wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Zaczęli rządzenie przez podzielenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2006, 17:04

W lubartowskiej radzie rozpadły się już dwa ugrupowania radnych. I to jeszcze zanim ich członkowie spotkali się na pierwszej sesji. Pomimo burmistrzowi udało się stworzyć koalicje, która go popiera.

Po wyborach się okazało, że lubartowska Rada Miasta jest bardzo rozdrobniona: pięć mandatów zdobyło prawicowe ugrupowanie Współpraca i Rozwój, które popierało burmistrza Jerzego Zwolińskiego, cztery - komitet Nasz Dom, skupiający dawnych działaczy Unii Wolności, tyle samo osób wprowadziło do rady PiS, trzech komitet Ziemia Lubartowska, po dwóch PO i lewicowa Wspólnota Lubartowska. Radnym został też Jacek Tomasiak, prezes miejscowej spółdzielni mieszkaniowej.
W drugiej turze dotychczasowy burmistrz Jerzy Zwoliński dostał o niecałe 200 głosów więcej od Bogumiły Lisek Jublewskiej z PiS. Tuż po ogłoszeniu zwycięstwa Zwolińskiego powstała ostateczna koalicja. - Współpraca i Rozwój, Nasz Dom, połączony klub radnych Ziemi Lubartowskiej i PO - wylicza Zwoliński.
W tych dwóch ostatnich ugrupowaniach nastąpił rozłam. Koalicji nie popiera ani Jerzy Tracz z Ziemi Lubartowskiej ani Jerzy Walczak z PO.

Za Tadeuszem Trąbką, zaproponowanym przez koalicję na przewodniczącego Rady Miejskiej, zagłosowało 12 radnych. Jego przeciwniczkę Bogumiłę Lisek Jublewską - poparło 9 radnych. Głosowanie było tajne. Po podliczeniu głosów łatwo było wywnioskować, że na kandydatkę PiS głosowała cała opozycja, a więc i dwaj radni lewicowi.
Wiceprzewodniczącymi rady zostali: Zbigniew Moskaluk z komitetu Nasz Dom oraz Jerzy Zalewski z PO. Przeszli dzięki głosom koalicji. Osiem głosów opozycji zdobył Andrzej Kardasz z PiS.
W ciągu najbliższych dni burmistrz Zwoliński ma podać nazwiska swoich zastępców. - Będą uzgodnione z radnymi, którzy zgodzili się wziąć współodpowiedzialność za miasto - zapowiada burmistrz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!