wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Wybory prezydenckie 2015 - wyniki sondażowe: Duda 34,5, Komorowski 32,6 proc.

Dodano: 10 maja 2015, 21:01

Andrzej Duda, Bronisław Komorowski
Andrzej Duda, Bronisław Komorowski

Andrzej Duda wygrał w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Zdobył 34,5 proc. głosów. Za nim jest Bronisław Komorowski (32,6 proc). To wyniki sondażowe.

NAJNOWSZE WYNIKI SONDAŻOWE (LATE POLL)

Andrzej Duda - 34,5 proc.

Bronisław Komorowski - 32,6 proc.

Paweł Kukiz - 20,5 proc.

Janusz Korwin-Mikke - 4 proc.

Magdalena Ogórek - 2,4 proc.

Adam Jarubas - 1,6 proc.

Janusz Palikot - 1,6 proc.

Grzegorz Braun - 1,1 proc.

Marian Kowalski - 0,8 proc.

Jacek Wilk - 0,6 proc.

Paweł Tanajno - 0,3 proc.

Frekwencja: 48,8 proc.

 

NAJNOWSZE WYNIKI SONDAŻOWE Z WOJ. LUBELSKIEGO (LATE POLL)

Andrzej Duda 42,5 proc.

Bronisław Komorowski 25,4 proc.

Paweł Kukiz 20,6 proc.

Janusz Korwin-Mikke 3,4 proc.

Magdalena Ogórek 1,9 proc.

Janusz Palikot 1,8 proc.

Adam Jarubas 1,7 proc.

Marian Kowalski 1,4 proc.

Grzegorz Braun 0,7 proc.

Jacek Wilk 0,4 proc.

Paweł Tanajno 0,2 proc.

 

WYNIKI sondażowe z godz. 21 (exit polls, sondaż Ipsos)

Andrzej Duda - 34,8 proc.

Bronisław Komorowski - 32,2 proc.

Paweł Kukiz - 20,3 proc.

Janusz Korwin-Mikke - 4,4 proc.

Magdalena Ogórek - 2,4 proc.

Adam Jarubas - 1,6 proc.

Janusz Palikot - 1,5 proc.

Grzegorz Braun - 1,1 proc.

Marian Kowalski - 0,8 proc.

Jacek Wilk - 0,6 proc.

Paweł Tanajno - 0,3 proc.

Frekwencja w kraju wyniosła: 49,4 proc. A w woj. lubelskim: 50,2 proc.

(sondaż Ipsos dla TVN, TVP i Polsat)

Komentarze kandydatów: 

Prezydent Bronisław Komorowski: Znamy wyniki wyborów. Trzeba je odczytać jako poważne ostrzeżenie dla całego szeroko pojętego obozu władzy. Trzeba wyciągnąć wnioski, trzeba słuchać głosu wyborców Nie miejmy złudzeń, czeka nas ciężka, praca twarda walka, ale i zwycięstwo. I pogratulował w pierwszej kolejności Pawłowi Kukizowi, następnie Andrzejowi Dudzie. Wezwał też swojego głównego rywala do debaty.

Wystąpienie Bronisława Komorowskiego:

Andrzej Duda: Chcę budować Polskę dialogu i szacunku. Jestem otwarty na dialog. Jest wielkim patriotą i dlatego jestem otwarty ws. jednomandatowych okręgów wyborczych, która jest dla niego taka ważna. I podziękował Komorowskiemu za zaproszenie do de-baty, zapewnił, że weźmie udział oraz pogratulował Pawłowi Kukizowi.

Wystąpienie Andrzeja Dudy

Wyniki sondażowe z woj. lubelskiego:

Andrzej Duda 42,7 proc.
Bronisław Komorowski 25,3 proc.
Paweł Kukiz 20,10 proc.
Janusz Korwin-Mikke 3,7 proc.
Magdalena Ogórek 1,9 proc.
Janusz Palikot 1,8 proc.
Adam Jarubas 1,7 proc.
Marian Kowalski 1,4 proc.
Grzegorz Braun 0,7 proc.
Jacek Wilk 0,50 proc.
Paweł Tanajno 0,20 proc.

