Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lutego 2012 r.
15:02
Edytuj ten wpis

26-latka przyznała się, że udusiła ciotkę. "Byłam w jakimś amoku"

Autor: Zdjęcie autora er
0 25 A A
W sądzie kobieta nie chciała opowiadać jak zabiła staruszkę. Przerażające wyjaśnienia złożyła w prok
W sądzie kobieta nie chciała opowiadać jak zabiła staruszkę. Przerażające wyjaśnienia złożyła w prok

26-letnia Ewelina D. z Bełżyc, przyznała się dzisiaj w sądzie do zamordowania 77-letniej Stanisławy T. – Byłam pod wpływem amfetaminy – tłumaczyła się ze łzami w oczach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kobieta chciała, żeby proces w Sądzie Okręgowym w Lublinie toczył się za drzwiami zamkniętymi a wszystko co powie nie mogło ujrzeć światła dziennego.

- Ze względu na ważny interes prywatny oskarżonej – uzasadniał jej adwokat. – Ona pochodzi z małej miejscowości.

Ale sędziowie mieli inne zdanie: proces był jawny.

- Ta sprawa ma charakter typowo kryminalny – stwierdził sędzia Andrzej Klimkowski.

77-letnia Stanisława T. z Krężnicy Okrągłej została uduszona 1 marca 2010 roku. Następnego dnia jej zwłoki znalazła sąsiadka. Na pogrzebie zjawiła się rodzina, w tym Ewelina D.

Po kilku miesiącach śledztwo zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców. Do przełomu doszło po roku. Ewelina D. już na pierwszym przesłuchaniu przyznała się do zabójstwa. Ewelina D., zanim trafiła za kratki pracowała w Lublinie jako handlowiec. Mieszkała w Bełżycach. 1 marca 2010 roku przyjechała do Krężnicy Okrągłej. Właśnie się ściemniało.

- Nie pojechałam, żeby ciocię zabić – kilkakrotnie podkreślała w sądzie kobieta. Tłumaczyła, że chciała tylko pożyczyć tysiąc złotych. 26-latka skarżyła się, że była źle traktowana przez chłopaka, który kazał jej zdobyć pieniądze.

W sądzie kobieta nie chciała opowiadać jak zabiła staruszkę. Przerażające wyjaśnienia złożyła w prokuraturze. Po wejściu do domu staruszki, usłyszała, że żadnej pożyczki nie dostanie. Ewelina D. najpierw ją odepchnęła, tak, że 77-latka uderzyła głową w futrynę. Potem zaczęła szukać pieniędzy. Znalazła 200 zł.

- Byłam w jakimś amoku – twierdziła Ewelina D.

Znowu popchnęła staruszkę. Przycisnęła do jej twarzy poduszkę, przytrzymała ją nogą. Potem znowu szukała pieniędzy. Znalazła banknoty w kopercie. Wychodząc uderzyła 77-latkę w głowę jakimś przedmiotem.

Ewelina D. twierdziła, że nie pamięta jak dusiła staruszkę zaciśniętą na szyi chustą. Sekcja zwłok wykazało, że to było przyczyną śmierci.

Po zbrodni kobieta wróciła busem do Bełżyc. Staruszce zrabowała 2,5 tys. zł. - W tamtym czasie byłam pod wpływem środków odurzających, prawie codziennie brałam amfetaminę, nie byłam do końca świadoma tego co robię – mówiła na rozprawie.

Następna rozprawa w marcu. Ewelinie D. grozi dożywicie.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
daria / 17 maja 2014 o 22:17

już nie wciągajcie następnych osób ,e k napewno nie był w to zamieszany znam go dobrze

A Ja myśle że był strach dziewczyny i brak wsparcia widziałam na własne oczy jej szramy od noża na jej nogach i nie widać żeby sama sobie robiła, wrobił ją nie dość że byla ślepo zauroczona to jeszcze dawala sie tak traktowac tak czasami jest. Człowiek jest tylko człowiekiem nie do końca to ona zrobila do samego końca go kryła brala wspoludzial ale nie do zabojstwa, skończyło sie inaczej i uważam że każdy człowiek powinnien mieć drugą szanse w życiu i ona ją dostanie bo jest bardzo inteligentną i mądrą dziewczyną i jestem za nią wiem poznałam ją tam nie jako osadzona ale jako pracownik i jak tylko bede mogła będę ją wspierać i pomagać.

