Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2013 r.
17:30
Edytuj ten wpis

1 Maja: Przywrócić ludziom ulicę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
Dzięki buspasowi autobusy MPK mogłyby wjeżdżać bezpośrednio z ronda Lubelskiego Lipca 80 w ulicę 1 M
Dzięki buspasowi autobusy MPK mogłyby wjeżdżać bezpośrednio z ronda Lubelskiego Lipca 80 w ulicę 1 M

Otwarcie ulicy 1 Maja dla komunikacji miejskiej zakłada koncepcja przygotowana przez stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina. Stowarzyszenie złożyło w tej sprawie formalny wniosek do Zarządu Dróg i Mostów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Forum Rozwoju Lublina twierdzi, że obecne plany przebudowy ronda koło Gali należy zmienić.

W zatwierdzonym przez miasto projekcie ul. 1 Maja zostaje definitywnie odcięta od ronda. A stowarzyszenie uważa, że to błąd.

Autorzy koncepcji FRL proponują nie tylko przywrócenie komunikacji miejskiej, ale też wyznaczenie na ul. 1 Maja pasów do jazdy rowerami. Twierdzą, że po zamknięciu przejazdu od pl. Bychawskiego do ronda ulica stała się nieuporządkowanym parkingiem, a działające tu firmy i sklepy straciły klientów, bo trudniej do nich dojechać.

Pomysł ten poparł Zarząd Transportu Miejskiego i MPK, a także działająca przy prezydencie miasta Rada Kultury Przestrzeni, która wnioskuje wręcz o rezygnację z przebudowy ronda. Rada podkreśla, że trzeba powiązać okolice dworca kolejowego ze śródmieściem i że powinien tu dominować ruch pieszych, rowerów i komunikacji miejskiej, a zatwierdzony przez miasto projekt uprzywilejowuje samochody.

Koncepcję Forum Rozwoju Lublina poparł także miejski konserwator zabytków. Zwolennicy tego pomysłu podkreślają też, że teren jest szczególnie wart uwagi w związku z planami przeniesienia dworca autobusowego w pobliże Dworca Głównego PKP.

– Chcemy się spotkać z przedstawicielami FRL i projektantem, który przygotował nam dokumentację przebudowy. Zamierzamy doprowadzić do takiego spotkania jeszcze w marcu – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Miejski projekt ma już komplet pozwoleń. Sama przebudowa została niedawno odłożona na później, a przeznaczone na nią pieniądze będą wydane na naprawę ulic zniszczonych przez mrozy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rysio / 28 marca 2013 o 23:21
Pomysł słuszny. Obecne zamknięcie 1-go Maja wynika z nieumiejętności zorganizowania ruchu na rondzie, na którym łączy się ruch więcej niż 4 ulice. Można tak zorganizować ruch, by wszystkie ulice były dostępne do całkowitego ruchu. Być może rezygnacja ze świateł na rondzie na "klinie" i wprowadzenie ogólnej zasady pierwszeństwa na rondzie usprawniłoby ruch na tym skrzyżowaniu
Avatar
Dyzma / 19 marca 2013 o 23:39
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363640154' post='746846']
----------------------------------deb***E ! ZOSTAWCIE W SPOKOJU 1 MAJA ------------------------------Najwyżej można nazwe ulicy zmienić . Dlaczego nazywam Was deb***E ? , bo przecież bez projektantów mo żna sobie uzmysłowić, że od Dworca Głównego PKP to jedyna ulica do Miasta !. To jest ulica komu nikacyjna z Dzielnicą Za Cukrownia a co najważniejsze GŁÓWNY DOJAZD DO DWORACA GŁÓW NEGO PKP !. Co powie na ten deb***izm sam Prezydent Lublina Zuk który uparł się aby tamten Re gion całkowicie ZABLOKOWAĆ ... Dworcem PKS (sic?). Jak będą jeżdzić Autobusy PKS Zuka do Dworca PKS ?. A może to Prezydent się "obudził" i teraz chce przywracać ul.1 Maja ?. Tam w tym Ratuszu potrzeba jest etatowego Prokuratora , Agenta "CBA" i ... Psychiatre !. Od kiedy zwra cam uwagę na rekonstrukcje skrzyżowania "śmierci" Pl.Bychawski to znależliście "wyjście" wyłączyć z ruchu ul.1 Maja (sic?). Mieszkałem tam w pobliżu i dlatego dziwię się komu przeszkadzała ul. 1 Ma ja ? . Tam odbywał się normalny ruch , najpierw nawet Dorożki a póżniej trolejbusy nie były prze szkodą . Odciążyć ruch na ul. 1 Maja mogła rekonstrukcja skrzyżowania "śmierci" Pl. Bychawski bo tam ciągle jak na piątej alei w Nowym Jorku tłoczno i gwarno . A jeszcze jak "trajtkowi" spadły " pa ły" to wszyscy czekali w korku aż kierowca założy "pały" na trakcje trolejbusową (?). Przepraszam ja już o tym HORRORZE w tamtym Regionie nie mogę pisać, bo już mam w tamtym "korku" jeszcze... sznur Autobusów PKS p. Prezydenta na... Dworzec PKS (?). Wtrzymajcie Prezydenta Mieszkańcy ta mtego Regionu, bo przecież n oprócz Dworca PKS to jeszcze stadion "kurnik" na BAGNIE chce budować za... 140 MILIONÓW (SIC?). "Chore pomysły Prezydenta należy ponownie zwerifikować, bo On wróci na "wioche" a Lublin zablokowany w "korkach" pozostawi (sic?). Niedoczekanie Jego !!!.
[/quote]

