środa, 24 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Zima na Lubelszczyźnie: Po intensywnych opadach czas na mróz (relacja)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2010, 08:42

Nawet 22 stopnie Celsjusza na minusie pokazały w nocy termometry na Lubelszczyźnie. Na drogach wciąż jest ślisko i porusza się z problemami. Synoptycy ostrzegają, że od czwartku wracają śnieżyce.Czekamy na Wasze zdjęcia i sygnały. Jak wygląda droga w Waszym rejonie? alarm24@dziennikwschodni.pl


Godzina 21:30

- Ulica Nowy Świat jest praktycznie nieprzejezdna, zalegający lód sprawa że samochody tracą przyczepność i obracają się - informuje nasz Czytelnik, pan Piotr. - To katastrofa, droga hamowania jest bardzo długa. Ta droga to czyste lodowisko z lodowymi grudami na jezdni, które powodują ze są okropne doły i koleiny lodowe - dodaje.

Godzina 20:55

Zdjęcia wielkich zasp śniegu zrobione w środę wieczorem pod jednym z supermarketów przesłał do nas Internauta Kuba. Zdjęcia można zobaczyć w fotogalerii Atak zimy w Lublinie i regionie. Dziękujemy i czekamy na kolejne zdjęcia naszych Czytelników!

Godzina 20:30

- Ulica Zana jest pokryta śniegiem. Wzdłuż ulicy zaparkowane są samochody mieszkańców pobliskich bloków, ponieważ parkingi pod blokami nie są odśnieżone - relacjonuje nasz Czytelnik, pan Kamil.

Godzina 20:15

- Droga krajowa nr 19 w miejscowości Wólka Gościeradowska została zablokowana przez dwa samochody ciężarowe - informuje policja.

Godzina 18:25 - Ulica Bohaterów Monte Cassino w Lublinie na odcinku od ul.Zana do Armii Krajowej to jedno wielkie lodowisko - informuje nasz Czytelnik Piotr.

I dodaje: - Warstwa śniegu i koleiny powodują, że co parę minut ktoś staje w poprzek jezdni blokując ruch i robią się korki - wyjaśnia pan Piotr. - Poza tym osiedlowe uliczki tj. Kaczeńcowa, Biedronki nie były jeszcze odśnieżane od początku opadów co spowodowało, że powstały takie koleiny, że samochód zaczepia podwoziem, nie mówiąc już o ciągle blokujących te uliczki ciężarówkach, które dowożą towar do sklepów.

Godzina 17:53 - Z powodu nawiewanego śniegu z pól blokuje się droga powiatowa przez Zemborzyce łącząca ul. Krężnicką z trasą Lublin - Kraśnik. Jak poinformował dyspozytor z Zarządu Dróg Powiatowych w Bełżycach, nie wiadomo kiedy na tą trasę wyjedzie sprzęt odśnieżający - pisze do nas kami642.

Godzina 17:51 W południe pękła rura doprowadzająca ciepłą wodę do 11 budynków przy ul. Zana w Lublinie. Bez ogrzewania są mieszkańcy części bloków od numerów 50 do 72.

Godzina 17:35 - Ulica Inżynierska w stronę ulicy Wrotkowskiej zakorkowana - informuje nasz Czytelnik Łukasz.

Godzina 17:25 Śnieg i zamiecie. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje dziś po południu "wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o około 15 cm. Strefa opadów śniegu przemieszczać się będzie z południa na północ województwa. Równocześnie występować będą zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 25-35 km/h oraz porywami wiatru do 60 km/h." Taka pogoda ma się utrzymać, co najmniej do jutra do godz. 12.

