Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 stycznia 2010 r.
10:22
Edytuj ten wpis

Zmiany w więziennictwie. Niektóre awanse mogą budzić kontrowersje

Autor: Zdjęcie autora sad
0 21 A A

Od pierwszego lutego zmienią się dyrektorzy aresztów i zakładów karnych na Lubelszczyźnie. Dziś poinformował o tym kpt. Andrzej Rabczewski, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak zapewnia Rabczewski zmiany spowodowane są z odejściem na emeryturę po 30 latach służby dotychczasowych dyrektorów: ppłka Andrzeja Stryjeckiego z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie, ppłka Andrzej Guziaka z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim i ppłka Andrzeja Klaudela, dyrektora Zakładu Karnego w Hrubieszowie.

Od najbliższego poniedziałku dyrektorem krasnostawskiego aresztu będzie mjr Ryszard Maleszyk, aktualnie dyrektor ZK w Zamościu. Z kolei ppłk Zbigniew Drożyński, dyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie obejmie takie same stanowisko w ZK w Hrubieszowie.

To jednak nie koniec zmian. Również od 1 lutego obowiązki dyrektora ZK w Zamościu zostaną powierzone kapitanowi Mariuszowi Urbanowi, obecnie zastępcy kierownika działu penitencjarnego w tym zakładzie. Zaś dyrektora AŚ w Lublinie – podpułkownikowi Zbigniewowi Migalowi. Jest on obecnie starszym specjalistą Wydziału Nadzoru Właścicielskiego nad Przedsiębiorstwami Przywięziennymi i Zatrudnienia Osób Pozbawionych Wolności Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Ostatni awans dotyczy mjra Krzysztofa Haładyja, obecnie zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Krasnymstawie. Zostanie on dyrektorem Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Gdy jeszcze nominacja nie była pewna, pojawiły się głosy, czy awans na dyrektora jednego z najnowocześniejszych więzień w Polsce ma być dla Haładyja nagrodą za to, że w areszcie, w którym ciągle jest zastępcą dyrektora, aresztant popełnił samobójstwo. Czy to nie kontrowersyjna decyzja?

– Naprawdę nie wiem – powiedział nam Haładyj. – Sadzę, że ewentualny awans, to ocena całej mojej pracy, a nie jednego zdarzenia.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Damian / 28 lutego 2010 o 15:19
ja napisał:
Teraz zazdrość przez was przemawia, a ja pamiętam czasy gdy za werbowanie do zk płacono.
Presja jaką przeżywają f-sze sw jest straszna i ze strony przełożonych jak i skazanych.Na ulicy każdy skazany f-sza rozpozna.Klawiszem jesteś do końca życia, a na emeryturze odwiedzasz psychiatrę, żyjesz krótko(średnia życia nie przekracza 70-ciu lat). Jednym słowem nie jest dobrze i dziwię się młodym ludziom , że pchają się do zk. Ostrzegam was nie idzcie NIE WARTO. Drugi taki błąd w życiu już bym nie popełnił, żałuję zmarnowanych młodych lat, szkoda tylko, że dowiadujesz się o tym gdy jest za późno.Piszę jako f-sz który ma bezpośredni kontakt.

Tamte czasy to były inne czasy.Praca byla a byle klawisz jak pamietam to po podstawówce był na tym stanowisku a trzymał się tej posady jak trzyma stołek obecny urzędnik jak zatrudnia po znajomości.