Cału twój post to popis deb***izmu. Nie masz o niczym pojęcia laiku. Ignorant!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363640154' post='746846']
----------------------------------deb***E ! ZOSTAWCIE W SPOKOJU 1 MAJA ------------------------------Najwyżej można nazwe ulicy zmienić . Dlaczego nazywam Was deb***E ? , bo przecież bez projektantów mo żna sobie uzmysłowić, że od Dworca Głównego PKP to jedyna ulica do Miasta !. To jest ulica komu nikacyjna z Dzielnicą Za Cukrownia a co najważniejsze GŁÓWNY DOJAZD DO DWORACA GŁÓW NEGO PKP !. C... rozwiń
Avatar
astra / 19 marca 2013 o 12:32
Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina może zaineresowałoby się Szkołą Podstawową nr 20,którą to planują całkowicie zlikwidować...rozsyłajac 350 -ro dzieci do innych placówek.POWÓD- W BUDYNKU MA POWSTAĆ .....HOTEL!!!!!.
Zamykając szkoły raczej rozwojowi miasta nie pomożemy .A to przecież tylko rzut beretem od ulicy 1 Maja.
Zamiast fundować mieszkańcom uliczny zgiełk-ratujcie szkołę dla dzieci z min.tej ulicy .
Avatar
pierwszomajówka / 19 marca 2013 o 09:11
A MOŻE ZAPYTALIBYŚCIE MIESZKAŃCÓW O ZDANIE!!! CZY PODOBAŁBY IM SIĘ PONOWNY RUCH,GWAR,SZUM I SPALINY Z POJAZDÓW JEŻDŻĄCYCH PO 1-GO MAJA!!! TERAZ PRZYNAJMNIEJ JEST CICHO I OKNO MOŻNA OTWORZYĆ! BĘDZIEMY PROTESTOWAĆ!!!
Avatar
monika / 19 marca 2013 o 08:39
Do Maxa: własnie mam biznes na zadupiu w Lublinie i jakoś klientów mi nie brakuje. Bo podstawa to reklama i szacunek do klienta. Nawet w najlepszym punkcie CHAM zbankrutuje.
Avatar
józio / 19 marca 2013 o 07:48
nasz najlepszy od początku świata przyjezdny prezydent pokaże na co go stać i będzie jak w przypadku stadionu. ON powiedział i już. Żadnych argumentów, władca wie najlepiej.
Avatar
Max / 19 marca 2013 o 07:42
[quote name='pidpisany' timestamp='1363635567' post='746806']
Do tej pory przynajmniej mieszkańcy ul. 1-go Maja odpoczęli od brudu smrodu i hałasu. Może warto ich zapytać czy chcą powrotu tego wszystkiego. Nie wierzę w spadek obrotów "biznesów" przy ul. 1-go maja bo cóż to za "biznesy" tam były, buda z artkułami fryzjerskimi, jakieś artykułu z demobilu, kiosk z totolotkiem, nadmuchane pieczywo oraz gabinet Wróżki Alicji czy coś takiego. Do banków i tak przyjdą ludzie, którzy są uwiązani do kredytów, jak nie na 1-go maja to gdzie indziej.
[/quote]
Takie masz pojęcie o biznesie jak mój pies. Może nawet mniejsze. Nigdy nie otwieraj swojego bo sobie krzywdę zrobisz.
[quote name='pidpisany' timestamp='1363635567' post='746806']
Do tej pory przynajmniej mieszkańcy ul. 1-go Maja odpoczęli od brudu smrodu i hałasu. Może warto ich zapytać czy chcą powrotu tego wszystkiego. Nie wierzę w spadek obrotów "biznesów" przy ul. 1-go maja bo cóż to za "biznesy" tam były, buda z artkułami fryzjerskimi, jakieś artykułu z demobilu, kiosk z totolotkiem, nadmuchane pieczywo oraz gabinet Wróżki Alicji czy coś takiego. Do banków i tak przyjdą ludzie, którzy są uwiązani do kr... rozwiń
