Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 grudnia 2007 r.
11:51
Edytuj ten wpis

Wybuchowe zainteresowania rolnika (wideo)

0 12 A A

Jabłonna. Skrzynki amunicją przeciwpancerną, zardzewiałe pistolety i części do karabinów -znaleźli wczoraj policjanci w gospodarstwie 43-letniego Ryszarda K.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policję zawiadomił właściciel punktu skupu złomu. Zorientował się, że ktoś przyniósł mu na złomowisko części zapalników i pocisków artyleryjskich. Wybuchowy "złom” dostarczył Ryszard K. z Jabłonnej.

- W jego garażu policjanci znaleźli ponad tysiąc sztuk amunicji karabinowej oraz kilka elementów składowych broni palnej, pochodzącej najprawdopodobniej z okresu I lub II wojny światowej - mówi Magdalena Jędrejek, z biura prasowego KMP w Lublinie. - Broń i duże ilości amunicji policjanci odnaleźli również w stodole.
Policja wylicza, że Ryszard K. miał 5 skrzynek z 1,3 tys. sztuk amunicji kaliber 7,62 mm, jedną z amunicją przeciwlotniczą i przeciwpancerną. Naboje były też w plastikowych karnistrach. Do tego trzeba dodać dwa zardzewiałe pistolety, 33 zapalniki pocisków, 3 ładownice z amunicją, woreczek z prochem strzelniczym, zamki do karabinów i lufy.

- Ryszard K. powiedział na przesłuchaniu, że wszystko znalazł w swej okolicy przy pomocy wykrywacza metali - dodaje Jędrejek. - Twierdził, że interesuje się bronią i amunicją.
Ryszard K. odpowie za nielegalne posiadanie palnej i amunicji.
er