Tamte czasy to były inne czasy.Praca byla a byle klawisz jak pamietam to po podstawówce był na tym stanowisku a trzymał się tej posady jak trzyma stołek obecny urzędnik jak zatrudnia po znajomości. rozwiń
Avatar
ja / 28 stycznia 2010 o 11:01
Teraz zazdrość przez was przemawia, a ja pamiętam czasy gdy za werbowanie do zk płacono.
Presja jaką przeżywają f-sze sw jest straszna i ze strony przełożonych jak i skazanych.Na ulicy każdy skazany f-sza rozpozna.Klawiszem jesteś do końca życia, a na emeryturze odwiedzasz psychiatrę, żyjesz krótko(średnia życia nie przekracza 70-ciu lat). Jednym słowem nie jest dobrze i dziwię się młodym ludziom , że pchają się do zk. Ostrzegam was nie idzcie NIE WARTO. Drugi taki błąd w życiu już bym nie popełnił, żałuję zmarnowanych młodych lat, szkoda tylko, że dowiadujesz się o tym gdy jest za późno.Piszę jako f-sz który ma bezpośredni kontakt.
Teraz zazdrość przez was przemawia, a ja pamiętam czasy gdy za werbowanie do zk płacono.
Presja jaką przeżywają f-sze sw jest straszna i ze strony przełożonych jak i skazanych.Na ulicy każdy skazany f-sza rozpozna.Klawiszem jesteś do końca życia, a na emeryturze odwiedzasz psychiatrę, żyjesz krótko(średnia życia nie przekracza 70-ciu lat). Jednym słowem nie jest dobrze i dziwię się młodym ludziom , że pchają się do zk. Ostrzegam was nie idzcie NIE WARTO. Drugi taki błąd w życiu już bym nie popełnił, żałuję zmarnowanych młodych lat, sz... rozwiń
Avatar
~leon~ / 27 stycznia 2010 o 15:15
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on się zaskarży i przyjedzie jakaś komisja która znajdzie błąd i ty dostaniesz po d.... . Spróbuj spokojnie patrzeć na człowieka który po pijanemu powoduje wypadek , wypadek w którym bierze udział TWOJE DZIECKO a może dziecko kogoś bliskiego i nie wiesz czy przeżyje czy nie będzie kaleką do końca życia i MUSISZ zachować spokój . Potrafisz tak? Jak długo tak wytrzymasz? 20 , 30 , 40 lat? Nie masz wolnych niedziel , weekendów , świąt w każdej chwili może zadzwonić telefon że natychmiast masz się stawić do SŁUŻBY . Po to żeby pilnować złodzieja który okradł Ciebie lub twoich sąsiadów , zboczeńca który napastował dzieci , morderce który zabija dla 5 zł . Tego zazdrościsz? Czy chciałbyś żeby ,,wypasionego,, 20 - latka pilnował 60 - latek??? Czułbyś się bezpiecznie? Najłatwiej jest krytykować , najtrudniej stanąć twarzą w twarz z tym o czym chcemy nie wiedzieć...



jestem jak najbardziej za Tobą bo wiem niestety co to znaczy!!
a Ci co nie wiedza jak tam jest to lepiej wogóle niech się nie odzywają
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on... rozwiń
Avatar
jej / 26 stycznia 2010 o 22:19
Gość napisał:
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on się zaskarży i przyjedzie jakaś komisja która znajdzie błąd i ty dostaniesz po d.... . Spróbuj spokojnie patrzeć na człowieka który po pijanemu powoduje wypadek , wypadek w którym bierze udział TWOJE DZIECKO a może dziecko kogoś bliskiego i nie wiesz czy przeżyje czy nie będzie kaleką do końca życia i MUSISZ zachować spokój . Potrafisz tak? Jak długo tak wytrzymasz? 20 , 30 , 40 lat? Nie masz wolnych niedziel , weekendów , świąt w każdej chwili może zadzwonić telefon że natychmiast masz się stawić do SŁUŻBY . Po to żeby pilnować złodzieja który okradł Ciebie lub twoich sąsiadów , zboczeńca który napastował dzieci , morderce który zabija dla 5 zł . Tego zazdrościsz? Czy chciałbyś żeby ,,wypasionego,, 20 - latka pilnował 60 - latek??? Czułbyś się bezpiecznie? Najłatwiej jest krytykować , najtrudniej stanąć twarzą w twarz z tym o czym chcemy nie wiedzieć...


I mądrze i politycznie, jak by to powiedział Pawlak. Zgadzam się z Tobą, ale nie licz na to, że wszyscy Cię zrozumią, u nas tak już jest, że "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Trzymaj się.


I mądrze i politycznie, jak by to powiedział Pawlak. Zgadzam się z Tobą, ale nie licz na to, że wszyscy Cię zrozumią, u nas tak już jest, że "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Trzymaj się. rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 21:58
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on się zaskarży i przyjedzie jakaś komisja która znajdzie błąd i ty dostaniesz po d.... . Spróbuj spokojnie patrzeć na człowieka który po pijanemu powoduje wypadek , wypadek w którym bierze udział TWOJE DZIECKO a może dziecko kogoś bliskiego i nie wiesz czy przeżyje czy nie będzie kaleką do końca życia i MUSISZ zachować spokój . Potrafisz tak? Jak długo tak wytrzymasz? 20 , 30 , 40 lat? Nie masz wolnych niedziel , weekendów , świąt w każdej chwili może zadzwonić telefon że natychmiast masz się stawić do SŁUŻBY . Po to żeby pilnować złodzieja który okradł Ciebie lub twoich sąsiadów , zboczeńca który napastował dzieci , morderce który zabija dla 5 zł . Tego zazdrościsz? Czy chciałbyś żeby ,,wypasionego,, 20 - latka pilnował 60 - latek??? Czułbyś się bezpiecznie? Najłatwiej jest krytykować , najtrudniej stanąć twarzą w twarz z tym o czym chcemy nie wiedzieć...
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on... rozwiń
Avatar
kiełek / 26 stycznia 2010 o 19:49
abc napisał:
Wszyscy piszecie o 13 w budżetówce i jak to się w więzieniu dobrze pracuje. Tylko dlaczego Ci wszyscy prywaciarze co zazdroszcza 13 normalnie pracujęcym nie widzą, że osadzenie zatrudnieni w as i zk tez dostają 13 pensje. nie dośc że siedza za przestępstwa to jeszcze pracują, biora kasę i 13 pensje.


