poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Dodano: 2 sierpnia 2017, 07:34
Autor: (opr. p.p.)

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do pomocy przy akcjach Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Na terenie naszego województwa poszukiwanych jest 900 osób.

W ostatniej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w Lubelskiem pomoc otrzymało aż 1130 rodzin i 120 dzieci. W obu akcjach uczestniczyło 658 wolontariuszy.

– Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie – przekonuje ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca obu projektów. – Kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi

Na terenie naszego województwa lubelskiego poszukiwanych jest 768 wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i 130 do Akademii Przyszłości.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich najrozsądniejszym wsparciem. Następnie łączą potrzebujących z darczyńcami. Z kolei wolontariusze Akademii Przyszłości przez cały rok regularnie (raz w tygodniu) spotykają się z dziećmi, które nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości.

– Szukamy nie tylko studentów i osób, które chcą zdobyć nowe kompetencje cenione na rynku pracy. Jesteśmy też otwarci na ludzi doświadczonych, którzy czują, że praca zawodowa nie zaspokaja wszystkich ich potrzeb. U nas przekonają się, jak wiele może od nich zależeć – dodaje Joanna Sadzik, dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Nabór trwa do września. By zostać wolontariuszem wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie do projektu. 

Czytaj więcej o: Szlachetna Paczka
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 sierpnia 2017 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla kogo ma być ta "Szlachetna Paczka"? Dla tych, co biorąc 500+ (na które państwo zabiera mi podatki) zadłużają moje dzieci a nawet ewentualne przyszłe wnuki (obligacje Skarbu Państwa, dług publiczny)? Dziękuje, postoję.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!