– Udział w wyborach to nasz patriotyczny obowiązek. Mamy nadzieję, że będzie druga tura – mówili nam w niedzielę Anna i Krzysztof Chaleccy z Białej Podlaskiej, którzy zagłosowali na Andrzeja Dudę.

Ich przewidywania stały się faktem. Przynajmniej według wstępnych wyników sondażowych, które mówią, że do drugiej tury wejdą Andrzej Duda (34,8 proc.) i Bronisław Komorowski (32,2 proc.). Kandydat PiS w sondażu wyprzedził obecnego prezydenta o 2,6 proc.

Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w okręgu lubelskim: To ogromny sukces Dudy

– To ogromny sukces osobisty Andrzeja Dudy. Jego trudna kampania przyniosła owoce. Trzeba podziękować wyborcom, którzy pokazali, że chcą zmian. Słowa uznania należą się też osobom, które pracowały jako członkowie komisji wyborczych i mężowie zaufania, bo jestem pewien, że głosów nieważnych będzie mniej, niż w jesiennych wyborach samorządowych – mówi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w okręgu lubelskim.

Grzegorz Nowakowski, szef PO w Lublinie: Słabszy wynik Komorowskiego, to efekt kampanii Kukiza

Działacze Platformy Obywatelskiej, która poparła Komorowskiego nie załamują jednak rąk. – To dobry wynik jako start do drugiej tury. Wynik Andrzeja Dudy nikogo nie zaskakuje, bo takie były prognozy, więc nie możemy mówić o nadzwyczajnym poparciu dla jego kandydatury. Słabszy wynik Bronisława Komorowskiego to z kolei efekt antysystemowej kampanii Pawła Kukiza – komentuje natomiast Grzegorz Nowakowski, szef PO w Lublinie.

Wielu komentatorów uważa, że teraz kluczowe będzie to kogo poprą właśnie wyborcy Kukiza. To właśnie on uzyskał trzeci wynik – 20,3 proc. głosów.

Ogłoszenie sondażowych wyników wyborów:

Frekwencja w kraju i u nas

Frekwencja w całym kraju do godz. 17 wyniosła 34,41 proc. i była o ponad 7 proc. niższa niż pięć lat temu o tej samej porze. W województwie lubelskim wczoraj było nieco lepiej niż w skali ogólnopolskiej (34,97 proc.), ale też znacznie gorzej niż w 2010 roku (42,77 proc.).

W naszym regionie najwyższa frekwencja – 40,02 proc. – była w powiecie janowskim. Tradycyjnie te statystyki zawyżyli mieszkańcy gminy Godziszów, gdzie do urn poszło 51,89 proc. uprawnionych. Podobnie jak przed pięcioma laty był to najlepszy wynik w kraju. Najmniej aktywni w województwie lubelskim byli wyborcy z powiatu opolskiego, na terenie którego zagłosowało tylko 30,64 spośród mających czynne prawo wyborcze.

Spośród dużych miast regionu najlepiej wypadł Lublin z frekwencją 37,65 proc. Tu do godz. 17 najwyższa była ona w lokalu nr 7 w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul Czwartaków (51,64 proc.), a najniższa – w lokalu nr 154 w Centrum Aktywności Środowiskowej przy ul. Grygowej (20,37 proc.). Najwięcej kart wydano natomiast w lokalu nr 110 w SP 34 przy ul. Kosmowskiej (999). Do głosowania uprawnionych były tam 2182 osoby.

Same wybory w województwie lubelskim przebiegały spokojnie. Pracownicy delegatur Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu i Chełmie nie otrzymali żadnych sygnałów o poważniejszych incydentach. – Nie pamiętam tak spokojnych wyborów – przyznaje Piotr Jakubiec, komisarz wyborczy w Chełmie. (eb)

Jak głosowali mieszkańcy Lublina i regionu? (SONDA)

– Głosuję na kogo chcę, czyli na obecnego prezydenta. Komorowski odpowiada mi jako człowiek i prezydent – mówi pani Alicja z Lublina, która głosowała w lokalu przy ul. Zuchów

– Mam swoje lata i doświadczenie, chcę głosować na umiar i sprawiedliwość, byśmy nie musieli patrzeć na wschód lub zachód. Żeby Polska była spokojna i nowoczesna. Swój głos oddam Bronisławowi Komorowskiemu – mówi pan Zdzisław z Lublina, który głosował w lokalu w I LO im. Stanisława Staszica

