Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 listopada 2008 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Zabił dwie osoby i wyszedł na wolność

0 16 A A

Lubelski sąd nie aresztował kierowcy Rafała K., który po pijanemu zabił dwóch przechodniów. Ma jedynie zapłacić 5 tys. zł poręczenia majątkowego i systematycznie stawiać się w komisariacie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Podejrzany jest jedynym żywicielem rodziny, ma chorą żonę, która nie może opiekować się dwójką dzieci. Opieki wymaga też jego siostra i rodzice - tłumaczyła nam w czwartek Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem w Trębaczowie koło Łęcznej. Pisaliśmy o tym w Dzienniku Wschodnim. Rafał K., mechanik z warsztatu samochodowego, chciał wypróbować naprawione audi klienta. Rozpędził auto do setki. Staranował dwóch pieszych, którzy szli nieprawidłową stroną jezdni. 52-letni Mirosław M. i 30-letni Jacek O. zginęli na miejscu. Uderzenie było tak silne, że pourywało im nogi. Samochód dachował.

Rafał K. miał prawie promil alkoholu w organizmie. - Twierdził, że pił poprzedniego dnia - mówi Bożena Wasiewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie. - Przyznał, że jechał z prędkością 100 km/h.

W środę prokuratura zarzuciła mężczyźnie spowodowanie wypadku po pijanemu i wystąpiła o jego aresztowanie. Decyzję o wypuszczeniu kierowcy na wolność podjęła sędzia Anna Adamska-Galant.

- Sąd uznał, że aresztowanie mężczyzny pociągnęłoby zbyt ciężkie skutki dla jego rodziny - mówi Barbara du Chateau.

Sąd nie miał jednak w aktach żadnych dokumentów, które mówiłyby o trudnej sytuacji rodzinnej Rafała K. Oparł się tylko na jego wyjaśnieniach. Prokuratura zapowiada, że odwoła się od decyzji sądu.
Przed kilkoma tygodniami sąd odmówił aresztowania policjanta drogówki spod Włodawy, który śmiertelnie potrącił przechodnia, a potem uciekł z miejsca wypadku. Zanim dotarła do niego policja, sfabrykował fakturę, z której wynikało, że wcześniej sprzedał swój samochód. Sąd uznał, że policjant powinien odpowiadać z wolnej stopy, bo przyznał się do winy i ma trudną sytuację rodzinną.

DLA DZIENNIKA

Janusz Popiel
prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych "Alter Ego”.

Sąd zapomniał, że uczestnikiem wypadku jest nie tylko sprawca, ale również rodzina poszkodowanych. I jej interes powinien być nadrzędny. Co z tego, że sprawca ma trudną sytuację rodzinną. On nikogo nie stracił. Mógł się zastanowić nad konsekwencjami dla własnej rodziny zanim usiadł po pijanemu za kierownicą. •

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 29 listopada 2008 o 16:04
Glupota i brak wyobrazni.A moze nie.Moze to po prostu brak szacunku dla prawa wynikajacy z zycia -innym sie udaje to mnie tez .
Jak rozumiem Sad nie uznal za konieczne zastosowania aresztu.Do czasy zakonczenia sprawy bedzie przebywal pod nadzorem Policji.
Sad mial takie prawo czy sie komus podoba czy tez nie. Wypadek to skutek to tragedia dla rodzin zabitych.
To nie Oni spowodowali ten wypadek.Siadanie po spozyciu alkocholu to zamiar popelnienia morderstwa.
Tolerancje takich zdarzen przez policje prokuratury czy Sady nie bierze sie z niczego.
Ten czlowiek jest mlody zyje w spoleczenstwie ktore przyklad negatywnych zachowan bierze od tzw. ELIT i dlatego powinno byc stanowcze nie dla ludzi pijacych alkochol nie tylko przed jazda pojazdami ,ale rowniez zajmujacymi stanowiska publiczne.Ryba psuje sie od glowy Panie i Panowie Poslowie,Naczelnicy,Prokuratorzy ,Komendanci.
To wy uwazajac ,ze wasze g.... nie smierdzi korzystacie z ukladow,znajomosci przy jakimkolwiek zagrozeniu waszych stanowisk, to wy macie pieniadze by oplacic kogo potrzeba lu zalatwic dobrych adwokatow.
To Wy pseudo elita sprawiacie,ze w Polsce Prawo znaczy uklad iznajomosci.
Glupota i brak wyobrazni.A moze nie.Moze to po prostu brak szacunku dla prawa wynikajacy z zycia -innym sie udaje to mnie tez .
Jak rozumiem Sad nie uznal za konieczne zastosowania aresztu.Do czasy zakonczenia sprawy bedzie przebywal pod nadzorem Policji.
Sad mial takie prawo czy sie komus podoba czy tez nie. Wypadek to skutek to tragedia dla rodzin zabitych.
To nie Oni spowodowali ten wypadek.Siadanie po spozyciu alkocholu to zamiar popelnienia morderstwa.
Tolerancje takich zdarzen przez policje prokuratury czy... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2008 o 15:32
kisumo napisał:
... . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze sądy wasza odwaga cywilna . . .


