poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

1 lipca w Lublinie będzie dniem zamkniętych ulic i objazdów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2009, 17:54
Autor: Dominik Smaga

Dużo zamieszania czeka kierowców 1 lipca podczas obchodów 440. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Zamkniętych będzie wiele ulic. Autobusy trafią na objazdy. Trzeba będzie też uważać przy parkowaniu.

Całe zamieszanie bierze się stąd, że w obchodach uczestniczyć mają prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy. Ulice będą zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Ulice, którymi będą przemieszczać się dygnitarze już wcześniej zostaną oczyszczone z parkujących aut.

Patrz, gdzie parkujesz!

- We wtorek o godzinie 23 przy ulicach, które będą w środę wyłączane z ruchu zostaną ustawione zakazy zatrzymywania się - zapowiada Iwona Blajerska, rzecznik Ratusza. - Samochody, których kierowcy nie zastosują się do znaku zostaną z tych miejsc usunięte przez holowniki - ostrzega.

Co zamkną we wtorek

Już we wtorek wieczorem zamknięta zostanie ul. Podwale. Goście jadący z lotniska w Dęblinie swój pobyt w Lublinie zaczną od wizyty u abp. Józefa Życińskiego. Ich auta mają na Podwale tylko wjechać i zawrócić. Dlatego ulica zostanie otwarta już w środowe południe.

Co czeka nas w środę

Między godz. 9 a 11 kierowcy muszą się liczyć z tym, że al. Warszawska, Solidarności, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej, Zamojska i Wyszyńskiego zostaną zamknięte na czas przejazdu kolumny rządowych aut.

Wieczorem te same ulice jeszcze raz zostaną wyłączone z ruchu między godz. 20.30 do 20.50, kiedy to VIP-y wyjadą do Dęblina. W godz. 9-12 zamknięte będą też ulice Królewska i Wyszyńskiego, a od godz. 6 do 21 także część pl. Zamkowego.

Ul. 3 Maja i Dolna 3 Maja

Ul. 3 Maja i Dolna 3 Maja będą zamknięte w godz. 13-18. Mają tam parkować rządowe auta i goście uroczystości. Zwykli śmiertelnicy będą mogli jedynie przeciąć ul. 3 Maja jadąc ul. I Armii Wojska Polskiego i Radziwiłłowską.

Al Racławickie

Al. Racławickie zostaną zwężone przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zamknięty zostanie prawy pas jezdni między skrzyżowaniami z ul. Łopacińskiego i Grottgera. Nie będzie można z niego korzystać od godz. 11.45 do 16.15. W tym miejscu parkować mają goście uroczystości na KUL.

Drugi taki parking wyznaczono na ul. Grottgera, która będzie zamknięta od godz. 6.00 do 16.30.

Wędrujące utrudnienia

Krakowskie Przedmieście od Kapucyńskiej do 3 Maja oraz sama Kapucyńska będzie zamknięta w godz. 6-19. Dodatkowo, w godz. 16-18, gdy na pl. Litewskim trwać będą główne uroczystości wyłączona z ruchu zostanie również ul. Kołłątaja.

Między godz. 16.15 a 16.30 całkowicie zamknięte będą Al. Racławickie od KUL do Lipowej i całe Krakowskie Przedmieście. W tym czasie prezydenci będą przemieszczać się na pl. Litewski.

MPK na objazdach

Zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Na objazdy skierowanych zostanie aż 28 linii.

Jak autobusy ominą pl. Litewski

W godz. 6-19 autobusy, których trasy biegną koło Poczty Głównej pojadą objazdami.

Linia 3 z Hempla będzie wyjeżdżać przez Okopową i Lipową.
Linie 7 i 55 z pl. Wolności pojadą przez Narutowicza do Hempla, tam zawrócą i tą samą trasą pojadą na Felin.
Linia 13 między pl. Wolności a Racławickimi ma w obie strony kursować przez Narutowicza, Okopową i Lipową.
Linie 15 i 15b dojadą do Hempla przez Lipową i Okopową.
Linia 51 z Piłsudskiego do pl. Wolności pojedzie przez Lipową, Okopową i Narutowicza. Powrót takim samym objazdem.

Linia 2 w godz. 6-13 w obie strony będzie jeździć przez 3 Maja i Solidarności. Później, gdy zamknięta zostanie ul. 3 Maja jadąc z Racławickich skręci w Lipową, a później Okopową i Narutowicza dojedzie do pl. Wolności, a dalej zwykłą trasą.

Jak autobusy ominą Królewską

W godz. 9-12 objazdami będą kursować autobusy, których trasy biegną przez Królewską.
Linie 1, 6 i 17 z Trasy Zielonej do ronda pod Zamkiem pojadą przez al. Unii Lubelskiej. Wrócą tak samo.
Linia 11 między Narutowicza a Lwowską ma jeździć w obie strony przez Piłsudskiego, Zygmuntowskie i Unii Lubelskiej.
Linia 23 na Felin pojedzie tak samo jak z Felina, czyli przez Tysiąclecia i Unii Lubelskiej.
Linia 52 z Tysiąclecia pojedzie przez Wodopojną, Świętoduską Przystankową i Lubartowską.
Linie 156 i 160 nie będą kursować. Pojazdy mają stać na pętlach.

