wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

1 Maja: Przywrócić ludziom ulicę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2013, 17:30
Autor: Dominik Smaga

Dzięki buspasowi autobusy MPK mogłyby wjeżdżać bezpośrednio z ronda Lubelskiego Lipca 80 w ulicę 1 M
Dzięki buspasowi autobusy MPK mogłyby wjeżdżać bezpośrednio z ronda Lubelskiego Lipca 80 w ulicę 1 M

Otwarcie ulicy 1 Maja dla komunikacji miejskiej zakłada koncepcja przygotowana przez stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina. Stowarzyszenie złożyło w tej sprawie formalny wniosek do Zarządu Dróg i Mostów.

Forum Rozwoju Lublina twierdzi, że obecne plany przebudowy ronda koło Gali należy zmienić.

W zatwierdzonym przez miasto projekcie ul. 1 Maja zostaje definitywnie odcięta od ronda. A stowarzyszenie uważa, że to błąd.

Autorzy koncepcji FRL proponują nie tylko przywrócenie komunikacji miejskiej, ale też wyznaczenie na ul. 1 Maja pasów do jazdy rowerami. Twierdzą, że po zamknięciu przejazdu od pl. Bychawskiego do ronda ulica stała się nieuporządkowanym parkingiem, a działające tu firmy i sklepy straciły klientów, bo trudniej do nich dojechać.

Pomysł ten poparł Zarząd Transportu Miejskiego i MPK, a także działająca przy prezydencie miasta Rada Kultury Przestrzeni, która wnioskuje wręcz o rezygnację z przebudowy ronda. Rada podkreśla, że trzeba powiązać okolice dworca kolejowego ze śródmieściem i że powinien tu dominować ruch pieszych, rowerów i komunikacji miejskiej, a zatwierdzony przez miasto projekt uprzywilejowuje samochody.

Koncepcję Forum Rozwoju Lublina poparł także miejski konserwator zabytków. Zwolennicy tego pomysłu podkreślają też, że teren jest szczególnie wart uwagi w związku z planami przeniesienia dworca autobusowego w pobliże Dworca Głównego PKP.

– Chcemy się spotkać z przedstawicielami FRL i projektantem, który przygotował nam dokumentację przebudowy. Zamierzamy doprowadzić do takiego spotkania jeszcze w marcu – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Miejski projekt ma już komplet pozwoleń. Sama przebudowa została niedawno odłożona na później, a przeznaczone na nią pieniądze będą wydane na naprawę ulic zniszczonych przez mrozy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rysio
Dyzma
astra
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rysio
rysio (28 marca 2013 o 23:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł słuszny. Obecne zamknięcie 1-go Maja wynika z nieumiejętności zorganizowania ruchu na rondzie, na którym łączy się ruch więcej niż 4 ulice. Można tak zorganizować ruch, by wszystkie ulice były dostępne do całkowitego ruchu. Być może rezygnacja ze świateł na rondzie na "klinie" i wprowadzenie ogólnej zasady pierwszeństwa na rondzie usprawniłoby ruch na tym skrzyżowaniu
Rozwiń
Dyzma
Dyzma (19 marca 2013 o 23:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363640154' post='746846']
----------------------------------deb***E ! ZOSTAWCIE W SPOKOJU 1 MAJA ------------------------------Najwyżej można nazwe ulicy zmienić . Dlaczego nazywam Was deb***E ? , bo przecież bez projektantów mo żna sobie uzmysłowić, że od Dworca Głównego PKP to jedyna ulica do Miasta !. To jest ulica komu nikacyjna z Dzielnicą Za Cukrownia a co najważniejsze GŁÓWNY DOJAZD DO DWORACA GŁÓW NEGO PKP !. Co powie na ten deb***izm sam Prezydent Lublina Zuk który uparł się aby tamten Re gion całkowicie ZABLOKOWAĆ ... Dworcem PKS (sic?). Jak będą jeżdzić Autobusy PKS Zuka do Dworca PKS ?. A może to Prezydent się "obudził" i teraz chce przywracać ul.1 Maja ?. Tam w tym Ratuszu potrzeba jest etatowego Prokuratora , Agenta "CBA" i ... Psychiatre !. Od kiedy zwra cam uwagę na rekonstrukcje skrzyżowania "śmierci" Pl.Bychawski to znależliście "wyjście" wyłączyć z ruchu ul.1 Maja (sic?). Mieszkałem tam w pobliżu i dlatego dziwię się komu przeszkadzała ul. 1 Ma ja ? . Tam odbywał się normalny ruch , najpierw nawet Dorożki a póżniej trolejbusy nie były prze szkodą . Odciążyć ruch na ul. 1 Maja mogła rekonstrukcja skrzyżowania "śmierci" Pl. Bychawski bo tam ciągle jak na piątej alei w Nowym Jorku tłoczno i gwarno . A jeszcze jak "trajtkowi" spadły " pa ły" to wszyscy czekali w korku aż kierowca założy "pały" na trakcje trolejbusową (?). Przepraszam ja już o tym HORRORZE w tamtym Regionie nie mogę pisać, bo już mam w tamtym "korku" jeszcze... sznur Autobusów PKS p. Prezydenta na... Dworzec PKS (?). Wtrzymajcie Prezydenta Mieszkańcy ta mtego Regionu, bo przecież n oprócz Dworca PKS to jeszcze stadion "kurnik" na BAGNIE chce budować za... 140 MILIONÓW (SIC?). "Chore pomysły Prezydenta należy ponownie zwerifikować, bo On wróci na "wioche" a Lublin zablokowany w "korkach" pozostawi (sic?). Niedoczekanie Jego !!!.
[/quote]

Cału twój post to popis deb***izmu. Nie masz o niczym pojęcia laiku. Ignorant!
Rozwiń
astra
astra (19 marca 2013 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina może zaineresowałoby się Szkołą Podstawową nr 20,którą to planują całkowicie zlikwidować...rozsyłajac 350 -ro dzieci do innych placówek.POWÓD- W BUDYNKU MA POWSTAĆ .....HOTEL!!!!!.
Zamykając szkoły raczej rozwojowi miasta nie pomożemy .A to przecież tylko rzut beretem od ulicy 1 Maja.
Zamiast fundować mieszkańcom uliczny zgiełk-ratujcie szkołę dla dzieci z min.tej ulicy .
Rozwiń
pierwszomajówka
pierwszomajówka (19 marca 2013 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A MOŻE ZAPYTALIBYŚCIE MIESZKAŃCÓW O ZDANIE!!! CZY PODOBAŁBY IM SIĘ PONOWNY RUCH,GWAR,SZUM I SPALINY Z POJAZDÓW JEŻDŻĄCYCH PO 1-GO MAJA!!! TERAZ PRZYNAJMNIEJ JEST CICHO I OKNO MOŻNA OTWORZYĆ! BĘDZIEMY PROTESTOWAĆ!!!
Rozwiń
monika
monika (19 marca 2013 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Maxa: własnie mam biznes na zadupiu w Lublinie i jakoś klientów mi nie brakuje. Bo podstawa to reklama i szacunek do klienta. Nawet w najlepszym punkcie CHAM zbankrutuje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!