piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

25 lat szpitala przy al. Kraśnickiej. Pracownicy z medalami [zdjęcia]

Autor: kp

W czwartek pracownicy szpitala przy al. Kraśnickiej za długoletnią pracę w służbie zdrowia zostali uhonorowani medalami. Przyznał je prezydent RP Andrzej Duda, a wręczył wojewoda lubelski. W tym roku szpital kończy 25 lat.

– Jako pierwsze uruchomione zostały trzy oddziały: dziecięcy z izbą przyjęć, neonatologiczny i ginekologiczny. Powstała apteka szpitalna oraz szereg pracowni. W 1991 roku nasz szpital, jako pierwszy w wschodniej Polsce, uruchomił pracownię ESWL, gdzie wykonuje się zabiegi bezinwazyjnego kruszenia kamieni nerkowych – podkreśla Andrzej Ciołko, rzecznik placówki.

W 1996 roku WHO i UNICEF przyznały szpitalowi odznakę „Szpital przyjazny dziecku”. – Wtedy też została zmieniona nazwa. Pamiątkową tablicę poświęcił wtedy kardynał Józef Glemp, ówczesny prymas Polski – mówi Ciołko. – Obecnie realizujemy świadczenia na 20 oddziałach szpitalnych oraz w 32 poradniach specjalistycznych. Zatrudniamy 1600 osób.

W ubiegłym roku przy al. Kraśnickiej hospitalizowano ponad 35 tysięcy chorych, a SOR przyjął blisko 40 tysięcy pacjentów. Oprócz działalności leczniczej szpital prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną.

Czytaj więcej o: Lublin zdrowie szpital Kraśnicka
cyc
fedas
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cyc
cyc (14 października 2017 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fedas napisał:
undefined napisał:
do Ada. ale dla czego sprzątaczki, administracja mają być jako służba zdrowia?
a gdzie pracują, w kosmosie, po szkołach a taka ciemna, to też ludzie, jak mozecie się obejść bez sprzataczek, administracji to zapieprzaj za nich, po co są zatrudnieni, mają orać za kromkę chleba i miskę zupy, czy ci odwaliło. Teraz pisowce za leżenie, pieprzenie sie i rozmnażanie dają za darmo 500 zł od zrobienia jednego bachora a ty chcesz aby ludzie za damro pracowali, chora jesteś, to zacznij się w tym szpitalu w końcu leczyć jak jesteś pracownikiem służby zdrowia,  a moze lepiej lecz sie w szpitalu psychiatrycznym bo nie wiesz jacy pracownicy pracują w szpitalach
 byś się wstydziła dzieci wyzywać od bachorów...  ty coś bierzesz ? bo jak czytam to mam takie wrażenie ???
Rozwiń
fedas
fedas (13 października 2017 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
do Ada. ale dla czego sprzątaczki, administracja mają być jako służba zdrowia?
 a gdzie pracują, w kosmosie, po szkołach a taka ciemna, to też ludzie, jak mozecie się obejść bez sprzataczek, administracji to zapieprzaj za nich, po co są zatrudnieni, mają orać za kromkę chleba i miskę zupy, czy ci odwaliło. Teraz pisowce za leżenie, pieprzenie sie i rozmnażanie dają za darmo 500 zł od zrobienia jednego bachora a ty chcesz aby ludzie za damro pracowali, chora jesteś, to zacznij się w tym szpitalu w końcu leczyć jak jesteś pracownikiem służby zdrowia,  a moze lepiej lecz sie w szpitalu psychiatrycznym bo nie wiesz jacy pracownicy pracują w szpitalach
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rzecznik ma bardzo słabe informacje,ja miałem kruszone kamienie w nerce już w 1982 roku. Zabieg wykonywał doktor Jośko, któremu jeszcze raz bardzo dziękuję.
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jezu, ten staroć ma tylko 25 lat?! Naprawdę?! To budowano w kocówce lat .80? Toć przecież pochodzący chyba z podobnego okresu szpital dziecięcy od zawsze wyglądał lepiej... Jako osoba dosyć jeszcze młoda wiekiem sądziłem, że to zbudowano w głębokim PRL-u, dawno przed moim narodzeniem, a nie już po...
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do Ada. ale dla czego sprzątaczki, administracja mają być jako służba zdrowia?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!