Godzina 15:35 Awaria ciepłownicza, zimne kaloryfery w ponad 20 blokach

Godzina 15:30 Informacja z MPK Lublin:

"Jeśli chodzi o kursowanie miejskiej komunikacji, sytuacja od rana się nie zmienia. Z powodu śliskich nawierzchni dróg, autobusy i trolejbusy MPK mają opóźnienia, średnio 20-30-minutowe. Do tego rano na al. Kraśnickiej i Witosa przejazd blokowały TIR-y, które nie dawały sobie rady na oblodzonych ulicach. Tworzyły się gigantyczne korki, szczególnie na al. Kraśnickiej, Racławickich, Filaretów, Wileńskiej, ale także przy Rondzie przy Makro oraz na al. Witosa.

MPK ponownie musiało skrócić trasę linii nr 10. Powód? Służby odpowiedzialne za odśnieżanie - mimo licznych apeli miejskiego przewoźnika - nie uprzątnęły drogi do Zadębia. "Dziesiątka” kończy kursy przy przystanku "Mełgiewska – chłodnia”. Tak będzie do odwołania.

Od rana doszło też do trzech niegroźnych kolizji z udziałem autobusów miejskich: na linii 57, 37 i 39. W każdym przypadku zawinili kierowcy samochodów osobowych.

Pasażerów prosimy o wyrozumiałość. Kierowcy robią co mogą, by dojechać na czas. Niestety, korków przeskoczyć się nie da."

Godzina 15:22- Choć jest zimno i piekielnie ślisko... można "nacieszyć oko" takimi widokami... droga 812 między Chełmem, a Włodawą (01.12.2010). Pozdrawiam czytelników DzW - pisze Internauta Eco.Godzina 14:08 - Zablokowana droga krajowa nr 74 w Annopolu. Dwa TIR-y blokują przejazd - poinformowała policja.

Godzina 13:53 - Z różnych stron regionu zdjęcia już były, ale z Kazimierza chyba jeszcze nie - pisze do nas Internauta Krzysztof Wiśniewski, który przysłał ZDJĘCIA.

Godzina 12:57 E-mail od Internauty Jahooo: "Od kilku lat codziennie dojeżdżam do Lublina z Krasnegostawu. Co roku jest ta sama śpiewka urzędników, że się nie da. Tymczasem drogi poza Lublinem zwykle są przejezdne. A w mieście mamy tragedię. Wczoraj, mimo trudnych warunków, w 45 minut dojechałem do granic Lublina (60km). Przez Lublin na Czechów - kolejne 40 minut. Od rogatek Lublina w całym mieście droga była biała i śliska, na drodze gruba warstwa zajeżdżonego, ubitego śniegu. Wiele osób z samego Lublina zrezygnowało z podróży własnym autem lub MPK i do pracy od dwóch dni przychodzi pieszo, bo to najszybszy środek lokomocji. I niestety najpewniejszy.

Wczoraj w nocy, poza gęstą mgłą i dużym mrozem nie było większych utrudnień. Po wyjechaniu z miasta można odetchnąć - czarne koleiny na drodze. Bez niespodzianek. Tym, którzy uważają, że w mieście wszystko jest OK, polecam krótką wycieczkę poza Lublin i porównanie stanu dróg tam, i w mieście."

Godzina 12:48 Policja apeluje, by zostawić samochody w domu i przesiąść się do autobusów komunikacji miejskiej.

Godzina 12:11 Bardzo trudne warunki drogowe panują na trasie Lublin - Kraśnik. Szosa jest oblodzona i śliska. Auta poruszają się powoli.

Godzina 12:07 Cały czas nieprzejezdna jest droga w Brzezicach niedaleko obwodnicy Piask, gdzie zderzyły się dwie ciężarówki.

