Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 kwietnia 2013 r.
18:45
Edytuj ten wpis

300 tysięcy na kampanię śmieciową w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Do skrzynki dostaniemy ulotki, na ulicy zobaczymy billboardy, a w autobusach filmy reklamowe. Na kampanię informacyjną, mającą przygotować mieszkańców na nowy system wywozu śmieci miasto ma wydać 300 tys. złotych. Część tej kwoty ma pochodzić z nowych opłat za odbiór odpadów, które będą musieli płacić wszyscy mieszkańcy. Część z miejskiej kasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jesteśmy zobowiązani do przeprowadzenia takiej kampanii – mówi Zdzisław Strycharz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. Ratusz ma wyjaśnić mieszkańcom, jak będzie działać nowy system odbierania odpadów.

W największym skrócie będzie tak: wszyscy właściciele domków jednorodzinnych (w kamienicach i blokach zrobią to spółdzielnie i wspólnoty) muszą przekazać do magistratu deklarację dotyczącą śmieci. Druki zostaną wysłane pocztą przez Ratusz. Przesyłka będzie zawierać instrukcję, ulotkę i dość urzędowo napisany list z magistratu.

Deklarację trzeba odesłać do końca maja. Pomocy w jej wypełnieniu można szukać dzwoniąc na infolinię (tel. 801 066 715, 81 446 64 08), którą na zlecenie Ratusza do końca maja prowadzić ma firma Don Brando. Dostanie za to 35 tys. zł. Telefon powinien być czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 9–21, a w soboty od godz. 9 do 17.

Przepisy nie mówią, w jaki sposób Ratusz ma prowadzić kampanię. Nowy system wejdzie w życie od lipca. Pierwszą opłatę (liczoną od gospodarstwa domowego) trzeba będzie wnieść do połowy sierpnia. Więcej zapłacą ci, którzy śmieci nie segregują. W domkach będzie to 16 zł w gospodarstwach jednoosobowych, 33 zł w dwuosobowych i 50 zł w trzyosobowych i większych. W blokach odpowiednio: 38, 50 i 69 zł. Ci, którzy będą segregować zapłacą w przypadku domków 12, 25 i 39 zł, a w blokach 30, 39 i 50 zł.

Wywozem odpadów zajmą się firmy wybrane w przetargu, który ma być ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Ratusz nie chciał nam w środę odpowiedzieć na pytanie, na jaki okres będą zawarte umowy z tymi firmami.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Olaf / 18 kwietnia 2013 o 09:21
Kurka wodna normalnie ręce opadają od tego urzędniczego kretyństwa !
Co za problem wydrukować ulotki w celu wyjaśnienia nowych reguł w sprawie śmieci.
Muszą aż wynajmować zewnętrzną firmę ?

Lepiej niech Fraglesi zaczną ludziom tłumaczyć w sposób prosty i klarowny jak trzeba będzie segregować śmieci aby mniej płacić.
Co takiemu przeciętnemu Kowalskiemu mówi termin z nowomowy urzędniczej frakcja sucha czy frakcja mokra ?

Zrobić ulotki na których będą pogrupowane rodzaje śmieci z przykładami włącznie.
Co gdzie wyrzucać i do jakiego pojemnika.
No i żeby te pojemniki były jednakowe w skali całego kraju bo bez tego będzie niezły Meksyk.
Kurka wodna normalnie ręce opadają od tego urzędniczego kretyństwa !
Co za problem wydrukować ulotki w celu wyjaśnienia nowych reguł w sprawie śmieci.
Muszą aż wynajmować zewnętrzną firmę ?

Lepiej niech Fraglesi zaczną ludziom tłumaczyć w sposób prosty i klarowny jak trzeba będzie segregować śmieci aby mniej płacić.
Co takiemu przeciętnemu Kowalskiemu mówi termin z nowomowy urzędniczej frakcja sucha czy frakcja mokra ?

Zrobić ulotki na których będą pogrupowane rodzaje śmieci z przykładami włącz... rozwiń
Avatar
uciekać.trza / 18 kwietnia 2013 o 08:05
Segreguję i: 50 złotych mam płacić za 3 osoby (w tym kilkuletnie dziecko) ????????????????????????????? Teraz płacę za osobę 7,50 czyli razem 22,50, skąd skok o ponad 100% ?>>??????????????????????????????????????????????????????????????// SZOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
blokowy / 18 kwietnia 2013 o 07:37
ponownie jakiś swojak przygarnie kasiorę a ratuszowy zbawca będzie wychwalał się jakie to niskie ceny wywozu są jego zasługą
Avatar
jankos / 17 kwietnia 2013 o 22:28
panowie redaktorzy, chyba się wam coś popierdaczyło z tymi cenami, czytajcie uchwały ze zrozumieniem bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd. odsyłam na stronę um lublin tj.
Odpady segregowane
gospodarstwo zabudowa wielorodzinna zabudowa jednorodzinna 1 osobowe 12 zł 30 zł 2 osobowe 25 zł 39 zł 3 i więcej osobowe 39 zł 50 zł

Odpady niesegregowane gospodarstwo zabudowa wielorodzinna zabudowa jednorodzinna 1 osobowe 16 zł 38 zł 2 osobowe 33 zł 50 zł 3 i więcej osobowe 50 zł 69 zł
panowie redaktorzy, chyba się wam coś popierdaczyło z tymi cenami, czytajcie uchwały ze zrozumieniem bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd. odsyłam na stronę um lublin tj.
Odpady segregowane
gospodarstwo zabudowa wielorodzinna zabudowa jednorodzinna 1 osobowe 12 zł 30 zł 2 osobowe 25 zł 39 zł 3 i więcej osobowe 39 zł 50 zł