No cóż, jak budżetówka to i biorą
Avatar
abc / 26 stycznia 2010 o 19:44
Wszyscy piszecie o 13 w budżetówce i jak to się w więzieniu dobrze pracuje. Tylko dlaczego Ci wszyscy prywaciarze co zazdroszcza 13 normalnie pracujęcym nie widzą, że osadzenie zatrudnieni w as i zk tez dostają 13 pensje. nie dośc że siedza za przestępstwa to jeszcze pracują, biora kasę i 13 pensje.
Avatar
jej / 26 stycznia 2010 o 19:43
patrzę ! napisał:
Tu dowody są w każdym istniejącym jeszcze zakładzie pracy w każdym niemal mieście i miasteczku więc szukać daleko nie trzeba natomiast Twój wpis przypomina mi Sawicką że wywiadowca zbałamucił uwiódł że ona niewinna ,więc w takich przypadkach żadne dowody takich jak Ty nie są w stanie przekonać .Zacznij człowieku rozglądać się i pytać zwykłych ludzi a może przejrzysz na oczy a przede wszystkim zacznij myśleć !.

Dlaczego tak na mnie naskakujesz? Ja wierze, przecież głupi nie jestem, ale z ciekawości pytam o te dowody. Serio.

Dlaczego tak na mnie naskakujesz? Ja wierze, przecież głupi nie jestem, ale z ciekawości pytam o te dowody. Serio. rozwiń
Avatar
beduin / 26 stycznia 2010 o 19:32
rob roy napisał:
koleżko. człowiek napisał że aby być w urzędzie trzeba być wiernym, aby być w mundurówce to trzeba mieć szerokie plecy czy nawet żeby mieć posadę dyrektorską w nałęczowie, trzeba mieć matkę prezesa ZNP. jeśli ktoś tego nie ma, to nawet jeśli wie jak się podpisać, liczy do 10 i wie gdzie jest północ a południe to itak nie dostanie pracy. wspomniane grupy zawodowe dzięki znajomościom nie muszą afiszować się taką znajomością. czy jeszcze ktoś pamięta jak to urzędnicy miejscy odpowiedzialni za fundusze europejskie-chadzali na kursy z jezyka angielskiego bo jak sie okazalo znajomość języka ang nie była ważna przy ubieganiu się o tę posadę! czyli co, ważne było dobrze wylizać tyłka przełożonemu i mieć brata, wujka, stryjka szwagra w urzędzie! a ta afera z nałęczowem! co ta młoda osoba do tej pory robiła? uczyła tabliczki mnożenia w gimnazjum ale szef znp uznał że nadaje się na dyrektora! a mundurówka, w tym przypadku więzienie- ci co nie mają pleców latami jeżdzą od kryminału do kryminału i próbują się dostać na posadę, a ci z plecami:) to już inna bajka! to jest chore w tym chorym kraju, śmieszne ale i żałosne bo kiedy jestem samemu sobie to mogę się śmiać ale kiedy przyjdzie mi założyć rodzinę i spróbować utrzymać ją z głodowej pensji u prywaciarza, wtedy będę wyć

RACJA w 100% choć i tak powierzchownie napisana ale racja !!!

RACJA w 100% choć i tak powierzchownie napisana ale racja !!! rozwiń
Avatar
patrzę ! / 26 stycznia 2010 o 19:28
jej napisał:
Dowody . jakie dowody masz na to, żeby tak pisać?

