Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 października 2007 r.
21:10
Edytuj ten wpis

Zginął, bo uciekał

0 17 A A

Koniec śledztwa w sprawie postrzelenia motocyklisty przez policjanta w Chodlu. Sąd ostatecznie potwierdził, że funkcjonariusz miał prawo użyć broni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
20-letni Marcin Kopeć zginął 27 lipca ubiegłego roku. Tego dnia w Kraśniku dwaj zamaskowani mężczyźni napadli na hurtownię. Uciekli na motocyklu. Policjanci ustawili blokadę na rogatce Chodla. Mieli kontrolować motocyklistów. Marcin nie zatrzymał się na blokadzie. Minął policjanta i skręcił na skrzyżowaniu. Ruszył za nim radiowóz. Marcin po chwili zawrócił i znowu znalazł się naprzeciwko policjanta. Funkcjonariusz oddał pierwsze strzały. Potem - jak twierdzi - uskoczył przed nadjeżdżającym motocyklistą, który pomknął w kierunku Chodla. Policjant znowu zaczął strzelać. Trafił dwa razy. Jedna z kul była śmiertelna. Dopiero później okazało się, że Marcin uciekał, bo nie miał prawa jazdy.
Śledztwo w tej sprawie najpierw umorzyła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Uznała, że policjant miał prawo użyć broni. Od jej decyzji odwołała się rodzina Marcina. Wczoraj sąd podtrzymał decyzję o umorzeniu. - Sąd uznał, że policjant miał uzasadnione podejrzenie, że motocyklista jest sprawcą napadu - mówi Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - To upoważniało go do użycia broni.
Policjant tak ocenił sytuację, bo motocyklista nic sobie nie robił z pościgu. - Funkcjonariusz myślał więc, że ma do czynienia ze sprawcą napadu, który ucieka, nie znając okolicy - argumentuje sąd. - Użycie broni było ostatecznością, bo nie powiodły się próby zatrzymania motocyklisty.
Zdaniem sądu, policjant użył broni w taki sposób, aby wyrządzić jak najmniej szkód: strzelał pojedynczo w oponę maszyny i dolne części ciała uciekiniera.
Wczorajsze postanowienie jest ostatecznie i zamyka postępowanie karne, dotyczące odpowiedzialności policjanta oraz jego zwierzchników.
- Przyjęliśmy je z wielkim żalem - powiedział nam Janusz Kopeć, ojciec Marcina. - Żona omal nie zemdlała, jak to usłyszała. Musiałem ją z sali wyprowadzić. W tej sprawie wiele rzeczy pozostało niewyjaśnionych.
Rodzina Marcina zapowiada, że dalej będzie się starała dojść prawdy. - Zastanawiam się nad dalszymi krokami - mówi Anna Gaj, adwokat rodziny Marcina. (fp)

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Realista / 8 maja 2008 o 23:57
pies musi odpowiedziec napisał:
[size=4]TYLKO ZE POLICJAN ZNAL MARCINA I WIEDZIAL ZE TO ON JECHAL!STRZELAC MU SIE ZACHCIALO NIECH STRZELI DO SIEBIE CIEKAWE CZY BEDZIE MU DO SMIECHU ZE ZDOBYL JAAS ODZNAKE CZY COS BO BEZBRONNEGO CZLOWWIEKA ZASTRZELIL ....CIEKAWE....[/size] A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?



Ty jesteś Prorok, czy wszechwiedzący narrator, bo tworzysz fikcję w oparciu o fakty, które dopasowujesz do swojej koncepcji tej historii. Skąd wiesz, że policjant na 100% wiedział, że to Marcin? Pohamuj swoje wizje, bo to grozi zaburzeniami w sferze świadomości. Najgorszą rzeczą jest nie odrózniać rzeczywistości od fikcji. Podpowiadam : siła autosugestii jest tak ogromna, że uwierzysz we wszystko w co chcesz wierzyć. - to obrazowa wizja przemian zachodzących w Twoim myśleniu - Ku przestrodze. Mam nadzieję, że odczytałeś, co stoi u ich podstaw i czym się kierujesz.
e dopasowujesz do swojej koncepcji tej historii. Skąd wiesz, że policjant na 100% wiedział, że to Marcin? Pohamuj swoje wizje, bo to grozi zaburzeniami w sferze świadomości. Najgorszą rzeczą jest nie odrózniać rzeczywistości od fikcji. Podpowiadam : siła autosugestii jest tak ogromna, że uwierzysz we wszystko w co chcesz wierzyć. - to obrazowa wizja przemian zachodzących w Twoim myśleniu - Ku przestrodze. Mam nadzieję, że odczytałeś, co stoi u ich podstaw i czym się kierujesz. rozwiń
Avatar
efa / 8 maja 2008 o 23:29
pies musi odpowiedziec napisał:
[b][size=4]A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?