A Ja myśle że był strach dziewczyny i brak wsparcia widziałam na własne oczy jej szramy od noża na jej nogach i nie widać żeby sama sobie robiła, wrobił ją nie dość że byla ślepo zauroczona to jeszcze dawala sie tak traktowac tak czasami jest. Człowiek jest tylko człowiekiem nie do końca to ona zrobila do samego końca go kryła brala wspoludzial ale nie do zabojstwa, skończyło sie inaczej i uważam że każdy człowiek powinnien mieć drugą szanse w życiu i ona ją dostanie bo jest bardzo inteligentną i mądrą dziewczyną i jestem za... rozwiń

Avatar
daria / 17 maja 2014 o 22:14

już nie wciągajcie następnych osób ,e k napewno nie był w to zamieszany znam go dobrze

A Ja myśle że był strach dziewczyny i brak wsparcia widziałam na własne oczy jej szramy od noża na jej nogach i nie widać żeby sama sobie robiła, wrobił ją nie dość że byla ślepo zauroczona to jeszcze dawala sie tak traktowac tak czasami jest. Człowiek jest tylko człowiekiem nie do końca to ona zrobila do samego końca go kryła brala wspoludzial ale nie do zabojstwa, skończyło sie inaczej i uważam że każdy człowiek powinnien mieć drugą szanse w życiu i ona ją dostanie bo jest bardzo inteligentną i mądrą dziewczyną i jestem za nią wiem poznałam ją tam nie jako osadzona ale jako pracownik i jak tylko bede mogła będę ją wspierać i pomagać.

A Ja myśle że był strach dziewczyny i brak wsparcia widziałam na własne oczy jej szramy od noża na jej nogach i nie widać żeby sama sobie robiła, wrobił ją nie dość że byla ślepo zauroczona to jeszcze dawala sie tak traktowac tak czasami jest. Człowiek jest tylko człowiekiem nie do końca to ona zrobila do samego końca go kryła brala wspoludzial ale nie do zabojstwa, skończyło sie inaczej i uważam że każdy człowiek powinnien mieć drugą szanse w życiu i ona ją dostanie bo jest bardzo inteligentną i mądrą dziewczyną i jestem za... rozwiń

Avatar
nieznajoma / 15 marca 2012 o 17:38
Nie dość że schańbiła całą rodzinę to jeszcze myśli że ktoś jej pomoże... powinna gnić w pierdlu i obrucić się w grobie... Zawsze miałam ją za dobrą kuzynkę nigdy nie mialam do niej żadnych zastrzeżeń ale nie żałuje jej powinna pier***nąć w kalendarz bo jak można zamordować tak dobrego czlowieka...
Avatar
Gość / 24 lutego 2012 o 13:17
Była pod wpływem kadzidełek palikota.
Avatar
tmk / 24 lutego 2012 o 12:52
Juba nie pier dol , dobrze wiedziałaś co robisz!!!
Avatar
m / 24 lutego 2012 o 09:16
"Tłumaczyła, że chciała tylko pożyczyć tysiąc złotych. 26-latka skarżyła się, że była źle traktowana przez chłopaka, który kazał jej zdobyć pieniądze"
Ja artykuł skończyłem czytać na tym zdaniu, reszta mnie nie interesuje.
Avatar
dada / 24 lutego 2012 o 08:02
już nie wciągajcie następnych osób ,e k napewno nie był w to zamieszany znam go dobrze
Avatar
anna / 24 lutego 2012 o 07:51
za kim tu być ,jak zabiła ciotkę dajcie spokój
Avatar
Esiek / 24 lutego 2012 o 01:48
Jadziu jestem z Tobą ! Pamietaj dbaj o kondycje rób pompki w pierdlu i podnos sie na drazku .
Avatar
dred / 23 lutego 2012 o 23:35
[quote name='anka' timestamp='1330033854' post='601434']
Nie oceniajcie kazdy ma coś na sumieniu.... a to czy była gr7ba czy nie to po co wam to? Szkoda że tak spieprzyla sobie życie ale to nie tylko jej wina ....dużo czynników rodzina zle wychowanie towarzystwo brak akceptacji... sama tego nie zrobila to jest pewne... ludzie zabijaja bo nie maja perspektyw na życie w tym żałosnym kraju....dla. kasy
[/quote]
1. też masz morderstwo na sumieniu? i to kogoś z rodziny?
2. jej nadwaga nie ma tu nic do rzeczy, chodziło o fakt ćpania amfetaminy od której się chudnie
3. no pewnie że to nie jej wina.. to nie ona kopała/biła/dusiła
4. być może i miała wspólasa - ale skąd ta pewność?
5. zabiła bo potrzebowała na alko/ćpanie