Godzina 11:54 Nowe zdjęcia zimy zrobione przez Was do obejrzenia w fotogalerii

Godzina 10:40 Dwóch nastolatków z Lublina mogło zamarznąć na mrozie, gdyby nie zauważył ich przechodzeń, jak leżą w zaspie. Obaj byli pijani

Godzina 10:15
Zima daje się nam we znaki. Mieszkańcy Zamościa chodzą opatuleni w ciepłe kurtki, czapki i wielkie szaliki. Niektórzy trochę przesadzają. – Widziałem rano człowieka, który miał w nosie i uszach po dwa wielkie zwitki waty – śmieje się pan Szymon, pasażer linii nr 1 zamojskiego MZK. – Tłumaczył pasażerom, że boi się zimna i próbuje się przed nim zabezpieczyć. Wyglądało to komicznie. Zresztą opatuleni w czapki mieszkańcy Zamościa bardziej dzisiaj przypominają Eskimosów niż Europejczyków!

Przeczytaj więcej: Pogoda w Zamościu

Godzina 9:40

Lubelszczyzna to dzisiaj jedno z najzimniejszych miejsc w Polsce. Mróz w nocy sięgnął ponad -20 stopni Celsjusza. - Czas na liczniku jeszcze letni, ale temperatura już nie koniecznie - pisze do nas Internauta Paweł W. z Wohynia, który przysłał także zdjęcie:Godzina 9:00

Na adres alarm24@dziennikwschodni.pl przyszedł list od naszego Czytelnika - Pana Pawła:

"Od 3 dni jadąc z ulicy Tarasowej w kierunku miasta jak zwykle jest korek. Korek - to chyba dość delikatne słowo, jak na to, co tam codziennie jest. O godzinie 7.05 paraliż tej części dzielnicy - sznur samochodów zaczyna się przy wyjeździe z ul. Tarasowej. Ktoś może powiedzieć, że stojąc w korku można wiele przemyśleć - rzeczywiście.

40 minut, żeby znaleźć się na ul. Solidarności to jednak trochę za długo, biorąc pod uwagę fakt, że dopiero tuż po 7 rano. Trudno mi powiedzieć, co dzisiaj było po godzinie 8 lub 9 - wtedy samochodów przybywa dużo więcej. 1200 metrów, czyli ponad 100 samochodów codziennie czeka pomimo, że nie ma trudnych warunków atmosferycznych, że droga jest praktycznie przejezdna. Aż strach pomyśleć co będzie jak zostaną oddane wszystkie planowane inwestycje realizowane w naszej okolicy - ponad 14 bloków mieszkalnych, a każdy będzie chciał rano dojechać do pracy."

Godzina 8:30

Na zasypanym chodniku łatwo o wypadek. Gdy przechodzień poślizgnie się na nim i złamie rękę, czy nogę, właściciel nieruchomości może zapłacić o wiele więcej niż 100 złotych - ostrzegają eksperci Money.pl. Poszkodowany może go pozwać teoretycznie o dowolną kwotę.

 • Przeczytaj więcej: Kto musi płacić za zimowe wypadki?


 • Godzina 8:00

  Strażacy informują, że na drogach jest lepiej w porównaniu z poprzednimi dniami, ale wciąż bez rewelacji. Statystyki potwierdzają – W niedzielę w naszym województwie mieliśmy 20 interwencji. W poniedziałek liczba ta wzrosła do 74. We wtorek wyjeżdżaliśmy 55 razy – wylicza dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

  Jak dodaje, strażacy dostają zgłoszenia głównie o unieruchomionych pojazdach blokujących ruch i zalegającym śniegu. Dodatkowo dużo osób zaczyna dogrzewać mieszkania i to zwiększa ryzyko wybuchu pożaru.

  Godzina 7:30

  Ulice Lublina wciąż są koloru białego. Gdzieniegdzie drogowcom udało się przywrócić pierwotny stan jezdni. Mundurowi przestrzegają jednak, aby nie dać się zwieść czarnej drodze. Przy niskiej temperaturze może kryć się tam lód.

  Zobacz także: Na al. Witosa zderzyły się dwie ciężarówki

  Godzina 7:00

  Na drogach jest w miarę spokojnie. Na ulicy nie ma jeszcze zbyt wielu samochodów. Miejscami ruch wciąż blokują porzucone pojazdy. Na poniedziałku na ulicy Krochmalnej (na wysokości dawnej cukrowni) stoi unieruchomiona ciężarówka. W tym miejscu kierowcy muszą liczyć się z ruchem wahadłowym.

