, aby przysłał pismo do starostwa z zapytaniem, dlaczego w komisji na dyrektora naszej szkoły nie było ich przedstawiciela ?!?!?!?. Popatrzcie na wystawione daty swoich pism i kolejnośc wydarzeń konkursowych- to się w ogóle nie trzyma kupy i wy o tym również wiecie ale oczywiście jak przystało na waszą partię to się nie poczuwacie do świńskich przekrętów- dla was to jest norma aby za wszelką cenę nie utracić stołka.. Pan starosta jest zwolennikiem sportu- najwidoczniej zapomniał o zasadach FAIR PLAY . Żeby było ciekawiej, to Janusz Różycki - obecny prezes lubelskiego ZNP był wcześniej pracował w PGR-rze czy GS-sie Samopomoc Chłopska pod Kraśnikiem i zajmował się burakami , kartoflami i wypasał nimi świnie. Dlatego podkładanie świni jest mu bardzo bliskie. A kiepski artykuł w gazecie został zmodyfikowany przez PSL, aby czasem prawda nie wyszła na jaw. Dobrze, że ktoś poinformował o tym szefa ZNP w Warszawie i Różyckiemu dostało się za takie chamskie traktowanie swoich członków. Oczywiście nadal nie przyznaje się do winy- broni posła Łopatę i resztę świty w starostwie, zwalając winę na przewodniczącego sąsiedniej gminy - a sam delektuje się swoim korytem. Gdyby pan wiedział, do czego służy mózg to wysłał by pismo z gratulacjami dla pani , która wygrała konkurs- Ewy Krawiec Wojtysiak- nawet pan nie potrafi użyć jej prawdziwego nazwiska ale forsę - wpływającą comiesięcznie z jej pensji za przynależność do pseudozwiązków to liczy pan dobrze. Żenada panie Różycki- może niech pan wróci na swoją wieś do kartofli i buraków bo o pracy z polską inteligencją to nie ma pan nic wspólnego. Przez znajomość ze swoim kumplami -starostą i posłem wskoczył pan na stołek w ZNP i pozostawia tylko smród!!!! Jako dług wdzięczności spełnia ich polecenia- a tego w statucie nie ma. Czy pan wie, co to jest statut?? Czy to jest normalne???
Rozwiń
życzliwy
życzliwy (29 czerwca 2012 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kamil' timestamp='1340959708' post='644063']
Wszystko się zgadza .żeby mieć doświadczenia trzeba kiedyś zacząć. Czy Pani Rudnicka od razu miała doświadczenia. ? Też zaczynała od początku. Nie dajmy sie zwariować. Prezydent też nigdy nie był prezydentem i niemiał żadnych doświadczeń z tą funkcją. Tylko Lato jest przyspawany do stołka
[/quote]Masz rację, ale sprawdź, gdzie i jak próbowała zdobywac "doświadczenie kontrkandydatka obecnej p. dyrektor. Co pozostawiała po sobie - jaką atmosferę, odczucia, emocje. Wbrew pozorom to jest bardzo ważne w pracy w szkole. Są ludzie, przy których, choc nie są wylewni i nie rozdzielają uśmiechów na prawo i lewo, chce się pracowac. Tacy ludzie zapewniają spokój (ale nie święty), są gwarancją ładu i porządku. Ale są i tacy, którzy poza miłym (choc nieszczerym) uśmiechem i poklepywaniem po plecach, prawieniem komplementów (nieprawdziwych) nie mają nic do zaoferowania. Będą wymagac od innych i siebie niewiele, pozwolą wchodzic sobie na głowę. Może o to chodzi czasem tym, którzy buntują się okazując nielojalnośc (czy ktoś dziś rozumie znaczenie tego słowa?!) swoim szefom. Nie wiem, jak jest w Niemcach, ale jeśli były jakieś zastrzeżenia do p. Rudnickiej, można było zwołac w trybie nadzwyczajnym posiedzenie rady, usiąśc przy stole i wyjaśniac wątpliwości, nawet się kłócic, ale we własnym gronie, a nie roztrząsac problem na internetowych forach, poprzez anonimy i wzajemne oskarżenia. Obawiam się, że niektóre ciała pedagogiczne nie zdały tym razem egzaminu z odpowiedzialności.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!