A moj znajomy [jak mu mechanik okradl samochod z czesci i spie...rzyl robote niszcząc samochod] powiedzial to prosto w oczy i co pomoglo ? sprawa najpredzej trafi do sądu bo jest taki oszust od przedkładek angielskich w lublinie.


A moj znajomy [jak mu mechanik okradl samochod z czesci i spie...rzyl robote niszcząc samochod] powiedzial to prosto w oczy i co pomoglo ? sprawa najpredzej trafi do sądu bo jest taki oszust od przedkładek angielskich w lublinie. rozwiń
Avatar
kisumo / 29 listopada 2008 o 15:07
czytając wasze wypowiedzi na forum zastanawia mnie kilka rzeczy skoro macie odwagę oceniać i bawić się w BOGA dlaczego nie macie odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . . . jestem twardy bo jestem anonimowy nikt mnie osobiście nie rozliczy za moje słowa . . . uważacie że jesteście idealni . . . kto chcę uderzyć zawsze bat znajdzie . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze sądy wasza odwaga cywilna . . . a może boicie się że kiedy będziecie w potrzebie ktoś was osądzi i zostawi . . . i tak się skończy zabawa w BOGA . . . w najlepszym razie
czytając wasze wypowiedzi na forum zastanawia mnie kilka rzeczy skoro macie odwagę oceniać i bawić się w BOGA dlaczego nie macie odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . . . jestem twardy bo jestem anonimowy nikt mnie osobiście nie rozliczy za moje słowa . . . uważacie że jesteście idealni . . . kto chcę uderzyć zawsze bat znajdzie . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze ... rozwiń
Avatar
~miśka~ / 29 listopada 2008 o 11:45
gr napisał:
Co to za jedyny żywiciel? Kto opiekował się rodziną gdy on chlał? Za co pił jak jest taki biedny? Gdzie tu jego troska o rodzinę? A co z rodzinami zabitych? Dalej nasze sądy bardziej przejmują się sprawcami wypadków niż ofiarami. Do kiedy tak będzie? Każdy pijany kierujący samochodem jest jak morderca mający w ręku narzędzie do zabijania i tak powinien być traktowany.


On nigdy nie chlał jak żul pod sklepem!!! Czasem okazyjnie!!! i bardzo troszczy sie o swoją rodzinę.!!! tym razem pił dzień wcześniej a czuł się dobrze. większość z was jeździ nawet na drugi dzień mając jeszcze alkohol we krwi więc myślcie zanim piszecie!


On nigdy nie chlał jak żul pod sklepem!!! Czasem okazyjnie!!! i bardzo troszczy sie o swoją rodzinę.!!! tym razem pił dzień wcześniej a czuł się dobrze. większość z was jeździ nawet na drugi dzień mając jeszcze alkohol we krwi więc myślcie zanim piszecie! rozwiń
Avatar
kobieta / 29 listopada 2008 o 11:23
Gość napisał:
A ja znam sprawcę wypadku i jego rodzinę i ta gadka o trudnej sytuacji to jedna wielka ściema. Fakt, nie są jakoś rewelacyjnie bogaci, ale żyją normalnie tak jak typowa polska rodzina... Jak dla mnie to jest morderca, który od początku planował śmierć tych osób, bo wsiadać po pijaku do samochodu to tak samo jak wrzucić odbezpieczony granat w tłum ludzi.... Może zdąża uciec a może nie... Powinien poddać się karze dobrowolnie jak sprawca śmierci 4 osób w wakacje w Rogóźnie...