Avatar
mhm / 19 marca 2013 o 07:41
Dokladnie, jezeli dworzec pks ma byc przeniesiony w tamtejsze rejony jest to znakomite rozwiazanie.
Avatar
dziwne miasto (władze) / 19 marca 2013 o 07:39
W Lublinie nie rozumieją że ulica służy do tego żeby nią jeździć. Jeszcze do tego nie doszli. Najłatwiej zamknąć bo wtedy mniejsze koszty utrzymania.
Avatar
monika / 19 marca 2013 o 07:34
Jak klient chce to wszędzie dojedzie. Bardzo dobrze, że ją zamknęli. A podobno miał byćtam deptak. To by pomogło. A nie znowu jakaś zbieranina ludzi coś zmienia.
Avatar
rysio / 28 marca 2013 o 23:21
Pomysł słuszny. Obecne zamknięcie 1-go Maja wynika z nieumiejętności zorganizowania ruchu na rondzie, na którym łączy się ruch więcej niż 4 ulice. Można tak zorganizować ruch, by wszystkie ulice były dostępne do całkowitego ruchu. Być może rezygnacja ze świateł na rondzie na "klinie" i wprowadzenie ogólnej zasady pierwszeństwa na rondzie usprawniłoby ruch na tym skrzyżowaniu
Avatar
Dyzma / 19 marca 2013 o 23:39
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363640154' post='746846']
----------------------------------deb***E ! ZOSTAWCIE W SPOKOJU 1 MAJA ------------------------------Najwyżej można nazwe ulicy zmienić . Dlaczego nazywam Was deb***E ? , bo przecież bez projektantów mo żna sobie uzmysłowić, że od Dworca Głównego PKP to jedyna ulica do Miasta !. To jest ulica komu nikacyjna z Dzielnicą Za Cukrownia a co najważniejsze GŁÓWNY DOJAZD DO DWORACA GŁÓW NEGO PKP !. Co powie na ten deb***izm sam Prezydent Lublina Zuk który uparł się aby tamten Re gion całkowicie ZABLOKOWAĆ ... Dworcem PKS (sic?). Jak będą jeżdzić Autobusy PKS Zuka do Dworca PKS ?. A może to Prezydent się "obudził" i teraz chce przywracać ul.1 Maja ?. Tam w tym Ratuszu potrzeba jest etatowego Prokuratora , Agenta "CBA" i ... Psychiatre !. Od kiedy zwra cam uwagę na rekonstrukcje skrzyżowania "śmierci" Pl.Bychawski to znależliście "wyjście" wyłączyć z ruchu ul.1 Maja (sic?). Mieszkałem tam w pobliżu i dlatego dziwię się komu przeszkadzała ul. 1 Ma ja ? . Tam odbywał się normalny ruch , najpierw nawet Dorożki a póżniej trolejbusy nie były prze szkodą . Odciążyć ruch na ul. 1 Maja mogła rekonstrukcja skrzyżowania "śmierci" Pl. Bychawski bo tam ciągle jak na piątej alei w Nowym Jorku tłoczno i gwarno . A jeszcze jak "trajtkowi" spadły " pa ły" to wszyscy czekali w korku aż kierowca założy "pały" na trakcje trolejbusową (?). Przepraszam ja już o tym HORRORZE w tamtym Regionie nie mogę pisać, bo już mam w tamtym "korku" jeszcze... sznur Autobusów PKS p. Prezydenta na... Dworzec PKS (?). Wtrzymajcie Prezydenta Mieszkańcy ta mtego Regionu, bo przecież n oprócz Dworca PKS to jeszcze stadion "kurnik" na BAGNIE chce budować za... 140 MILIONÓW (SIC?). "Chore pomysły Prezydenta należy ponownie zwerifikować, bo On wróci na "wioche" a Lublin zablokowany w "korkach" pozostawi (sic?). Niedoczekanie Jego !!!.
[/quote]

