Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
17:37
Edytuj ten wpis

-10 stopni na dworze i koniec z używaniem fotoradaru

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Dopóki strażnicy mogli umieszczać fotoradary w ogrzewanych skrzynkach, mróz nie był im straszny (MAC
Dopóki strażnicy mogli umieszczać fotoradary w ogrzewanych skrzynkach, mróz nie był im straszny (MAC

Wystarczy, że temperatura spadnie poniżej -10 st. C, a Straż Miejska nie będzie mogła robić zdjęć fotoradarem. Wszystko przez to, że zamiast w żółtych masztach umieszcza go na statywie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, w jakich temperaturach może działać fotoradar określa jego homologacja. – Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze do minus 10 stopni – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Zanim strażnicy zrezygnowali z umieszczania aparatu w żółtych masztach prowadzenie kontroli zimą było łatwiejsze.

12 spośród 18 masztów było wyposażonych w ogrzewanie skrzynki na fotoradar. A termostat nie pozwalał na to, by urządzenie robiło zdjęcia, gdy jest za zimno.
Jednak od niedawna Straż Miejska nie korzysta z żółtych masztów. Fotoradar ustawiany jest przy drodze na trójnogu, a tu o jakimkolwiek ogrzewaniu już nie ma mowy. I jeżeli będzie za zimno, nie będzie pomiarów prędkości.

– Jeśli z punktu widzenia homologacji fotoradar jest przystosowany do pracy w temperaturze nie niższej niż minus 10 stopni, to zdjęcie zrobione przy niższej temperaturze byłoby zanegowane. Nie mogłoby stanowić podstawy do nałożenia mandatu. Nie zamierzamy przekraczać warunków korzystania z fotoradaru – wyjaśnia Gogola.

Straż Miejska już zapewnia, że nie wystawi aparatu nawet wtedy, gdy temperatura będzie zbliżać się do minus 10 stopni. Jak mundurowi chcą mierzyć temperaturę, by nikt nie mógł zanegować takiego pomiaru, mówiąc, że jego termometr wskazywał większy mróz?

– Z punktu widzenia przepisów nie jesteśmy zobowiązani do używania homologowanego termometru, czyli takiego, jaki wymagany jest tam, gdzie przechowywana jest żywność – stwierdza rzecznik straży. – Zamierzamy jednak używać precyzyjnego urządzenia, a pomiaru będziemy dokonywać dokładnie w tym miejscu, w którym miałaby być prowadzona kontrola – zapowiada.

Aktualnie strażnicy ustawiają swój aparat przy sześciu ulicach. To ul. Nałęczowska od Głównej do Bażantowej (1,4 km), Wyzwolenia od Mickiewicza do Grunwaldzkiej, Krężnicka od Cienistej do Pszczelej, Zana między Nadbystrzycką a Filaretów, Nadbystrzycka między ul. Jana Pawła II a Zana oraz al. Andersa od ronda Berbeckiego do ul. Kalinowszczyzna. W przyszłym roku lista ma się wydłużyć o kolejnych 9 miejsc.


Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Holmes / 3 grudnia 2013 o 12:38

aa tam, zgłaszać ich za pomoca Yanosika i będzie spokojnie i bezmandatowo ;)

Avatar
Sandra / 3 grudnia 2013 o 08:56

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu ani niczemu? Jak Pan sądzi Panie Komendancie? Ja tylko pytam, nie zarzucam niczego ani nie oskarżam - żeby nie było niejasności.

Czy Straż Miejska jest tylko od egzekwowania należności i pilnowania fotoradarów? Czy ma służyć ludziom? Jak to jest?

Całe miasto zasrane przez psy po kostki a oni śpią lub bawią się BUCE z kierowcami !!!

Całe miasto zasrane przez psy po kostki a oni śpią lub bawią się BUCE z kierowcami !!!

rozwiń
Avatar
głodny / 3 grudnia 2013 o 08:24

zdjęć nie będzie. W zamian obsługa będzie mogła jeść przez cały dzień DARMOWĄ zupkę z wkładką mięsną dla pracujących  wciężkich warunkach atmosferycznych. A potem przebiegnięcie 10 metrów powoduje zadyszkę. W strazy miejskiej przywileje jak za komuny

Avatar
karburator / 3 grudnia 2013 o 01:25

Bo tak naprawdę tu chodzi o to, na jakie temperatury straż ma homologację.

