poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lubelskie

Zdjęcia zatrzymają drogowych piratów

Dodano: 20 sierpnia 2001, 22:13

Dane na tablicy w Jastkowie powinny się zmienić. Policja tylko w tym roku odnotowała tu 4 kolejne śm
Dane na tablicy w Jastkowie powinny się zmienić. Policja tylko w tym roku odnotowała tu 4 kolejne śm

Kierowcy przyzwyczaili się już do czarnych punktów, ostrzegających przed miejscami, gdzie zdarza się najwięcej wypadków. Policja szykuje więc na łamiących przepisy kamery.

Czarne punkty ustawiono w 1998 roku w Jastkowie i Garbowie II, a w ub. roku w Żyrzynie, Strzeszkowicach i Sławacinku Nowym. Wielkie tablice i odczuwalne pod kołami pasy zrobiły swoje. - Przez pierwsze dwa lata, w Jastkowie i Garbowie II zdarzyło się mniej wypadków - mówi Julian Kapica, dyrektor Oddziału Wschodniego Dyrekcji Dróg Publicznych w Lublinie.

Jednak 2001 rok jest znacznie gorszy. - Do 20 sierpnia w Jastkowie zginęły już 4 osoby - mówi podinspektor Mirosław Tyszko, z-ca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KW Policji w Lublinie.

Cała droga krajowa nr 17 jest niebezpieczna. - 15 sierpnia przeprowadziliśmy na tej trasie w obrębie województwa akcję, której wyniki są zatrważające - dodaje M. Tyszko. - Skontrolowaliśmy 537 pojazdów. 214 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Rekordzista, zatrzymany w Kurowie, miał na liczniku 112 km na godz., tam gdzie można jechać 60.


Prędkość na podglądzie

Co może powstrzymać piratów? - W Jastkowie, Garbowie, Kurowie czy w samym Lublinie powinny pojawić się przy drogach skrzynki z urządzeniami fotografującymi auta i kierowców oraz rejestrującymi prędkość - mówi podinspektor Tyszko. - Urządzenia są drogie, jedno kosztuje ok. 120 tys. zł. Wydruk z rejestratora jest podstawą do wystawienia mandatu.
Być może na ufundowanie tych urządzeń zdecydują się, tak jak w innych częściach kraju, samorządy. Za takim rozwiązaniem jest Oddział Wschodni DDP, który na razie zapowiada - po naszej sugestii - regularne uaktualnianie na tablicach przy czarnych punktach danych o ofiarach wypadków.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!