czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Zapomnieli o chodnikach? Starostwo: "Nie było na nie miejsca"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2012, 20:04

Przy szkole w Strzeszkowicach brakuje 10 metrów chodnika – zaalarmował nas Czytelnik. (Czytelnik)
Przy szkole w Strzeszkowicach brakuje 10 metrów chodnika – zaalarmował nas Czytelnik. (Czytelnik)

Od kilku miesięcy z Bełżyc do Strzeszkowic można dojechać nową drogą. Ale w niektórych miejscach brakuje chodników. Starostwo wyjaśnia jednak, że nie jest to niedopatrzenie.

Megaprojekt drogowy – tak nazywała się inwestycja, w ramach której powstała między innymi dziewięciokilometrowa droga z Bełżyc do Strzeszkowic. Mieszkańcom nie podoba się jednak, że nie wszędzie pomyślano o pieszych.

– Przy szkole w Strzeszkowicach brakuje 10 metrów chodnika, a na trasie w kierunku Radawczyka około 1200 metrów – zwraca uwagę pan Piotr, nasz Czytelnik. – W Radawczyku jest przychodnia, a w Strzeszkowicach apteka, więc ludzie często muszą tędy chodzić. Podobno nikt nie ujął tego w planach, chociaż to była tak duża inwestycja.

Jak tłumaczy starostwo, w niektórych miejscach zwyczajnie brakowało miejsca na chodniki. – Mieszkańcy chcieliby budować chodniki dla bezpieczeństwa przy każdej drodze, ale nie wszędzie i nie zawsze jest to możliwe – wyjaśnia Małgorzata Kotarska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych w lubelskim Starostwie Powiatowym. – Budując drogę, poruszaliśmy się w ramach istniejącego pasa drogowego. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z istniejącymi pozwoleniami i z projektem.

Mieszkańcy podnosili argument, że mogliby oddać część swoich działek na chodniki. Ale naczelnik tłumaczy, że to nie rozwiązałoby problemu.

– To nie tylko kwestia własności gruntu, ale i opracowania kolejnej dokumentacji oraz uzyskania pozwoleń, a to z kolei wiąże się z określonymi wydatkami – mówi Kotarska.

Problemem były nie tylko pieniądze. – Analizy pokazują, że nie wszędzie takie chodniki mają rację bytu. Na etapie utrzymania inwestycji okazuje się, że wiele z nich nie jest wystarczająco wykorzystywanych – podkreśla Kotarska.

Mieszkańcy pisali w tej sprawie pisma do starostwa. W sierpniu starosta zasugerował im, że chodniki zostaną dobudowane w tym roku. Ostatecznie, nie udało się jednak znaleźć pieniędzy na tę inwestycję.

– W ramach budżetu na 2012 r. takich środków nie ma, ale mieszkańcy mogą kontaktować się z Zarządem Powiatu, ze swoimi radnymi i monitorować problem – podkreśla Kotarska. – Bo to nie oznacza, że ten wątek został zamknięty na przyszłość.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Yossarian
Gość
gosc
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Yossarian
Yossarian (31 stycznia 2012 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dawne 49 województw należało przemianować na powiaty i tak pozostawić. Nazwa byłaby adekwatna do rangi.
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2012 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram - Starostwa zbyteczny balast ,
Rozwiń
gosc
gosc (31 stycznia 2012 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
drodzy politycy zapomnieliscie zlikwidowac te starostwa oni pozeraja duzo budzetu a oni zapominaja o wszystkim propozycja jest taka utwozcie 49 wojewodztw a zlikwidowac tych darmozjadow powiatowcow
Rozwiń
oszukany wyborca
oszukany wyborca (31 stycznia 2012 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przed wyborami OBIECAJĄ wam wszystko i dokąd nie będą odpowiadać za obietnice dotąd będą NAS KŁAMĄĆ PATRZĄC NAM PROSTO W OCZY.
Rozwiń
100 g.
100 g. (31 stycznia 2012 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na Sławinkowskiej w Lublinie nie ma chodnika i chyba zwrócę się do ambasady usa by w rejonie ronda Regana go ułożyli bo wstyd na cały świat
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!