Avatar
freedom / 2 grudnia 2013 o 23:02

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu ani niczemu? Jak Pan sądzi Panie Komendancie? Ja tylko pytam, nie zarzucam niczego ani nie oskarżam - żeby nie było niejasności.

Czy Straż Miejska jest tylko od egzekwowania należności i pilnowania fotoradarów? Czy ma służyć ludziom? Jak to jest?

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu a... rozwiń

Avatar
takijeden / 2 grudnia 2013 o 21:25

To, w jakich temperaturach może działać fotoradar określa jego homologacja. – Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze do minus 10 stopni

Zgodnie z warunkami homologacji nie wolno go też używać przy wilgotności powietrza większej niż (chyba) 90% a też mają to bardzo głęboko w...

Avatar
Ja / 2 grudnia 2013 o 20:22

śpiącą SM i niekontrolująca radar

http://youtu.be/9-Z8w6cEIwo

Avatar
Michał / 2 grudnia 2013 o 20:07

w niektórych wsiach stawiają fotoradar ukryty w samochodzie, może w ten sposób straż miejska mogła by zapewnić wyższą temperaturę ? 

Avatar
Holmes / 3 grudnia 2013 o 12:38

aa tam, zgłaszać ich za pomoca Yanosika i będzie spokojnie i bezmandatowo ;)

Avatar
Sandra / 3 grudnia 2013 o 08:56

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu ani niczemu? Jak Pan sądzi Panie Komendancie? Ja tylko pytam, nie zarzucam niczego ani nie oskarżam - żeby nie było niejasności.

Czy Straż Miejska jest tylko od egzekwowania należności i pilnowania fotoradarów? Czy ma służyć ludziom? Jak to jest?

Całe miasto zasrane przez psy po kostki a oni śpią lub bawią się BUCE z kierowcami !!!

Całe miasto zasrane przez psy po kostki a oni śpią lub bawią się BUCE z kierowcami !!!

rozwiń
Avatar
głodny / 3 grudnia 2013 o 08:24

zdjęć nie będzie. W zamian obsługa będzie mogła jeść przez cały dzień DARMOWĄ zupkę z wkładką mięsną dla pracujących  wciężkich warunkach atmosferycznych. A potem przebiegnięcie 10 metrów powoduje zadyszkę. W strazy miejskiej przywileje jak za komuny

Avatar
karburator / 3 grudnia 2013 o 01:25

Bo tak naprawdę tu chodzi o to, na jakie temperatury straż ma homologację.

Avatar
freedom / 2 grudnia 2013 o 23:02

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu ani niczemu? Jak Pan sądzi Panie Komendancie? Ja tylko pytam, nie zarzucam niczego ani nie oskarżam - żeby nie było niejasności.

Czy Straż Miejska jest tylko od egzekwowania należności i pilnowania fotoradarów? Czy ma służyć ludziom? Jak to jest?

A co Straż Miejska robi dla mieszkańców? Jak radzi sobie z patrolowaniem i wyłapywaniem złodziei w rejonach dworców PKP i PKS? Może tymi statystykami się pochwali Wielce Szanowny Pan Komendant tego nikomu (oprócz zbierania kasy) niesłużącego tworu w Lublinie? A może Pan Komendant wyjaśni jak to się dzieje, że często czyste radiowozy Straży Miejskiej przyjeżdżają na myjnię przy ul. Łęczyńskiej 5 i myje się je za publiczne pieniądze zupełnie bez potrzeby? Może czas rozliczyć Pana i pańskich podwładnych z pewnych czynów niesłużących nikomu a... rozwiń

Avatar
takijeden / 2 grudnia 2013 o 21:25

To, w jakich temperaturach może działać fotoradar określa jego homologacja. – Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze do minus 10 stopni

Zgodnie z warunkami homologacji nie wolno go też używać przy wilgotności powietrza większej niż (chyba) 90% a też mają to bardzo głęboko w...

Avatar
Ja / 2 grudnia 2013 o 20:22

śpiącą SM i niekontrolująca radar

http://youtu.be/9-Z8w6cEIwo

Avatar
Michał / 2 grudnia 2013 o 20:07

w niektórych wsiach stawiają fotoradar ukryty w samochodzie, może w ten sposób straż miejska mogła by zapewnić wyższą temperaturę ?