Właśnie widać jak znasz Rafała i Jego rodzinę!!! On ma bardzo trudna sytuację w rodzinie!!! Bardzo chorych rodziców, żonę i siostrę na wózku!!! Jeśli nie znasz to nie pierr..... takich głupot!!! Gdyby chociaż połowa z was miała taką sytuację to byście wiedzieli co to znaczy!!! Jesteś poje.... pisząc że od początku planował śmierć tych osób!!! i Tępaku a w Rogóźnie zginęły 3 osoby a nie 4!!!


Właśnie widać jak znasz Rafała i Jego rodzinę!!! On ma bardzo trudna sytuację w rodzinie!!! Bardzo chorych rodziców, żonę i siostrę na wózku!!! Jeśli nie znasz to nie pierr..... takich głupot!!! Gdyby chociaż połowa z was miała taką sytuację to byście wiedzieli co to znaczy!!! Jesteś poje.... pisząc że od początku planował śmierć tych osób!!! i Tępaku a w Rogóźnie zginęły 3 osoby a nie 4!!! rozwiń
Avatar
men_53 / 28 listopada 2008 o 11:50
Gdzie nie ma uczciwego prawa zaczynaja sie samosądy.
Avatar
gr / 28 listopada 2008 o 09:15
Co to za jedyny żywiciel? Kto opiekował się rodziną gdy on chlał? Za co pił jak jest taki biedny? Gdzie tu jego troska o rodzinę? A co z rodzinami zabitych? Dalej nasze sądy bardziej przejmują się sprawcami wypadków niż ofiarami. Do kiedy tak będzie? Każdy pijany kierujący samochodem jest jak morderca mający w ręku narzędzie do zabijania i tak powinien być traktowany.
Avatar
helmut / 28 listopada 2008 o 09:04
a jak to wpłynie na rodziny poszkodowanych gdyby siedział w areszcie. Straciłby pracę i nie mógł zapłacić odszkodowania. Kaucja powinna być wyższa, ale wtedy by nie zapłacił tylko żarł na nasz koszt. Przyczynienie się ofiar też trzeba brać pod uwagę.
Avatar
pytanie / 28 listopada 2008 o 08:36
A mi jako kierowcy ciągle brak w dotychczasowych artykułach uczciwej oceny zachowania pieszych, może ci "niewidzialni" wyciągnęliby jakieś wnioski dla siebie? Na razie żaden z nich nie ocenił ich zachowania nagannie. Może tytuły powinny brzmieć np "szli pod prąd, zginęli pod kołami pijaka"? Czy nie jest rolą prasy, oprócz informowania o wypadkach, "nieśc kaganek oświaty" w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach nie tylko kierowcom, ale również tej "niewidzialnej" ciemnocie?
Avatar
prymityw / 28 listopada 2008 o 08:18
Może kiedyś pani ... jakiś pijany ... l zabije np dziecko albo męża, ciekawe czy wtedy opcja 5000 zł i dozoru przejdzie. Dla takiego bydlaka bezwarunkowe więzienie, a najlepiej stryczek.
Avatar
polak / 29 listopada 2008 o 16:04
Glupota i brak wyobrazni.A moze nie.Moze to po prostu brak szacunku dla prawa wynikajacy z zycia -innym sie udaje to mnie tez .
Jak rozumiem Sad nie uznal za konieczne zastosowania aresztu.Do czasy zakonczenia sprawy bedzie przebywal pod nadzorem Policji.
Sad mial takie prawo czy sie komus podoba czy tez nie. Wypadek to skutek to tragedia dla rodzin zabitych.
To nie Oni spowodowali ten wypadek.Siadanie po spozyciu alkocholu to zamiar popelnienia morderstwa.
Tolerancje takich zdarzen przez policje prokuratury czy Sady nie bierze sie z niczego.
Ten czlowiek jest mlody zyje w spoleczenstwie ktore przyklad negatywnych zachowan bierze od tzw. ELIT i dlatego powinno byc stanowcze nie dla ludzi pijacych alkochol nie tylko przed jazda pojazdami ,ale rowniez zajmujacymi stanowiska publiczne.Ryba psuje sie od glowy Panie i Panowie Poslowie,Naczelnicy,Prokuratorzy ,Komendanci.
To wy uwazajac ,ze wasze g.... nie smierdzi korzystacie z ukladow,znajomosci przy jakimkolwiek zagrozeniu waszych stanowisk, to wy macie pieniadze by oplacic kogo potrzeba lu zalatwic dobrych adwokatow.
To Wy pseudo elita sprawiacie,ze w Polsce Prawo znaczy uklad iznajomosci.
Glupota i brak wyobrazni.A moze nie.Moze to po prostu brak szacunku dla prawa wynikajacy z zycia -innym sie udaje to mnie tez .
Jak rozumiem Sad nie uznal za konieczne zastosowania aresztu.Do czasy zakonczenia sprawy bedzie przebywal pod nadzorem Policji.
Sad mial takie prawo czy sie komus podoba czy tez nie. Wypadek to skutek to tragedia dla rodzin zabitych.
To nie Oni spowodowali ten wypadek.Siadanie po spozyciu alkocholu to zamiar popelnienia morderstwa.
Tolerancje takich zdarzen przez policje prokuratury czy... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2008 o 15:32
kisumo napisał:
... . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze sądy wasza odwaga cywilna . . .