Jak autobusy ominą 3 Maja

W godz. 13-18 komunikacja pojedzie następującymi trasami: (objazdy obowiązują w obu kierunkach).
Linia 4 przez Popiełuszki, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linia 5 przez Sikorskiego, Racławickie, Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linia 10 z Racławickich przez Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności.
Linie 18, 31 i 57 z Racławickich przez Lipową, Okopową, Narutowicza, pl. Wolności, Bernardyńską, Wyszyńskiego, Królewską i Lubartowską.
Linia 26 z Racławickich pojedzie Długosza, Leszczyńskiego i Solidarności do Prusa.
Linia 32 z Lipowej skręcać będzie w Okopową, a dalej przez pl. Wolności, Królewską i Lubartowską.
Linia 39 z Narutowicza nie skręci w Okopową, ale pojedzie przez pl. Wolności i Lubartowską.
Linie 40 i 74 z Lipowej skręcą w lewo w Racławickie, a dalej przez Długosza, Leszczyńskiego, Czechowską i al. Solidarności do Prusa.
Linia 52 z Tysiąclecia przez Wodopojną, Przystankową i Lubartowską.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Prymityw
ja
berny
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Prymityw
Prymityw (28 czerwca 2009 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Festiwal próżności i fałszowania historii.
Rozwiń
ja
ja (28 czerwca 2009 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak się czyta lubelską prasę nie trudno oprzeć się wrażeniu, że większym wydarzeniem będą zamknięte ulice ( co jest naturalne w takich sytuacjach ) niz same obchody i ich program - lepiej informujcie ludzi, gdzie i co będzie miało miejsce,a nie ekscytujecie się zamkniętymi ulicami, prasa w iście powiatowym wydaniu
Rozwiń
berny
berny (27 czerwca 2009 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Historia lubi się powtarzac!
Mamy nowego wielkiego brata - "Ukrainę". Kiedyś jak do Polski przyjeżdżał Breżniew to też wprowadzano wielkie obostrzenia. Kiedyś na cenzurze był "KATYŃ" teraz jest "WOŁYŃ". Kogo obchodzą te 200 tys. wymordowanych Polaków przez Ukraińców z OUN-UPA i SS-Galizien ? To co że tam w Porycku, Dominopolu, Kisielinie, Janowej Dolinie, Koroścoiatynie czy w setkach innych polskich wsi - nasze polskie trupy przewracają się w grobach ( często nawet nie posiadaja nawet drewnianego krzyża). Ważna jest hucpa z Juszcenką ... i już !
Upadek moralny KUL siegnął dna !
Rozwiń
Kirylejsky
Kirylejsky (27 czerwca 2009 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
>>Zaproszenie na konferencję prasową w Lublinie

We wtorek 30 czerwca br., o g. 13.00 w Hotelu Grand Lublinianka (sala konferencyjna), ul. Krakowskie Przedmieście 56 w Lublinie, odbędzie się konferencja prasowa organizatorów protestu przeciwko nadaniu przez KUL doktoratu h.c. prezydentowi Wiktorowi Juszczence, gloryfikatorowi morderców Polaków, Żydów i Ormian. Na konferencji zostanie przedstawiony plan protestów.

Spośród organizatorów udział w konferencji wezmą m.in. pułkownik Jan Niewiński, dowódca samoobrony wsi Rybcza na Wołyniu w 1943 r., Ewa Siemaszko, autorka monografii "Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskie na Wołyniu 1939-1945", ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz Ormian w Polsce południowej. a także ocalali świadkowie ludobójstwa oraz przedstawiciele organizacji kresowych i niepodległościowych z kilku miast.

Serdecznie na tę konferencję zapraszam dziennikarzy ze wszystkich mediów oraz osoby, które chciałyby czynnie poprzeć protest. Proszę jedynie o potwierdzenie swego uczestnictwa e-mailem na adres tadeusz@isakowicz.pl Wszelkie najnowsze informacje sa na stronie www.isakowicz.pl

Gdyby w ostatniej chwili doszło do prób zablokowania sali, to są przygotowane miejsca awaryjne. Gdyby jacys bojówkarze chcieli zakłocić konferencję, to organizatorzy są też przygotowani na tę ewentualność.

Zapraszam także w środę 1 lipca br. o g. 18.00 do sali konferencyjnej hotelu Mercure Unia przy al. Racławickiej 12 w Lublinie na mój wykład "Przemilczane ludobójstwo na Kresach i gloryfikacja zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie. wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski<<
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2009 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gdzie i kiedy dokładnie odbędzie się ta konferencja 30 czerwca? proszę o bliższe dane.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!