Tu dowody są w każdym istniejącym jeszcze zakładzie pracy w każdym niemal mieście i miasteczku więc szukać daleko nie trzeba natomiast Twój wpis przypomina mi Sawicką że wywiadowca zbałamucił uwiódł że ona niewinna ,więc w takich przypadkach żadne dowody takich jak Ty nie są w stanie przekonać .Zacznij człowieku rozglądać się i pytać zwykłych ludzi a może przejrzysz na oczy a przede wszystkim zacznij myśleć !.

Tu dowody są w każdym istniejącym jeszcze zakładzie pracy w każdym niemal mieście i miasteczku więc szukać daleko nie trzeba natomiast Twój wpis przypomina mi Sawicką że wywiadowca zbałamucił uwiódł że ona niewinna ,więc w takich przypadkach żadne dowody takich jak Ty nie są w stanie przekonać .Zacznij człowieku rozglądać się i pytać zwykłych ludzi a może przejrzysz na oczy a przede wszystkim zacznij myśleć !. rozwiń
Avatar
Damian / 28 lutego 2010 o 15:19
ja napisał:
Teraz zazdrość przez was przemawia, a ja pamiętam czasy gdy za werbowanie do zk płacono.
Presja jaką przeżywają f-sze sw jest straszna i ze strony przełożonych jak i skazanych.Na ulicy każdy skazany f-sza rozpozna.Klawiszem jesteś do końca życia, a na emeryturze odwiedzasz psychiatrę, żyjesz krótko(średnia życia nie przekracza 70-ciu lat). Jednym słowem nie jest dobrze i dziwię się młodym ludziom , że pchają się do zk. Ostrzegam was nie idzcie NIE WARTO. Drugi taki błąd w życiu już bym nie popełnił, żałuję zmarnowanych młodych lat, szkoda tylko, że dowiadujesz się o tym gdy jest za późno.Piszę jako f-sz który ma bezpośredni kontakt.

Tamte czasy to były inne czasy.Praca byla a byle klawisz jak pamietam to po podstawówce był na tym stanowisku a trzymał się tej posady jak trzyma stołek obecny urzędnik jak zatrudnia po znajomości.

Tamte czasy to były inne czasy.Praca byla a byle klawisz jak pamietam to po podstawówce był na tym stanowisku a trzymał się tej posady jak trzyma stołek obecny urzędnik jak zatrudnia po znajomości. rozwiń
Avatar
ja / 28 stycznia 2010 o 11:01
Teraz zazdrość przez was przemawia, a ja pamiętam czasy gdy za werbowanie do zk płacono.
Presja jaką przeżywają f-sze sw jest straszna i ze strony przełożonych jak i skazanych.Na ulicy każdy skazany f-sza rozpozna.Klawiszem jesteś do końca życia, a na emeryturze odwiedzasz psychiatrę, żyjesz krótko(średnia życia nie przekracza 70-ciu lat). Jednym słowem nie jest dobrze i dziwię się młodym ludziom , że pchają się do zk. Ostrzegam was nie idzcie NIE WARTO. Drugi taki błąd w życiu już bym nie popełnił, żałuję zmarnowanych młodych lat, szkoda tylko, że dowiadujesz się o tym gdy jest za późno.Piszę jako f-sz który ma bezpośredni kontakt.
Teraz zazdrość przez was przemawia, a ja pamiętam czasy gdy za werbowanie do zk płacono.
Presja jaką przeżywają f-sze sw jest straszna i ze strony przełożonych jak i skazanych.Na ulicy każdy skazany f-sza rozpozna.Klawiszem jesteś do końca życia, a na emeryturze odwiedzasz psychiatrę, żyjesz krótko(średnia życia nie przekracza 70-ciu lat). Jednym słowem nie jest dobrze i dziwię się młodym ludziom , że pchają się do zk. Ostrzegam was nie idzcie NIE WARTO. Drugi taki błąd w życiu już bym nie popełnił, żałuję zmarnowanych młodych lat, sz... rozwiń
Avatar
~leon~ / 27 stycznia 2010 o 15:15
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on się zaskarży i przyjedzie jakaś komisja która znajdzie błąd i ty dostaniesz po d.... . Spróbuj spokojnie patrzeć na człowieka który po pijanemu powoduje wypadek , wypadek w którym bierze udział TWOJE DZIECKO a może dziecko kogoś bliskiego i nie wiesz czy przeżyje czy nie będzie kaleką do końca życia i MUSISZ zachować spokój . Potrafisz tak? Jak długo tak wytrzymasz? 20 , 30 , 40 lat? Nie masz wolnych niedziel , weekendów , świąt w każdej chwili może zadzwonić telefon że natychmiast masz się stawić do SŁUŻBY . Po to żeby pilnować złodzieja który okradł Ciebie lub twoich sąsiadów , zboczeńca który napastował dzieci , morderce który zabija dla 5 zł . Tego zazdrościsz? Czy chciałbyś żeby ,,wypasionego,, 20 - latka pilnował 60 - latek??? Czułbyś się bezpiecznie? Najłatwiej jest krytykować , najtrudniej stanąć twarzą w twarz z tym o czym chcemy nie wiedzieć...