A moj znajomy [jak mu mechanik okradl samochod z czesci i spie...rzyl robote niszcząc samochod] powiedzial to prosto w oczy i co pomoglo ? sprawa najpredzej trafi do sądu bo jest taki oszust od przedkładek angielskich w lublinie.


A moj znajomy [jak mu mechanik okradl samochod z czesci i spie...rzyl robote niszcząc samochod] powiedzial to prosto w oczy i co pomoglo ? sprawa najpredzej trafi do sądu bo jest taki oszust od przedkładek angielskich w lublinie. rozwiń
Avatar
kisumo / 29 listopada 2008 o 15:07
czytając wasze wypowiedzi na forum zastanawia mnie kilka rzeczy skoro macie odwagę oceniać i bawić się w BOGA dlaczego nie macie odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . . . jestem twardy bo jestem anonimowy nikt mnie osobiście nie rozliczy za moje słowa . . . uważacie że jesteście idealni . . . kto chcę uderzyć zawsze bat znajdzie . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze sądy wasza odwaga cywilna . . . a może boicie się że kiedy będziecie w potrzebie ktoś was osądzi i zostawi . . . i tak się skończy zabawa w BOGA . . . w najlepszym razie
czytając wasze wypowiedzi na forum zastanawia mnie kilka rzeczy skoro macie odwagę oceniać i bawić się w BOGA dlaczego nie macie odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . . . jestem twardy bo jestem anonimowy nikt mnie osobiście nie rozliczy za moje słowa . . . uważacie że jesteście idealni . . . kto chcę uderzyć zawsze bat znajdzie . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze ... rozwiń
Avatar
~miśka~ / 29 listopada 2008 o 11:45
gr napisał:
Co to za jedyny żywiciel? Kto opiekował się rodziną gdy on chlał? Za co pił jak jest taki biedny? Gdzie tu jego troska o rodzinę? A co z rodzinami zabitych? Dalej nasze sądy bardziej przejmują się sprawcami wypadków niż ofiarami. Do kiedy tak będzie? Każdy pijany kierujący samochodem jest jak morderca mający w ręku narzędzie do zabijania i tak powinien być traktowany.


On nigdy nie chlał jak żul pod sklepem!!! Czasem okazyjnie!!! i bardzo troszczy sie o swoją rodzinę.!!! tym razem pił dzień wcześniej a czuł się dobrze. większość z was jeździ nawet na drugi dzień mając jeszcze alkohol we krwi więc myślcie zanim piszecie!