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2007 o 10:30
żenada dziennikarska i policyjna ... toż to złom pusty jak łeb tego co napisał ten artykuł ...
Avatar
pawlo / 15 grudnia 2007 o 13:39
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczenstwa jak kij od miotly. kijem od miotly czesciej mozna sobie cos zrobic niz takimi łuskami.
po prostu zal....
kiedy cos nasi urzednicy zrobia w strone kolekcjonowania militariów? czy nadal bedzie to "nielegalne" ?
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczens... rozwiń
Avatar
Czarek / 15 grudnia 2007 o 10:23
Czemu nie zrobicie artykułu właśnie o tym jakie kretyńskie są takie akcje policyjne na człowieka który jak widać ma trochę złomu złomu i niczego więcej-wykopki z 1szej wojny-groźny arsenał????i o tym jak w polsce zbieraczy kolekcjonerów i ludzi z pasją szanujacych historię robi się bandytami i ciąga po sądach i prokuratorach kiedy w całej europie są traktowani jak zbieracze hobbyści pasjonaci,normalni ludzie!co za baran napisał artykuł w tak sensacyjny sposób o takiej głupocie???
Avatar
Kosmaty / 14 grudnia 2007 o 22:13
Chłopina tuning do ciągnika robił, a z karabinów to nowy pług chciał skonstruować. Sąsiadom to wszystkie pola rozminował i grosza za to od nikogo nie wziął. A jak już miejsca nie miał to na złom oddał ... no i zrobili z niego terrorystę. A ta zardzewiał lufa to była z "RUDEGO" co ją Gustlik z Grzesiem nad Odrą ucieli. A że miał skrzynki w gospodarstwie, każdy gospodarz ma jakieś skrzynki i woreczki. No co wszystko może się kiedyś przydać.
Avatar
jk / 14 grudnia 2007 o 20:16
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niewiem co to za sensacja, jesli prawie w karzdym lesie lezy takich rzeczy duze ilosci, i nawet wybrac sie na spacer mozna w cos *wepnac*
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niew... rozwiń
Avatar
w / 14 grudnia 2007 o 15:51
Był taki sam na elesemie.W padzierniku jego zbiór wybuchł. Stracił palce.
Moze temu rolnikowi ktoś wlasnie uratował jakąs część ciała.
Avatar
Niepismienny / 14 grudnia 2007 o 14:30
Toz to prawdziwy terrrorysta! Z tym arsenalem pewnie al-Kaidze pomagal wysalajac paczki zlomu do Afganistanu! Dozywocie dla tego karierowego przestepcy! Brawo Policja! Brawo dziennik za ukazanie prawdziwego oblicza tego strasznego bandyty!
Avatar
www / 14 grudnia 2007 o 14:22
facet zgromadził niezłą ilość niewybuchów i ktos uważa, że wszystko jest ok.
Pewnie też robi to samo. Tylko, żeby nie doczekał się wielkiebo buuuuum
Avatar
ww / 14 grudnia 2007 o 14:00
filip napisał:
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
filip / 14 grudnia 2007 o 13:14
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
Gość / 17 grudnia 2007 o 10:30
żenada dziennikarska i policyjna ... toż to złom pusty jak łeb tego co napisał ten artykuł ...
Avatar
pawlo / 15 grudnia 2007 o 13:39
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczenstwa jak kij od miotly. kijem od miotly czesciej mozna sobie cos zrobic niz takimi łuskami.
po prostu zal....
kiedy cos nasi urzednicy zrobia w strone kolekcjonowania militariów? czy nadal bedzie to "nielegalne" ?
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczens... rozwiń
Avatar
Czarek / 15 grudnia 2007 o 10:23
Czemu nie zrobicie artykułu właśnie o tym jakie kretyńskie są takie akcje policyjne na człowieka który jak widać ma trochę złomu złomu i niczego więcej-wykopki z 1szej wojny-groźny arsenał????i o tym jak w polsce zbieraczy kolekcjonerów i ludzi z pasją szanujacych historię robi się bandytami i ciąga po sądach i prokuratorach kiedy w całej europie są traktowani jak zbieracze hobbyści pasjonaci,normalni ludzie!co za baran napisał artykuł w tak sensacyjny sposób o takiej głupocie???
Avatar
Kosmaty / 14 grudnia 2007 o 22:13
Chłopina tuning do ciągnika robił, a z karabinów to nowy pług chciał skonstruować. Sąsiadom to wszystkie pola rozminował i grosza za to od nikogo nie wziął. A jak już miejsca nie miał to na złom oddał ... no i zrobili z niego terrorystę. A ta zardzewiał lufa to była z "RUDEGO" co ją Gustlik z Grzesiem nad Odrą ucieli. A że miał skrzynki w gospodarstwie, każdy gospodarz ma jakieś skrzynki i woreczki. No co wszystko może się kiedyś przydać.
Avatar
jk / 14 grudnia 2007 o 20:16
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niewiem co to za sensacja, jesli prawie w karzdym lesie lezy takich rzeczy duze ilosci, i nawet wybrac sie na spacer mozna w cos *wepnac*
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niew... rozwiń
Avatar
w / 14 grudnia 2007 o 15:51
Był taki sam na elesemie.W padzierniku jego zbiór wybuchł. Stracił palce.
Moze temu rolnikowi ktoś wlasnie uratował jakąs część ciała.
Avatar
Niepismienny / 14 grudnia 2007 o 14:30
Toz to prawdziwy terrrorysta! Z tym arsenalem pewnie al-Kaidze pomagal wysalajac paczki zlomu do Afganistanu! Dozywocie dla tego karierowego przestepcy! Brawo Policja! Brawo dziennik za ukazanie prawdziwego oblicza tego strasznego bandyty!
Avatar
www / 14 grudnia 2007 o 14:22
facet zgromadził niezłą ilość niewybuchów i ktos uważa, że wszystko jest ok.
Pewnie też robi to samo. Tylko, żeby nie doczekał się wielkiebo buuuuum
Avatar
ww / 14 grudnia 2007 o 14:00
filip napisał:
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
filip / 14 grudnia 2007 o 13:14
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!