Cału twój post to popis deb***izmu. Nie masz o niczym pojęcia laiku. Ignorant!
[quote name='S Y L W E S T E R' timestamp='1363640154' post='746846']
----------------------------------deb***E ! ZOSTAWCIE W SPOKOJU 1 MAJA ------------------------------Najwyżej można nazwe ulicy zmienić . Dlaczego nazywam Was deb***E ? , bo przecież bez projektantów mo żna sobie uzmysłowić, że od Dworca Głównego PKP to jedyna ulica do Miasta !. To jest ulica komu nikacyjna z Dzielnicą Za Cukrownia a co najważniejsze GŁÓWNY DOJAZD DO DWORACA GŁÓW NEGO PKP !. C... rozwiń
Avatar
astra / 19 marca 2013 o 12:32
Stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina może zaineresowałoby się Szkołą Podstawową nr 20,którą to planują całkowicie zlikwidować...rozsyłajac 350 -ro dzieci do innych placówek.POWÓD- W BUDYNKU MA POWSTAĆ .....HOTEL!!!!!.
Zamykając szkoły raczej rozwojowi miasta nie pomożemy .A to przecież tylko rzut beretem od ulicy 1 Maja.
Zamiast fundować mieszkańcom uliczny zgiełk-ratujcie szkołę dla dzieci z min.tej ulicy .
Avatar
pierwszomajówka / 19 marca 2013 o 09:11
A MOŻE ZAPYTALIBYŚCIE MIESZKAŃCÓW O ZDANIE!!! CZY PODOBAŁBY IM SIĘ PONOWNY RUCH,GWAR,SZUM I SPALINY Z POJAZDÓW JEŻDŻĄCYCH PO 1-GO MAJA!!! TERAZ PRZYNAJMNIEJ JEST CICHO I OKNO MOŻNA OTWORZYĆ! BĘDZIEMY PROTESTOWAĆ!!!
Avatar
monika / 19 marca 2013 o 08:39
Do Maxa: własnie mam biznes na zadupiu w Lublinie i jakoś klientów mi nie brakuje. Bo podstawa to reklama i szacunek do klienta. Nawet w najlepszym punkcie CHAM zbankrutuje.
Avatar
józio / 19 marca 2013 o 07:48
nasz najlepszy od początku świata przyjezdny prezydent pokaże na co go stać i będzie jak w przypadku stadionu. ON powiedział i już. Żadnych argumentów, władca wie najlepiej.
Avatar
Max / 19 marca 2013 o 07:42
[quote name='pidpisany' timestamp='1363635567' post='746806']
Do tej pory przynajmniej mieszkańcy ul. 1-go Maja odpoczęli od brudu smrodu i hałasu. Może warto ich zapytać czy chcą powrotu tego wszystkiego. Nie wierzę w spadek obrotów "biznesów" przy ul. 1-go maja bo cóż to za "biznesy" tam były, buda z artkułami fryzjerskimi, jakieś artykułu z demobilu, kiosk z totolotkiem, nadmuchane pieczywo oraz gabinet Wróżki Alicji czy coś takiego. Do banków i tak przyjdą ludzie, którzy są uwiązani do kredytów, jak nie na 1-go maja to gdzie indziej.
[/quote]
Takie masz pojęcie o biznesie jak mój pies. Może nawet mniejsze. Nigdy nie otwieraj swojego bo sobie krzywdę zrobisz.
[quote name='pidpisany' timestamp='1363635567' post='746806']
Do tej pory przynajmniej mieszkańcy ul. 1-go Maja odpoczęli od brudu smrodu i hałasu. Może warto ich zapytać czy chcą powrotu tego wszystkiego. Nie wierzę w spadek obrotów "biznesów" przy ul. 1-go maja bo cóż to za "biznesy" tam były, buda z artkułami fryzjerskimi, jakieś artykułu z demobilu, kiosk z totolotkiem, nadmuchane pieczywo oraz gabinet Wróżki Alicji czy coś takiego. Do banków i tak przyjdą ludzie, którzy są uwiązani do kr... rozwiń
Avatar
mhm / 19 marca 2013 o 07:41
Dokladnie, jezeli dworzec pks ma byc przeniesiony w tamtejsze rejony jest to znakomite rozwiazanie.
Avatar
dziwne miasto (władze) / 19 marca 2013 o 07:39
W Lublinie nie rozumieją że ulica służy do tego żeby nią jeździć. Jeszcze do tego nie doszli. Najłatwiej zamknąć bo wtedy mniejsze koszty utrzymania.
Avatar
monika / 19 marca 2013 o 07:34
Jak klient chce to wszędzie dojedzie. Bardzo dobrze, że ją zamknęli. A podobno miał byćtam deptak. To by pomogło. A nie znowu jakaś zbieranina ludzi coś zmienia.