No i oczywiste! Głupi rodzice wychowali głupiego syna, bo to synek, któremu wolno i trzeba przychylić nieba. No i do "nieba" doprowadzili. Spłodzić prawie każdy umie, ale wychować potrafią nieliczni.
Kochający i mądry rodzic przekazuje dziecku wartości moralne, wzorce zachowania, etykę, a nie przyzwala na bezprawie.


No i oczywiste! Głupi rodzice wychowali głupiego syna, bo to synek, któremu wolno i trzeba przychylić nieba. No i do "nieba" doprowadzili. Spłodzić prawie każdy umie, ale wychować potrafią nieliczni.
Kochający i mądry rodzic przekazuje dziecku wartości moralne, wzorce zachowania, etykę, a nie przyzwala na bezprawie. rozwiń
Avatar
pies musi odpowiedziec / 8 maja 2008 o 14:53
[size=4]TYLKO ZE POLICJAN ZNAL MARCINA I WIEDZIAL ZE TO ON JECHAL!STRZELAC MU SIE ZACHCIALO NIECH STRZELI DO SIEBIE CIEKAWE CZY BEDZIE MU DO SMIECHU ZE ZDOBYL JAAS ODZNAKE CZY COS BO BEZBRONNEGO CZLOWWIEKA ZASTRZELIL ....CIEKAWE....[/size] A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?
Avatar
"uciekinier" / 31 października 2007 o 08:45
Tylko patrzec jak do ............uciekających zaczną stzrelać : strażnicy miejscy,żandarmeria wojskowa,ochroniarze....itp. służby!!Tak więc....nie uciekać, robić gwałtownych ruchów,miec spuszczoną głowę....nie śmiać się.......po prostu nie wychodzić z domu!!!!
Avatar
Qmpel / 30 października 2007 o 17:10
może trafią lub nie!!!!!!!!!!!!! Niejedno zdarzenie w kraju z udziałem użycia broni przez tzw. stróżów prawa doprowadziło do tragedii!!!!!!!!!!! to świadczy o słabej ich psychice i panice....w obliczu decyzji jaką muszą podjąć.......mają broń...więc strzelają do "wszystkiego"....co im ucieka!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
(Anonimowy) / 30 października 2007 o 16:54
policjant strzelal (smiertelnie) z rogatki w momencie gdy motocyklista wjeżdzał do Chodla. Maszyna przejechala jeszcze kilkadziesiąt mertów i wpadła na rowerzystke pod sklepem.
Avatar
stacho / 30 października 2007 o 16:19
Nie masz racji, jest doipuszczalne bo ten szczeniak mógł najechać np na grupę małych dzieci. a tak juz nie najedzie bo to jego gryzą robaczki. i doibrze mu tak !!!!!!!!
Avatar
górnik z Bogdanki / 30 października 2007 o 16:17
Brawo POLICJA!!! zastrzelić każdego prezestępce, dość już mamy takich piratów jak ten zastrzelony. Policjanci nie dajcie się zastraszyć mamusiom zapłakanym opłakującym "niewinne" pociechy.. Briońcie swojego honoru i honoru kolegów policjantów. Brawo odważny sędzia.
Avatar
(Anonimowy) / 30 października 2007 o 14:11
... i aby skonczyły sie takie przypadki w których policjant boi sie wyciagnac bron bo bedzie miał dyscyplinarke i sprawe w sadzie wiecej uprawnien dla policjantów !!!!
Avatar
bodek / 30 października 2007 o 13:51
W poprzednich artykułach pisano ;koło Chodla etc. Teraz na rogatkach Chodla. Na publikowanych przez prasę zdjęciach widać zupełnie co innego. Zresztą zabity przez policjanta motocyklista wpadł na kobietę pod sklepem w centrum Chodla. Nie kwestionuję winy Marcina Śp. ,ale uzycie broni w stosunku do motocyklisty w centrum miasta i w gęstej zabudowie przy wielu mieszkańcach znajdujących sie w danej chwili na ulicy jest niedopuszczalne.!
Avatar
Realista / 8 maja 2008 o 23:57
pies musi odpowiedziec napisał:
[size=4]TYLKO ZE POLICJAN ZNAL MARCINA I WIEDZIAL ZE TO ON JECHAL!STRZELAC MU SIE ZACHCIALO NIECH STRZELI DO SIEBIE CIEKAWE CZY BEDZIE MU DO SMIECHU ZE ZDOBYL JAAS ODZNAKE CZY COS BO BEZBRONNEGO CZLOWWIEKA ZASTRZELIL ....CIEKAWE....[/size] A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?



