sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Zmienię zawód, na tym się zawiodłam

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2007, 16:35

W naszym województwie jest ich ponad 70 tysięcy. Od kilku lat szukają pracy. Projekt "Teraz kobiety” to szansa na znalezienie zatrudnienia.

Anna Dąbrowska z Lublina 23 lata przepracowała w Daewoo w dziale księgowości. Po bankructwie firmy zarejestrowała się jako bezrobotna. - Już dwa lata szukam pracy i nic - mówi Anna Dąbrowska. - Jestem w średnim wieku, może dlatego pracodawcy nie odpowiadają na moje podania? - zastanawia się.
Pani Ania jest jedną z kilkunastu kobiet, które zapisały się na bezpłatne szkolenie realizowane w ramach projektu "Teraz kobiety, II edycja”. Będzie dokształcała się w swojej dziedzinie: kadry i księgowość.
- Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem. Wiele pań znalazło pracę, stąd pomysł, żeby ponownie wyjść ze specjalną ofertą do kobiet, które chcą zdobyć nowe umiejętności lub przekwalifikować się - tłumaczy Katarzyna Bublewicz-Guzy z Lecha Consulting, realizatora projektu.
Sylwia Woźniak z Łęcznej ma wykształcenie muzyczne. W swoim zawodzie nie znalazła pracy. - Mam obiecany etat w spółdzielni mieszkaniowej, ale to wymaga dodatkowych kwalifikacji, które postanowiłam zdobyć na kursie z kadr i płac - tłumaczy.

Dla 120 bezrobotnych kobiet z Lublina oraz z powiatów lubelskiego, łęczyńskiego i świdnickiego zaplanowano 5 kursów tematycznych. Panie mogą się zapisywać na szkolenia z grafiki komputerowej, kadr i płac, bukieciarstwa, pielęgniarstwa i opracowywania projektów unijnych.
Uczestniczki szkoleń wezmą też udział w treningach motywacyjnych i warsztatach poświęconych rynkowi pracy. Spotkają się z doradcą zawodowym i psychologiem. Każdej z nich przedstawione zostaną oferty pracy.- To pomoże kobietom wybrać właściwy kierunek rozwoju i odnaleźć się na rynku pracy - przekonuje Ewa Kruszelnicka, ekspert ds. pośrednictwa pracy w firmie Lechaa.
Projekt zapewnia także uczestniczkom dodatek szkoleniowy lub stypendium, zwrot kosztów dojazdu, opieki nad dziećmi oraz ciepły posiłek w trakcie zajęć.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!