jestem jak najbardziej za Tobą bo wiem niestety co to znaczy!!
a Ci co nie wiedza jak tam jest to lepiej wogóle niech się nie odzywają
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on... rozwiń
Avatar
jej / 26 stycznia 2010 o 22:19
Gość napisał:
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on się zaskarży i przyjedzie jakaś komisja która znajdzie błąd i ty dostaniesz po d.... . Spróbuj spokojnie patrzeć na człowieka który po pijanemu powoduje wypadek , wypadek w którym bierze udział TWOJE DZIECKO a może dziecko kogoś bliskiego i nie wiesz czy przeżyje czy nie będzie kaleką do końca życia i MUSISZ zachować spokój . Potrafisz tak? Jak długo tak wytrzymasz? 20 , 30 , 40 lat? Nie masz wolnych niedziel , weekendów , świąt w każdej chwili może zadzwonić telefon że natychmiast masz się stawić do SŁUŻBY . Po to żeby pilnować złodzieja który okradł Ciebie lub twoich sąsiadów , zboczeńca który napastował dzieci , morderce który zabija dla 5 zł . Tego zazdrościsz? Czy chciałbyś żeby ,,wypasionego,, 20 - latka pilnował 60 - latek??? Czułbyś się bezpiecznie? Najłatwiej jest krytykować , najtrudniej stanąć twarzą w twarz z tym o czym chcemy nie wiedzieć...


I mądrze i politycznie, jak by to powiedział Pawlak. Zgadzam się z Tobą, ale nie licz na to, że wszyscy Cię zrozumią, u nas tak już jest, że "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Trzymaj się.


I mądrze i politycznie, jak by to powiedział Pawlak. Zgadzam się z Tobą, ale nie licz na to, że wszyscy Cię zrozumią, u nas tak już jest, że "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Trzymaj się. rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 21:58
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on się zaskarży i przyjedzie jakaś komisja która znajdzie błąd i ty dostaniesz po d.... . Spróbuj spokojnie patrzeć na człowieka który po pijanemu powoduje wypadek , wypadek w którym bierze udział TWOJE DZIECKO a może dziecko kogoś bliskiego i nie wiesz czy przeżyje czy nie będzie kaleką do końca życia i MUSISZ zachować spokój . Potrafisz tak? Jak długo tak wytrzymasz? 20 , 30 , 40 lat? Nie masz wolnych niedziel , weekendów , świąt w każdej chwili może zadzwonić telefon że natychmiast masz się stawić do SŁUŻBY . Po to żeby pilnować złodzieja który okradł Ciebie lub twoich sąsiadów , zboczeńca który napastował dzieci , morderce który zabija dla 5 zł . Tego zazdrościsz? Czy chciałbyś żeby ,,wypasionego,, 20 - latka pilnował 60 - latek??? Czułbyś się bezpiecznie? Najłatwiej jest krytykować , najtrudniej stanąć twarzą w twarz z tym o czym chcemy nie wiedzieć...
Do końca budżetówka to nie jest , to SŁUŻBA . A ze Służbą związane są pewne prawa jak też i obowiązki . Nikt nie zastanawia się nad tym jakie z tą służbą związane są obciążenia . Medialnie wygląda że Policja ujęła mordercę , złodzieja czy gwałciciela tylko rzadko kto zastanawia się co z takim mordercą , złodziejem czy gwałcicielem dzieje się później . Spróbuj na co dzień spotykać widzieć człowieka który gwałci dzieci , mając swoje , sam chciałbyś mu nie raz przypier.... ale nie możesz bo masz obowiązek go chronić a jeśli tego nie uczynisz on... rozwiń
Avatar
kiełek / 26 stycznia 2010 o 19:49
abc napisał:
Wszyscy piszecie o 13 w budżetówce i jak to się w więzieniu dobrze pracuje. Tylko dlaczego Ci wszyscy prywaciarze co zazdroszcza 13 normalnie pracujęcym nie widzą, że osadzenie zatrudnieni w as i zk tez dostają 13 pensje. nie dośc że siedza za przestępstwa to jeszcze pracują, biora kasę i 13 pensje.


