piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

XII Lubelski Festiwal Nauki w PPN-T

Dodano: 17 września 2015, 14:58

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Lubelskim Festiwalu Nauki, którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Nauka drogą do Nobla". Puławski Park Naukowo-Technologiczny po raz pierwszy włączył się w ideę tego wielkiego święta nauki.

W dniach 21-22 września w Parku odbywać się będą Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Puławach pn. "Suchy lód i nie tylko - pokazy chemiczne" prowadzone przez zespół Pani Iwony Rusinek z Wydziału Chemii UMCS.

Z kolei od 22 do 23 września w holu PPN-T dostępna będzie WYSTAWA ROBOTÓW.

W programie między innymi:

  • Robot marketingowy "BETA" będący autorską konstrukcją Pana Wojciecha Dybowskiego, pracownika Grupy Azoty (Sponsora Generalnego wystawy). Robot nie tylko będzie witał dzieci, ale również poprowadzi z nimi rozmowy
    i zachęci do wspólnej zabawy. (UWAGA! Robot przyjedzie do Puław i będzie dostępny od 14:30 22 września aż do końca wystawy)
  • Robot Gigant - 2,5 metrowy Robot Gigant zmienia kolory, wydaje dźwięki, opowiada zagadki i ma ruchomą głowę, która strzela dymnymi krążkami. Robota obsługiwać będzie animator, który opowie o nim ciekawostki oraz poprowadzi zabawy z robotem.
  • Robot przyjaciel – robot ma ok. 140 cm wysokości i posiada przesympatyczną osobowość. Robot lubi bawić się z dziećmi, chętnie zagada do milczącego uczestnika, opowie kawał by go rozweselić i sprawi, że nawet największy ponurak uśmiechnie się na jego widok.
  • Roboty pokazowe:

- Robot rozwiązujący labirynt: Uczestnicy mogą obserwować jak sprytne roboty znajdują wyjście z labiryntu. Labirynt na 3m na 3m. W labiryncie porusza się jeden robot

- Robot szpieg: Robot musi w jak najszybszym czasie pokonać tor i dojechać do mety. Uczestnicy mogą sterować robotem z pilot i rozgrywać wyścigi, komu uda się szybciej pokonać trasę.

  • Warsztaty są bardzo widowiskową atrakcją, po poza budowaniem robotów i ich programowanie, czyli „ożywianiem” rozgrywane będą walki na ringu. Zadaniem robotów będzie zlokalizowanie przeciwnika i wypchnięcie go z ringu. Zawodnik, który pokona wszystkie drużyny zwycięża. Na zajęciach dzieci dowiedzą się co to jest robot, z czego się składa, jak działa, jakie są typy robotów i po co nam one w codziennym życiu.

Podczas Festiwalu Nauki w PPN-T nie zabraknie również fascynujących pokazów chemicznych (ok. 30 min) (przygotowanych przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych – 23 września), prezentacji Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – PIB (22 września), pokazów fizycznych oraz LAB przygoda (czyli wizyta w laboratoriach Tworzyw Biodegradowalnych i Związków Bioaktywnych Instytutu Nowych Syntez Chemicznych usytuowanych w PPN-T – 22 – 23 września).

PLAN IMPREZY:

21 września 2015

UNIWERSYTET DZIECIĘCY UMCS – WYKŁADY BEZPŁATNE DLA SZKÓŁ

8.00 – 14.00    Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS – inauguracja roku akademickiego 2015/2016

22 września 2015

UNIWERSYTET DZIECIĘCY UMCS – WYKŁADY BEZPŁATNE DLA SZKÓŁ

8.00 – 14.00 Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

8.00 – 14.00 LAB przygoda

WYSTAWA ROBOTÓW

8.00 - 14.00 - Grupy szkolne

14.30-18.00 - Wystawa otwarta dla wszystkich

23 września 2015

WYSTAWA ROBOTÓW:

8.00 – 14.00 Grupy szkolne

14.30 – 18.00 Wystawa otwarta dla wszystkich

POKAZY CHEMICZNE

9.00 – 12.00    co godzinne pokazy chemiczne przygotowane przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych (każdy ok. 30 min.)

LAB PRZYGODA

8.00 – 14.00 LAB przygoda

Uwaga!!! W godzinach od 14.00 do 18.00 z przystanku przy Urzędzie Miasta Puławy kursować będzie bezpłatna komunikacja miejska do Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Ostatni kurs do Parku o godzinie 17.00. Ostatni kurs powrotny o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej.

Sponsorem Generalnym Wystawy jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Partnerami XII Lubelskiego Festiwalu Nauki w PPN-T są: Miasto Puławy, Instytut Nowych Syntez Chemicznych, Państwowy Instytut Weterynaryjny – PIB, Twój Robot, Fabryka Inspiracji, Starostwo Powiatowe, Gmina Puławy.

Więcej szczegółów na naszym profilu na facebooku oraz na stronie www.ppnt.pulawy.pl.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!