Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 września 2011 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Zbiórka na remont kościoła: Co łaska po 50 złotych

0 86 A A
Parafia w Niedrzwicy Dużej liczy 4900 wiernych. Na zdjęciu – wczorajsza msza (Jacek Świerczyński)
Parafia w Niedrzwicy Dużej liczy 4900 wiernych. Na zdjęciu – wczorajsza msza (Jacek Świerczyński)

W kościele w Niedrzwicy Dużej koło Lublina szykuje się remont. Podczas mszy świętej ksiądz podał wysokość składki: 50 zł od rodziny. Część parafian jest oburzona. – Ale przecież przymusu nie ma – przekonuje rada parafialna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W ostatnich dniach w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej zarządzono zbiórkę na malowanie kościoła i ułożenie kostki brukowej na cmentarzu parafialnym. Każda rodzina ma dać po 50 zł. Rodzina, a nie gospodarstwo domowe – podkreśla pani Anna, jedna z parafianek.

I wylicza: Czyli jeśli ja i mąż mieszkamy z rodzicami i babcią oraz bratem i jego żoną, z naszego domu pobierane jest 200 zł – za cztery rodziny! Jesteśmy zbulwersowani, że nie konsultowano tego z wiernymi, a panie zbierające pieniądze wręcz wymuszają "datki”.

Wczoraj administrator parafii nie miał czasu na rozmowę. – Dziś mamy święto (odpust – red.). Po mszy świętej muszę odwieźć biskupa. W czwartek rano wyjeżdżam – tłumaczy ks. Wiesław Cieszko. – Mogę porozmawiać dopiero po 21 września. Poza tym, składkę ustalała rada parafialna.

– To wewnętrzne sprawy parafii – denerwuje się Barbara Oleszek z rady parafialnej. W ostatnią niedzielę zbierała datki na kościół. – Media nie powinny się tym interesować. Jeśli ktoś powiadamia w tej sprawie dziennikarzy, jest niepoważny.

Po chwili dodaje jednak, że to pierwsza tego typu zbiórka. – Ksiądz zaproponował stawkę 50 zł, ale przymusu płacenia nie ma – przekonuje. – Znam tu wszystkich i wiem, że nikomu się nie przelewa. Jeśli nie mają pieniędzy ani ochoty, to płacić nie muszą, mogą dać też mniej.

Parafianie z Niedrzwicy Dużej są podzieleni. Ci, którzy pomysł krytykują, mówią chętnie, ale anonimowo. – Każdy daje tyle, ile może. Nie powinno się mówić, jak wysokie powinny być datki na kościół – twierdzi jedna z parafianek.

– Są inne sposoby zbiórki, a nie chodzenie po domach. Jest przecież taca, pieniądze można zbierać też do skrzynek ustawionych w kościele – dodaje kolejna z mieszkanek Niedrzwicy Dużej.

– A dla mnie to nie jest problem – mówi pani Joanna. – Te prace trzeba zrobić, z tego przecież wszyscy korzystamy.
Jak jest w innych parafiach?

– U nas ksiądz ogłasza na mszy, co chce zrobić w kościele i ile to będzie kosztować – mówi pani Zofia z parafii na LSM w Lublinie.

Z kolei w parafii w podlubelskim Wojciechowie informacja o datkach parafian jest umieszczana co tydzień na stronie internetowej.

– Także w niedzielę podczas każdej mszy odczytywana jest kwota i nazwiska darczyńców, o ile chcą podać swoje nazwiska – tłumaczy Michał, jeden z mieszkańców gminy. – Nie podoba mi się taka praktyka, to powinna być prywatna sprawa każdego z parafian.

Datki a prawo kościelne

Nie ma rozporządzenia, które regulowałoby tego typu sprawy – wyjaśnia ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.

– Różne parafie mają różne praktyki i doświadczenia. Nie wiem, jak jest przyjęte w Niedrzwicy Dużej. Trzeba pamiętać o tym, że składki mają charakter dobrowolny.

Na co i po ile zbierają w Twojej parafii?


Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zenek / 23 września 2011 o 14:11
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
[/quote]

Oszczerców w Niedrzwicy nie brakuje i są wyjątkowo gorliwi w szkalowaniu swoich adwersarzy. Nie pamiętam akcji zbiórki pieniędzy na malowanie kościoła podczas ostatniej kolędy. To samo dotyczy potwarzy o nadużywaniu alkoholu przez księdza. Człowieku, gdybyś miał odwagę podnieść przyłbicę, ujawnić swoją tożsamość to może bym ci i uwierzył. A tak to bezkarnie sobie używasz na bliźnich, choćby byli i księżmi. Powinieneś odwiedzić psychologa, psychiatrę, wróżkę żeby wyleczyli cię z kompleksów i nienawiści.
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby pos... rozwiń
Avatar
Zenek / 23 września 2011 o 14:09
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
[/quote]

Oszczerców w Niedrzwicy nie brakuje i są wyjątkowo gorliwi w szkalowaniu swoich adwersarzy. Nie pamiętam akcji zbiórki pieniędzy na malowanie kościoła podczas ostatniej kolędy. To samo dotyczy potwarzy o nadużywaniu alkoholu przez księdza. Człowieku, gdybyś miał odwagę podnieść przyłbicę, ujawnić swoją tożsamość to może bym ci i uwierzył. A tak to bezkarnie sobie używasz na bliźnich, choćby byli i księżmi. Powinieneś odwiedzić psychologa, psychiatrę, wróżkę żeby wyleczyli cię z kompleksów i nienawiści.
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby pos... rozwiń
Avatar
wikary / 21 września 2011 o 21:45
[quote name='ksiądz' timestamp='1316633327' post='537452']
Nie rozumiem waszego jadu, przecież żyje nam się lepiej.
[/quote]

Mówiąc "nam" kogo masz na myśli? ;)Nie,nie ja nie narzekam,żyje się nieźle.
Avatar
ksiądz / 21 września 2011 o 21:28
Nie rozumiem waszego jadu, przecież żyje nam się lepiej.
Avatar
KSIĄDZ PROBOSZCZ / 20 września 2011 o 22:37
[color="#9932CC"][size="5"]OTO WIELKA TAJEMNICA WIAAARYYY...
ZIEMIA, ZŁOTO I DOLAAARYYY...

PROSZĘ O TZW. CICHĄ TACĘ TZN. TYLKO BANKNOTY

BÓG ZAPŁAĆ.
AMEN.
[/size][/color]
Avatar
Kuba / 19 września 2011 o 09:56
Banda zlodzieji i czarna mafia ;p pozdro dla pana ksiedza Wiesława
Avatar
zbyszek / 18 września 2011 o 12:10
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol????????????? jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
[/quote]
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja nie mam potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby pos... rozwiń
Avatar
zbyszek / 18 września 2011 o 10:44
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłku... rozwiń
Avatar
gość / 17 września 2011 o 18:22
[quote name='Gość' timestamp='1316276195' post='534588']
Ale nikt na ciebie nie woła masz to dajesz, a jak nie masz to nie dajesz- ksiądz z kieszeni ci nie wyciąga na pewno!!!
[/quote]
Przeczytaj najpierw co napisał katolik bo walnąłeś głupotę
Avatar
Gość / 17 września 2011 o 18:16
[quote name='gość' timestamp='1316275432' post='534580']
Wystarczy że część moich zarobków jest przekazywana na kościół więc więcej nie dam ani złotówki
[/quote]


Ale nikt na ciebie nie woła masz to dajesz, a jak nie masz to nie dajesz- ksiądz z kieszeni ci nie wyciąga na pewno!!!
Avatar
Zenek / 23 września 2011 o 14:11
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
[/quote]

Oszczerców w Niedrzwicy nie brakuje i są wyjątkowo gorliwi w szkalowaniu swoich adwersarzy. Nie pamiętam akcji zbiórki pieniędzy na malowanie kościoła podczas ostatniej kolędy. To samo dotyczy potwarzy o nadużywaniu alkoholu przez księdza. Człowieku, gdybyś miał odwagę podnieść przyłbicę, ujawnić swoją tożsamość to może bym ci i uwierzył. A tak to bezkarnie sobie używasz na bliźnich, choćby byli i księżmi. Powinieneś odwiedzić psychologa, psychiatrę, wróżkę żeby wyleczyli cię z kompleksów i nienawiści.
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby pos... rozwiń
Avatar
Zenek / 23 września 2011 o 14:09
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
[/quote]