Kim ty kretynko jesteś,że bronisz takie bestialskie zachowanie???
[quote name='anka' timestamp='1330033854' post='601434']
Nie oceniajcie kazdy ma coś na sumieniu.... a to czy była gr7ba czy nie to po co wam to? Szkoda że tak spieprzyla sobie życie ale to nie tylko jej wina ....dużo czynników rodzina zle wychowanie towarzystwo brak akceptacji... sama tego nie zrobila to jest pewne... ludzie zabijaja bo nie maja perspektyw na życie w tym żałosnym kraju....dla. kasy
[/quote]
1. też masz morderstwo na sumieniu? i to kogoś z rodziny?
2. jej nadwaga nie ma tu nic... rozwiń
Avatar
daria / 17 maja 2014 o 22:17

już nie wciągajcie następnych osób ,e k napewno nie był w to zamieszany znam go dobrze

A Ja myśle że był strach dziewczyny i brak wsparcia widziałam na własne oczy jej szramy od noża na jej nogach i nie widać żeby sama sobie robiła, wrobił ją nie dość że byla ślepo zauroczona to jeszcze dawala sie tak traktowac tak czasami jest. Człowiek jest tylko człowiekiem nie do końca to ona zrobila do samego końca go kryła brala wspoludzial ale nie do zabojstwa, skończyło sie inaczej i uważam że każdy człowiek powinnien mieć drugą szanse w życiu i ona ją dostanie bo jest bardzo inteligentną i mądrą dziewczyną i jestem za nią wiem poznałam ją tam nie jako osadzona ale jako pracownik i jak tylko bede mogła będę ją wspierać i pomagać.

A Ja myśle że był strach dziewczyny i brak wsparcia widziałam na własne oczy jej szramy od noża na jej nogach i nie widać żeby sama sobie robiła, wrobił ją nie dość że byla ślepo zauroczona to jeszcze dawala sie tak traktowac tak czasami jest. Człowiek jest tylko człowiekiem nie do końca to ona zrobila do samego końca go kryła brala wspoludzial ale nie do zabojstwa, skończyło sie inaczej i uważam że każdy człowiek powinnien mieć drugą szanse w życiu i ona ją dostanie bo jest bardzo inteligentną i mądrą dziewczyną i jestem za... rozwiń

Avatar
daria / 17 maja 2014 o 22:14

już nie wciągajcie następnych osób ,e k napewno nie był w to zamieszany znam go dobrze

A Ja myśle że był strach dziewczyny i brak wsparcia widziałam na własne oczy jej szramy od noża na jej nogach i nie widać żeby sama sobie robiła, wrobił ją nie dość że byla ślepo zauroczona to jeszcze dawala sie tak traktowac tak czasami jest. Człowiek jest tylko człowiekiem nie do końca to ona zrobila do samego końca go kryła brala wspoludzial ale nie do zabojstwa, skończyło sie inaczej i uważam że każdy człowiek powinnien mieć drugą szanse w życiu i ona ją dostanie bo jest bardzo inteligentną i mądrą dziewczyną i jestem za nią wiem poznałam ją tam nie jako osadzona ale jako pracownik i jak tylko bede mogła będę ją wspierać i pomagać.