On nigdy nie chlał jak żul pod sklepem!!! Czasem okazyjnie!!! i bardzo troszczy sie o swoją rodzinę.!!! tym razem pił dzień wcześniej a czuł się dobrze. większość z was jeździ nawet na drugi dzień mając jeszcze alkohol we krwi więc myślcie zanim piszecie! rozwiń
Avatar
kobieta / 29 listopada 2008 o 11:23
Gość napisał:
A ja znam sprawcę wypadku i jego rodzinę i ta gadka o trudnej sytuacji to jedna wielka ściema. Fakt, nie są jakoś rewelacyjnie bogaci, ale żyją normalnie tak jak typowa polska rodzina... Jak dla mnie to jest morderca, który od początku planował śmierć tych osób, bo wsiadać po pijaku do samochodu to tak samo jak wrzucić odbezpieczony granat w tłum ludzi.... Może zdąża uciec a może nie... Powinien poddać się karze dobrowolnie jak sprawca śmierci 4 osób w wakacje w Rogóźnie...


Właśnie widać jak znasz Rafała i Jego rodzinę!!! On ma bardzo trudna sytuację w rodzinie!!! Bardzo chorych rodziców, żonę i siostrę na wózku!!! Jeśli nie znasz to nie pierr..... takich głupot!!! Gdyby chociaż połowa z was miała taką sytuację to byście wiedzieli co to znaczy!!! Jesteś poje.... pisząc że od początku planował śmierć tych osób!!! i Tępaku a w Rogóźnie zginęły 3 osoby a nie 4!!!


Właśnie widać jak znasz Rafała i Jego rodzinę!!! On ma bardzo trudna sytuację w rodzinie!!! Bardzo chorych rodziców, żonę i siostrę na wózku!!! Jeśli nie znasz to nie pierr..... takich głupot!!! Gdyby chociaż połowa z was miała taką sytuację to byście wiedzieli co to znaczy!!! Jesteś poje.... pisząc że od początku planował śmierć tych osób!!! i Tępaku a w Rogóźnie zginęły 3 osoby a nie 4!!! rozwiń
Avatar
men_53 / 28 listopada 2008 o 11:50
Gdzie nie ma uczciwego prawa zaczynaja sie samosądy.
Avatar
gr / 28 listopada 2008 o 09:15
Co to za jedyny żywiciel? Kto opiekował się rodziną gdy on chlał? Za co pił jak jest taki biedny? Gdzie tu jego troska o rodzinę? A co z rodzinami zabitych? Dalej nasze sądy bardziej przejmują się sprawcami wypadków niż ofiarami. Do kiedy tak będzie? Każdy pijany kierujący samochodem jest jak morderca mający w ręku narzędzie do zabijania i tak powinien być traktowany.
Avatar
helmut / 28 listopada 2008 o 09:04
a jak to wpłynie na rodziny poszkodowanych gdyby siedział w areszcie. Straciłby pracę i nie mógł zapłacić odszkodowania. Kaucja powinna być wyższa, ale wtedy by nie zapłacił tylko żarł na nasz koszt. Przyczynienie się ofiar też trzeba brać pod uwagę.
Avatar
pytanie / 28 listopada 2008 o 08:36
A mi jako kierowcy ciągle brak w dotychczasowych artykułach uczciwej oceny zachowania pieszych, może ci "niewidzialni" wyciągnęliby jakieś wnioski dla siebie? Na razie żaden z nich nie ocenił ich zachowania nagannie. Może tytuły powinny brzmieć np "szli pod prąd, zginęli pod kołami pijaka"? Czy nie jest rolą prasy, oprócz informowania o wypadkach, "nieśc kaganek oświaty" w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach nie tylko kierowcom, ale również tej "niewidzialnej" ciemnocie?
Avatar
prymityw / 28 listopada 2008 o 08:18
Może kiedyś pani ... jakiś pijany ... l zabije np dziecko albo męża, ciekawe czy wtedy opcja 5000 zł i dozoru przejdzie. Dla takiego bydlaka bezwarunkowe więzienie, a najlepiej stryczek.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!