Oszczerców w Niedrzwicy nie brakuje i są wyjątkowo gorliwi w szkalowaniu swoich adwersarzy. Nie pamiętam akcji zbiórki pieniędzy na malowanie kościoła podczas ostatniej kolędy. To samo dotyczy potwarzy o nadużywaniu alkoholu przez księdza. Człowieku, gdybyś miał odwagę podnieść przyłbicę, ujawnić swoją tożsamość to może bym ci i uwierzył. A tak to bezkarnie sobie używasz na bliźnich, choćby byli i księżmi. Powinieneś odwiedzić psychologa, psychiatrę, wróżkę żeby wyleczyli cię z kompleksów i nienawiści.
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby pos... rozwiń
Avatar
wikary / 21 września 2011 o 21:45
[quote name='ksiądz' timestamp='1316633327' post='537452']
Nie rozumiem waszego jadu, przecież żyje nam się lepiej.
[/quote]

Mówiąc "nam" kogo masz na myśli? ;)Nie,nie ja nie narzekam,żyje się nieźle.
Avatar
ksiądz / 21 września 2011 o 21:28
Nie rozumiem waszego jadu, przecież żyje nam się lepiej.
Avatar
KSIĄDZ PROBOSZCZ / 20 września 2011 o 22:37
[color="#9932CC"][size="5"]OTO WIELKA TAJEMNICA WIAAARYYY...
ZIEMIA, ZŁOTO I DOLAAARYYY...

PROSZĘ O TZW. CICHĄ TACĘ TZN. TYLKO BANKNOTY

BÓG ZAPŁAĆ.
AMEN.
[/size][/color]
Avatar
Kuba / 19 września 2011 o 09:56
Banda zlodzieji i czarna mafia ;p pozdro dla pana ksiedza Wiesława
Avatar
zbyszek / 18 września 2011 o 12:10
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol????????????? jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
[/quote]
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja nie mam potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
[quote name='zbyszek' timestamp='1316335488' post='534801']
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby pos... rozwiń
Avatar
zbyszek / 18 września 2011 o 10:44
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłkuje się nasz administrator w tej zbiórce ludzmi z rady często już mających po kilkadziesiąt lat którzy muszą wysłuchiwać różne uwagi i nieprzyjemności ,a może by nasz administrator skoro ma tyle odwagi by wydawać pieniądze parafi na swoje ułomności znalazł też odwagę i przeszedł się po domach w ramach ala drugiej kolędy i posłuchał co ludzie o tym wszystkim myślą ,a na koniec moja taka uwaga jak były pieniądze to nie trzeba ich było wydawać na kolejny remont plebanii ,bo chyba duchowmy nie musi mieć swojej łazienki i swojego odrębnego sedesu żeby się wy...ać,u naś w domu jest jeden a jest nas pięcioro.No ale ja potrzeby jak nasi proboszczowie chwalić przed moimi znajomymi ilością łazienek .
w odpowiedzi do komentarza ''jodełki nr 23''akurat jestem mieszkańcem któremu nie trzeba przypominać że picie jest drogie i nie wychodzi na zdrowie w odrużnieniu do postępowania naszego ks. administratora któremu zdarza się to bardzo często.Więc może to jemu trzeba dać dobrą radę ,zdrowie to może i jego prywatna sprawa ale pieniądze na malowanie które już zbierał na kolędzie to już chyba nie,jedno pytanie to gdzie te pieniądze czyżby poszły na ten drogi alkochol?????????????
jeszcze jedna sprawa a mianowicie posiłku... rozwiń
Avatar
gość / 17 września 2011 o 18:22
[quote name='Gość' timestamp='1316276195' post='534588']
Ale nikt na ciebie nie woła masz to dajesz, a jak nie masz to nie dajesz- ksiądz z kieszeni ci nie wyciąga na pewno!!!
[/quote]
Przeczytaj najpierw co napisał katolik bo walnąłeś głupotę
Avatar
Gość / 17 września 2011 o 18:16
[quote name='gość' timestamp='1316275432' post='534580']
Wystarczy że część moich zarobków jest przekazywana na kościół więc więcej nie dam ani złotówki
[/quote]


Ale nikt na ciebie nie woła masz to dajesz, a jak nie masz to nie dajesz- ksiądz z kieszeni ci nie wyciąga na pewno!!!
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 323 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 196 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!