  Zobacz także: Brzezice: Zderzenie dwóch ciężarówek
    Edytuj ten wpis
  Czytaj więcej o:
  bambosh
  mistrz
  Piotr
  (52) komentarzy

  Skomentuj

  avatar
  Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

  Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

  Ostatnie komentarze

  bambosh
  bambosh (2 grudnia 2010 o 14:17) 0
  Zaloguj się, aby oddać głos
  [quote name='Piotr' timestamp='1291232520' post='396496']
  20:40 Ulica Nowy Świat łącząca Diamentowa - Wtrotkowska - Nowy Świat - Kunickiego, jest praktycznie nie przejezdna, zalegający lód sprawa że samochody tracą przyczepność i obracają się, katastrofa, droga hamowania jest bardzo długa, czyste lodowisko z lodowymi grudami.
  [/quote]
  Na takie sytuacje najlepszy jest popiół z popielnika z pieca -nawet piasek "wymięka" przy popiele! Szkoda,że drogowcy nie biorą popiołu do posypywania dróg z ciepłowni... Nie raz miałem do czynienia z jazdą po śliskiej nawierzchni-ale gdy sypnąłem popiołem,to auto lub traktor zachowywał się jak na czystym suchym asfalcie. Nie wiem jak jest teraz,ale kilka lat temu w Jarosławiu w zimie sypali drogi wilgotnym popiołem -wilgotnym,bo suchy strasznie się kurzy.
  Rozwiń
  mistrz
  mistrz (1 grudnia 2010 o 20:51) 0
  Zaloguj się, aby oddać głos
  Czy ktos wie jak aleje krasnickie i wylot na Kraśnik,czy droga jest przejezdna.
  Rozwiń
  Piotr
  Piotr (1 grudnia 2010 o 20:42) 0
  Zaloguj się, aby oddać głos
  20:40 Ulica Nowy Świat łącząca Diamentowa - Wtrotkowska - Nowy Świat - Kunickiego, jest praktycznie nie przejezdna, zalegający lód sprawa że samochody tracą przyczepność i obracają się, katastrofa, droga hamowania jest bardzo długa, czyste lodowisko z lodowymi grudami.
  Rozwiń
  gość
  gość (1 grudnia 2010 o 20:16) 0
  Zaloguj się, aby oddać głos
  [quote name='MPK' timestamp='1291227173' post='396404']
  No niestety mam średnie wykształcenie i jestem osobą inteligentną bo wybieram komunikację. A komunikacja nie może dotrzeć bo jedziesz sama i jak wiele innych aut gdzie jedzie jedna osoba zajmuje dużo miejsca na drodze. W dodatku kierowcy aut osobowych nie umieją jeździć. Nie umiesz jechać idź na piechotę albo jedź komunikacją. GDYBY NIE AUTA OSOBOWE KOMUNIKACJA JEŹDZIŁA BY SZYBCIEJ I NIE STAŁA W KORKACH.
  [/quote]
  skoncz pieprzyc smutki
  Rozwiń
  Jacek
  Jacek (1 grudnia 2010 o 19:56) 0
  Zaloguj się, aby oddać głos
  Chce się tylko siarczyście kląć. Czy na prawdę w tym kraju nikt nie jest odpowiedzialny za straty materialne, cierpienia i choroby ludzi, czasem ich śmierć. Mam nadzieję, że ci którzy nawet niezbyt dużego miasta nie potrafią odśnieżyć przegrają te wybory.
  Rozwiń
  Zobacz wszystkie komentarze (52)

  Pozostałe informacje

  Alarm 24
  Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
  Alarm24 telefon 691 770 010

  Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

  Kliknij i dodaj swojego newsa!