– Ogólnie w tych wyborach nie ma kandydata, na którego z przekonaniem warto byłoby głosować. Swój głos postanowiłem jednak oddać Pawłowi Kukizowi. Za to, że jest przeciwny obecnemu systemowi. W II turze najprawdopodobniej zagłosuję na Komorowskiego – mówi pan Marcin z Lublina, który po wczorajszym głosowaniu wystartował w 3. PZU Maratonie Lubelskim

– Zagłosowałem na Pawła Kukiza. Najważniejszy postulat? Ogólna antysystemowość. Może jeśli on wygra, coś zmieni się w tym rządzie. W II turze, jeśli Kukiz do niej nie wejdzie, oddam głos Andrzejowi Dudzie, ale I tura jest dla Kukiza – mówi pan Krzysztof z Lublina

– Głosowałem na Magdalenę Ogórek – mówi Karol, 21-letni student z Białej Podlaskiej. – Starałem się poznać założenia programowe wszystkich kandydatów i kandydatka SLD przekonała mnie zwiększeniem kwoty wolnej od podatku i ogólnie tym, że ma się zająć systemem podatkowym. A w Polsce obecny system to masakra. Głosowałem, bo w końcu wybieramy głowę państwa, kogoś kto będzie reprezentować nasz kraj

– Głosowałem na Andrzeja Dudę, bo liczę na to że on coś zmieni – mówi Zygmunt Kawka, emeryt z Białej Podlaskiej. – Patrzeć nie można na to co teraz się dzieje, na to zakłamanie i obłudę. Bronisław Komorowski tylko obiecuje od 5 lat, a co on zrobił? Kotyliony zrobił, z dziećmi się bawił, jajka malował, zamiast zająć się tym co trzeba. Ja mam chociaż emeryturę, ale moje dzieci roboty nie mają

świńskicycek
Sandra
schaboszczak
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

świńskicycek
świńskicycek (11 maja 2015 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 


Ja osobiście głosowałam, a co jem ? no różnie,przeważnie to co wszyscy,kupa-stolec normalny  [ zapraszam ] zabarwienie normalne itd.  Co jeszcze CYCU chciałbyś wiedzieć ?

Cy żeś skońcył podstawufke albo zawodwówke albo mature żeś zdał bo mnie sie zdaje że na koksa łysego to głosowali te co coś nie skończyli bo imsie nie chciało uczyć i majo żal rze im robota nie idzie i sie w necie muszo dowartościowywać  a czasami to nawet majo aspiracje na Napoleona albo Piłsudskiego.

Rozwiń
Sandra
Sandra (11 maja 2015 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zastanawiam się kim są ludzie, którzy zagłosowali na Kowalskiego ? Jak wyglądają, co jedzą ...Czy to są klony Leniaka  :lol: ?

Ja osobiście głosowałam, a co jem ? no różnie,przeważnie to co wszyscy,kupa-stolec normalny  [ zapraszam ] zabarwienie normalne itd.  Co jeszcze CYCU chciałbyś wiedzieć ?

Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (11 maja 2015 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

POLACY pokazali żydokomunie STOP !!!!  POkazali czerwoną kartkę dla komuchów,żydów,konfidentów i agentury WSI.  STOP  !!!! dla złodziei,aferzystów i całej tej  "czerwonej orkiestry " STOP !!!  dla rozkradania,trwonienia, niszczenia dorobku wszystkich nas.  Jest nadzieja że rodacy będą wracać do ojczyzny !!!!!.

Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2015 o 06:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oddalismy glos na kukiza wymik rewelacyjny glosujmy teraz na dude aby komor nie wygral bo bedzie coraz gorzej
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2015 o 05:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panowie z ekipy rządowej województwa lubelskiego, czyli z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie - Wojewoda, Dyrektor Generalny, Dyrektorzy, Kierownicy Oddziałów są w strachu. Po jesiennych wyborach parlamentarnych trzeba będzie znaleźć inne zajęcie. Sami jesteście sobie winni. Faworyzowanie "swoich", nepotyzm, pycha, buta, a niekiedy chamstwo zrobiły swoje. Jako urzędnik LUW w Lublinie oraz moja rodzina. z całą pewnością będziemy głosować na PANA DUDĘ.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!