A Ja myśle że był strach dziewczyny i brak wsparcia widziałam na własne oczy jej szramy od noża na jej nogach i nie widać żeby sama sobie robiła, wrobił ją nie dość że byla ślepo zauroczona to jeszcze dawala sie tak traktowac tak czasami jest. Człowiek jest tylko człowiekiem nie do końca to ona zrobila do samego końca go kryła brala wspoludzial ale nie do zabojstwa, skończyło sie inaczej i uważam że każdy człowiek powinnien mieć drugą szanse w życiu i ona ją dostanie bo jest bardzo inteligentną i mądrą dziewczyną i jestem za... rozwiń

Avatar
nieznajoma / 15 marca 2012 o 17:38
Nie dość że schańbiła całą rodzinę to jeszcze myśli że ktoś jej pomoże... powinna gnić w pierdlu i obrucić się w grobie... Zawsze miałam ją za dobrą kuzynkę nigdy nie mialam do niej żadnych zastrzeżeń ale nie żałuje jej powinna pier***nąć w kalendarz bo jak można zamordować tak dobrego czlowieka...
Avatar
Gość / 24 lutego 2012 o 13:17
Była pod wpływem kadzidełek palikota.
Avatar
tmk / 24 lutego 2012 o 12:52
Juba nie pier dol , dobrze wiedziałaś co robisz!!!
Avatar
m / 24 lutego 2012 o 09:16
"Tłumaczyła, że chciała tylko pożyczyć tysiąc złotych. 26-latka skarżyła się, że była źle traktowana przez chłopaka, który kazał jej zdobyć pieniądze"
Ja artykuł skończyłem czytać na tym zdaniu, reszta mnie nie interesuje.
Avatar
dada / 24 lutego 2012 o 08:02
już nie wciągajcie następnych osób ,e k napewno nie był w to zamieszany znam go dobrze
Avatar
anna / 24 lutego 2012 o 07:51
za kim tu być ,jak zabiła ciotkę dajcie spokój
Avatar
Esiek / 24 lutego 2012 o 01:48
Jadziu jestem z Tobą ! Pamietaj dbaj o kondycje rób pompki w pierdlu i podnos sie na drazku .
Avatar
dred / 23 lutego 2012 o 23:35
[quote name='anka' timestamp='1330033854' post='601434']
Nie oceniajcie kazdy ma coś na sumieniu.... a to czy była gr7ba czy nie to po co wam to? Szkoda że tak spieprzyla sobie życie ale to nie tylko jej wina ....dużo czynników rodzina zle wychowanie towarzystwo brak akceptacji... sama tego nie zrobila to jest pewne... ludzie zabijaja bo nie maja perspektyw na życie w tym żałosnym kraju....dla. kasy
[/quote]
1. też masz morderstwo na sumieniu? i to kogoś z rodziny?
2. jej nadwaga nie ma tu nic do rzeczy, chodziło o fakt ćpania amfetaminy od której się chudnie
3. no pewnie że to nie jej wina.. to nie ona kopała/biła/dusiła
4. być może i miała wspólasa - ale skąd ta pewność?
5. zabiła bo potrzebowała na alko/ćpanie

Kim ty kretynko jesteś,że bronisz takie bestialskie zachowanie???
[quote name='anka' timestamp='1330033854' post='601434']
Nie oceniajcie kazdy ma coś na sumieniu.... a to czy była gr7ba czy nie to po co wam to? Szkoda że tak spieprzyla sobie życie ale to nie tylko jej wina ....dużo czynników rodzina zle wychowanie towarzystwo brak akceptacji... sama tego nie zrobila to jest pewne... ludzie zabijaja bo nie maja perspektyw na życie w tym żałosnym kraju....dla. kasy
[/quote]
1. też masz morderstwo na sumieniu? i to kogoś z rodziny?
2. jej nadwaga nie ma tu nic... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 20 11

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 9

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!