Ty jesteś Prorok, czy wszechwiedzący narrator, bo tworzysz fikcję w oparciu o fakty, które dopasowujesz do swojej koncepcji tej historii. Skąd wiesz, że policjant na 100% wiedział, że to Marcin? Pohamuj swoje wizje, bo to grozi zaburzeniami w sferze świadomości. Najgorszą rzeczą jest nie odrózniać rzeczywistości od fikcji. Podpowiadam : siła autosugestii jest tak ogromna, że uwierzysz we wszystko w co chcesz wierzyć. - to obrazowa wizja przemian zachodzących w Twoim myśleniu - Ku przestrodze. Mam nadzieję, że odczytałeś, co stoi u ich podstaw i czym się kierujesz.
e dopasowujesz do swojej koncepcji tej historii. Skąd wiesz, że policjant na 100% wiedział, że to Marcin? Pohamuj swoje wizje, bo to grozi zaburzeniami w sferze świadomości. Najgorszą rzeczą jest nie odrózniać rzeczywistości od fikcji. Podpowiadam : siła autosugestii jest tak ogromna, że uwierzysz we wszystko w co chcesz wierzyć. - to obrazowa wizja przemian zachodzących w Twoim myśleniu - Ku przestrodze. Mam nadzieję, że odczytałeś, co stoi u ich podstaw i czym się kierujesz. rozwiń
Avatar
efa / 8 maja 2008 o 23:29
pies musi odpowiedziec napisał:
[b][size=4]A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?


No i oczywiste! Głupi rodzice wychowali głupiego syna, bo to synek, któremu wolno i trzeba przychylić nieba. No i do "nieba" doprowadzili. Spłodzić prawie każdy umie, ale wychować potrafią nieliczni.
Kochający i mądry rodzic przekazuje dziecku wartości moralne, wzorce zachowania, etykę, a nie przyzwala na bezprawie.


No i oczywiste! Głupi rodzice wychowali głupiego syna, bo to synek, któremu wolno i trzeba przychylić nieba. No i do "nieba" doprowadzili. Spłodzić prawie każdy umie, ale wychować potrafią nieliczni.
Kochający i mądry rodzic przekazuje dziecku wartości moralne, wzorce zachowania, etykę, a nie przyzwala na bezprawie. rozwiń
Avatar
pies musi odpowiedziec / 8 maja 2008 o 14:53
[size=4]TYLKO ZE POLICJAN ZNAL MARCINA I WIEDZIAL ZE TO ON JECHAL!STRZELAC MU SIE ZACHCIALO NIECH STRZELI DO SIEBIE CIEKAWE CZY BEDZIE MU DO SMIECHU ZE ZDOBYL JAAS ODZNAKE CZY COS BO BEZBRONNEGO CZLOWWIEKA ZASTRZELIL ....CIEKAWE....[/size] A CIEKAWE CO BYSCIE ZROBILI JAKBY MARCIN BYL Z WASZEJ RODZINY?MOZE WAS RODZICE NIE KOCHAJA I NA NIC WAM NIE POZWALAJA...?
Avatar
"uciekinier" / 31 października 2007 o 08:45
Tylko patrzec jak do ............uciekających zaczną stzrelać : strażnicy miejscy,żandarmeria wojskowa,ochroniarze....itp. służby!!Tak więc....nie uciekać, robić gwałtownych ruchów,miec spuszczoną głowę....nie śmiać się.......po prostu nie wychodzić z domu!!!!
Avatar
Qmpel / 30 października 2007 o 17:10
może trafią lub nie!!!!!!!!!!!!! Niejedno zdarzenie w kraju z udziałem użycia broni przez tzw. stróżów prawa doprowadziło do tragedii!!!!!!!!!!! to świadczy o słabej ich psychice i panice....w obliczu decyzji jaką muszą podjąć.......mają broń...więc strzelają do "wszystkiego"....co im ucieka!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
(Anonimowy) / 30 października 2007 o 16:54
policjant strzelal (smiertelnie) z rogatki w momencie gdy motocyklista wjeżdzał do Chodla. Maszyna przejechala jeszcze kilkadziesiąt mertów i wpadła na rowerzystke pod sklepem.
Avatar
stacho / 30 października 2007 o 16:19
Nie masz racji, jest doipuszczalne bo ten szczeniak mógł najechać np na grupę małych dzieci. a tak juz nie najedzie bo to jego gryzą robaczki. i doibrze mu tak !!!!!!!!
Avatar
górnik z Bogdanki / 30 października 2007 o 16:17
Brawo POLICJA!!! zastrzelić każdego prezestępce, dość już mamy takich piratów jak ten zastrzelony. Policjanci nie dajcie się zastraszyć mamusiom zapłakanym opłakującym "niewinne" pociechy.. Briońcie swojego honoru i honoru kolegów policjantów. Brawo odważny sędzia.
Avatar
(Anonimowy) / 30 października 2007 o 14:11
... i aby skonczyły sie takie przypadki w których policjant boi sie wyciagnac bron bo bedzie miał dyscyplinarke i sprawe w sadzie wiecej uprawnien dla policjantów !!!!
Avatar
bodek / 30 października 2007 o 13:51
W poprzednich artykułach pisano ;koło Chodla etc. Teraz na rogatkach Chodla. Na publikowanych przez prasę zdjęciach widać zupełnie co innego. Zresztą zabity przez policjanta motocyklista wpadł na kobietę pod sklepem w centrum Chodla. Nie kwestionuję winy Marcina Śp. ,ale uzycie broni w stosunku do motocyklisty w centrum miasta i w gęstej zabudowie przy wielu mieszkańcach znajdujących sie w danej chwili na ulicy jest niedopuszczalne.!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 2 0

