piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Zarzucimy wyborczą sieć

  Edytuj ten wpis

W niedzielne południe najpierw przekonamy się czy ludzie poszli na wybory. A zaraz po godz. 22 będzie można zobaczyć pierwsze cząstkowe wyniki głosowania.

Wszystko w internetowym serwisie wyborczym, który już po raz drugi obsługuje lubelska spółka Mikrobit.

Pierwsze przybliżone wyniki sondaży prowadzonych przed lokalami w trakcie elekcji podadzą telewizje. Ale o pierwszych cząstkowych wynikach poinformuje lubelski Mikrobit.
Firma ma już za sobą chrzest bojowy. To właśnie ta lubelska informatyczna spółka obsługiwała poprzednie wybory parlamentarne w 2005 roku. - Z powodzeniem, o czym świadczy fakt, że Państwowa Komisja Wyborcza zwróciła się do nas z propozycją prowadzenia serwisu internetowego tegorocznych wyborów - mówi Daniel Miłaczewski, szef "zespołu wyborczego” w Mikrobicie.
Prowadzony przez firmę serwis Państwowej Komisji Wyborczej już działa. Można w nim zobaczyć szczegółowe dane o komitetach wyborczych, kandydatach i obwodowych komisjach, nawet tych za granicą. Ale prawdziwy ruch na internetowej stronie (http://wybory2007.pkw.gov.pl) zacznie się w najbliższą, wyborczą niedzielę. W południe zobaczymy pierwsze szacunkowe wyniki frekwencji z godziny 10.30. A druga informacja - o tym, ilu Polaków poszło zagłosować do godz. 16.30 ukaże się na stronie ok. godz. 18. - Protokoły z obwodowych komisji wyborczych zaczną spływać po godz. 20. Na tej podstawie będziemy publikować cząstkowe wyniki głosowania Polaków, pierwsze już prawdopodobnie ok. godz. 22 - zapowiada Daniel Miłaczewski.

Podczas niedzielnej nocy cząstkowe wyniki na wyborczej stronie pojawią się cztery razy: po wpłynięciu protokołów z 10 proc. komisji wyborczych, a następnie z 30, 60 i 90 proc. - I na tych 90 procentach zakończymy niedzielną noc. Komisje mają 24 godziny na przekazanie protokołów. Będziemy już tylko czekać na ogłoszenie Państwowej Komisji Wyborczej o oficjalnych wynikach wyborów - dodaje Miłaczewski.
A to prawdopodobnie nastąpi we wtorkowe południe - tak było dwa lata temu. Szefowie lubelskiej spółki twierdzą, że do wyborów są bardzo dobrze przygotowani. 22 serwery będą na okrągło obsługiwane przez 10 pracowników. Zapewnione zostało łącze o dużej przepustowości. Co to znaczy? - Że strona wyborcza w Internecie będzie działała sprawnie, nie "zapcha się” i nie zawiesi - obiecują lubelscy informatycy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!