No cóż, jak budżetówka to i biorą
Avatar
abc / 26 stycznia 2010 o 19:44
Wszyscy piszecie o 13 w budżetówce i jak to się w więzieniu dobrze pracuje. Tylko dlaczego Ci wszyscy prywaciarze co zazdroszcza 13 normalnie pracujęcym nie widzą, że osadzenie zatrudnieni w as i zk tez dostają 13 pensje. nie dośc że siedza za przestępstwa to jeszcze pracują, biora kasę i 13 pensje.
Avatar
jej / 26 stycznia 2010 o 19:43
patrzę ! napisał:
Tu dowody są w każdym istniejącym jeszcze zakładzie pracy w każdym niemal mieście i miasteczku więc szukać daleko nie trzeba natomiast Twój wpis przypomina mi Sawicką że wywiadowca zbałamucił uwiódł że ona niewinna ,więc w takich przypadkach żadne dowody takich jak Ty nie są w stanie przekonać .Zacznij człowieku rozglądać się i pytać zwykłych ludzi a może przejrzysz na oczy a przede wszystkim zacznij myśleć !.

Dlaczego tak na mnie naskakujesz? Ja wierze, przecież głupi nie jestem, ale z ciekawości pytam o te dowody. Serio.

Dlaczego tak na mnie naskakujesz? Ja wierze, przecież głupi nie jestem, ale z ciekawości pytam o te dowody. Serio. rozwiń
Avatar
beduin / 26 stycznia 2010 o 19:32
rob roy napisał:
koleżko. człowiek napisał że aby być w urzędzie trzeba być wiernym, aby być w mundurówce to trzeba mieć szerokie plecy czy nawet żeby mieć posadę dyrektorską w nałęczowie, trzeba mieć matkę prezesa ZNP. jeśli ktoś tego nie ma, to nawet jeśli wie jak się podpisać, liczy do 10 i wie gdzie jest północ a południe to itak nie dostanie pracy. wspomniane grupy zawodowe dzięki znajomościom nie muszą afiszować się taką znajomością. czy jeszcze ktoś pamięta jak to urzędnicy miejscy odpowiedzialni za fundusze europejskie-chadzali na kursy z jezyka angielskiego bo jak sie okazalo znajomość języka ang nie była ważna przy ubieganiu się o tę posadę! czyli co, ważne było dobrze wylizać tyłka przełożonemu i mieć brata, wujka, stryjka szwagra w urzędzie! a ta afera z nałęczowem! co ta młoda osoba do tej pory robiła? uczyła tabliczki mnożenia w gimnazjum ale szef znp uznał że nadaje się na dyrektora! a mundurówka, w tym przypadku więzienie- ci co nie mają pleców latami jeżdzą od kryminału do kryminału i próbują się dostać na posadę, a ci z plecami:) to już inna bajka! to jest chore w tym chorym kraju, śmieszne ale i żałosne bo kiedy jestem samemu sobie to mogę się śmiać ale kiedy przyjdzie mi założyć rodzinę i spróbować utrzymać ją z głodowej pensji u prywaciarza, wtedy będę wyć

RACJA w 100% choć i tak powierzchownie napisana ale racja !!!

RACJA w 100% choć i tak powierzchownie napisana ale racja !!! rozwiń
Avatar
patrzę ! / 26 stycznia 2010 o 19:28
jej napisał:
Dowody . jakie dowody masz na to, żeby tak pisać?

Tu dowody są w każdym istniejącym jeszcze zakładzie pracy w każdym niemal mieście i miasteczku więc szukać daleko nie trzeba natomiast Twój wpis przypomina mi Sawicką że wywiadowca zbałamucił uwiódł że ona niewinna ,więc w takich przypadkach żadne dowody takich jak Ty nie są w stanie przekonać .Zacznij człowieku rozglądać się i pytać zwykłych ludzi a może przejrzysz na oczy a przede wszystkim zacznij myśleć !.

Tu dowody są w każdym istniejącym jeszcze zakładzie pracy w każdym niemal mieście i miasteczku więc szukać daleko nie trzeba natomiast Twój wpis przypomina mi Sawicką że wywiadowca zbałamucił uwiódł że ona niewinna ,więc w takich przypadkach żadne dowody takich jak Ty nie są w stanie przekonać .Zacznij człowieku rozglądać się i pytać zwykłych ludzi a może przejrzysz na oczy a przede wszystkim zacznij myśleć !. rozwiń