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 3 0

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 4 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach
RAPORT

Główny Urząd Statystyczny: Polscy konsumenci w coraz lepszych nastrojach 0 3

Według najnowszych danych GUS w kwietniu br. odnotowano wyraźną poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek
MAGAZYN

Alba, biały tort i prezenty. Pierwsza Komunia to spory wydatek 6 2

Dzieci, które za kilka tygodni przystąpią do Pierwszej Komunii, biorą już udział w próbach. Rodzice zapinają zaś na ostatni guzik logistyczne wydarzenia tego dnia.

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta

Burzą amfiteatr, by go odbudować. Wszystkiego dogląda prezydent miasta 1 1

W amfiteatrze w Kumowej Dolinie znika dotychczasowa scena i widownia. Z całego obiektu pozostaną jedynie zewnętrzne mury budynku zaplecza i stalowa konstrukcja zadaszenia sceny. Poza tym wszystko ma być nowe

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia)
galeria

Groźny pożar w wieżowcu na lubelskim Czechowie (zdjęcia) 2 0

Pożar w wieżowcu przy ulicy Lipińskiego 5 w Lublinie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor 43:47 [ZAPIS RELACJI]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor 43:47 [ZAPIS RELACJI] 25 0

O 16:15 lubelscy żużlowcy w pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym Nice 1 Ligi Żużlowej zmierzą się ze Wybrzeżem Gdańsk

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku

MKS Trzebinia – Podlasie Biała Podlaska 1:1. Już byli w ogródku 0 0

Duży pech piłkarzy Tomasza Złomańczuka. Podlasie w końcówce prowadziło na wyjeździe z MKS Trzebinia, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry samobójcze trafienie Mateusza Łakomego dało gospodarzom jeden punkt.

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc

Do radiowozu podjechał przerażony mężczyzna. Policjanci ruszyli na pomoc 0 7

Policjanci z lubelskiej drogówki przez kilkanaście kilometrów eskortowali dzisiaj samochód z małym dzieckiem. Maluch prawdopodobnie czymś się zakrztusił, a jego ojciec poprosił funkcjonariuszy o pomoc.

Koncert kameralny w DK LSM
23 kwietnia 2018, 18:00

Koncert kameralny w DK LSM 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na 16. juz odsłonę cyklu muzycznego Bo piękno na to jest, by zachwycało… pod dyrekcją Teresy Księskiej-Falger. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 18.

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy
PROBLEM

Wybory samorządowe 2018: Brakuje urzędników do pracy 6 3

W ponad 40 gminach województwa lubelskiego wciąż brakuje urzędników wyborczych, którzy mają zająć się organizacją tegorocznych wyborów samorządowych. Problemu z naborem nie było jedynie na terenie delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!