Odpady niesegregowane gospodarstwo zabudowa wielorodzinna ... rozwiń
Avatar
Michhh / 17 kwietnia 2013 o 21:57
Dlaczego sam w bloku mam zapłacić 30 zł., a sam w domku 12??????
Avatar
ajwaj / 17 kwietnia 2013 o 21:49
Dzisiaj płacę za odpady 28 zł miesięcznie. Od lipca ta wszawa banda będzie ode mnie ściągac 50 zł za odpady jeśli je posegreguję . Jak nie zrobie tego do doliczą 19 zł . To złodziejskie działania pod płaszczykiem prawa!Jest nas trzy osoby. Mieszkam w domu i dlatego za karę będę wspierał mieszkańców bloków bo oni niby wytwarzają mniej odpadów? Tabuny lokatorow na stancjach w okolicy miasteczek akademickich wogóle nie jedzą , nie produkują odpadów tylko kołkami d. zatykaja? A wiecie co zrobię ze skoszoną trawą , zgrabionymi liśćmi itp.? Przywiozę w workach pod Ratusz i zrzuce pod nogi temu który ze mnie zdziera kasę!A co! Ulżę sobie.
Dzisiaj płacę za odpady 28 zł miesięcznie. Od lipca ta wszawa banda będzie ode mnie ściągac 50 zł za odpady jeśli je posegreguję . Jak nie zrobie tego do doliczą 19 zł . To złodziejskie działania pod płaszczykiem prawa!Jest nas trzy osoby. Mieszkam w domu i dlatego za karę będę wspierał mieszkańców bloków bo oni niby wytwarzają mniej odpadów? Tabuny lokatorow na stancjach w okolicy miasteczek akademickich wogóle nie jedzą , nie produkują odpadów tylko kołkami d. zatykaja? A wiecie co zrobię ze skoszoną trawą , zgrabionymi liśćmi itp.? P... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2013 o 21:44
Totalne przegięcie wydawać tyle kasy na takie rzeczy, wystarczyło by dać po ulotce na każde gospodarstwo domowe.
Avatar
Olaf / 18 kwietnia 2013 o 09:21
Kurka wodna normalnie ręce opadają od tego urzędniczego kretyństwa !
Co za problem wydrukować ulotki w celu wyjaśnienia nowych reguł w sprawie śmieci.
Muszą aż wynajmować zewnętrzną firmę ?

Lepiej niech Fraglesi zaczną ludziom tłumaczyć w sposób prosty i klarowny jak trzeba będzie segregować śmieci aby mniej płacić.
Co takiemu przeciętnemu Kowalskiemu mówi termin z nowomowy urzędniczej frakcja sucha czy frakcja mokra ?

Zrobić ulotki na których będą pogrupowane rodzaje śmieci z przykładami włącznie.
Co gdzie wyrzucać i do jakiego pojemnika.
No i żeby te pojemniki były jednakowe w skali całego kraju bo bez tego będzie niezły Meksyk.
Kurka wodna normalnie ręce opadają od tego urzędniczego kretyństwa !
Co za problem wydrukować ulotki w celu wyjaśnienia nowych reguł w sprawie śmieci.
Muszą aż wynajmować zewnętrzną firmę ?

Lepiej niech Fraglesi zaczną ludziom tłumaczyć w sposób prosty i klarowny jak trzeba będzie segregować śmieci aby mniej płacić.
Co takiemu przeciętnemu Kowalskiemu mówi termin z nowomowy urzędniczej frakcja sucha czy frakcja mokra ?

Zrobić ulotki na których będą pogrupowane rodzaje śmieci z przykładami włącz... rozwiń
Avatar
uciekać.trza / 18 kwietnia 2013 o 08:05
Segreguję i: 50 złotych mam płacić za 3 osoby (w tym kilkuletnie dziecko) ????????????????????????????? Teraz płacę za osobę 7,50 czyli razem 22,50, skąd skok o ponad 100% ?>>??????????????????????????????????????????????????????????????// SZOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
blokowy / 18 kwietnia 2013 o 07:37
ponownie jakiś swojak przygarnie kasiorę a ratuszowy zbawca będzie wychwalał się jakie to niskie ceny wywozu są jego zasługą
Avatar
jankos / 17 kwietnia 2013 o 22:28
panowie redaktorzy, chyba się wam coś popierdaczyło z tymi cenami, czytajcie uchwały ze zrozumieniem bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd. odsyłam na stronę um lublin tj.
Odpady segregowane
gospodarstwo zabudowa wielorodzinna zabudowa jednorodzinna 1 osobowe 12 zł 30 zł 2 osobowe 25 zł 39 zł 3 i więcej osobowe 39 zł 50 zł

Odpady niesegregowane gospodarstwo zabudowa wielorodzinna zabudowa jednorodzinna 1 osobowe 16 zł 38 zł 2 osobowe 33 zł 50 zł 3 i więcej osobowe 50 zł 69 zł
panowie redaktorzy, chyba się wam coś popierdaczyło z tymi cenami, czytajcie uchwały ze zrozumieniem bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd. odsyłam na stronę um lublin tj.
Odpady segregowane
gospodarstwo zabudowa wielorodzinna zabudowa jednorodzinna 1 osobowe 12 zł 30 zł 2 osobowe 25 zł 39 zł 3 i więcej osobowe 39 zł 50 zł

Odpady niesegregowane gospodarstwo zabudowa wielorodzinna ... rozwiń
Avatar
Michhh / 17 kwietnia 2013 o 21:57
Dlaczego sam w bloku mam zapłacić 30 zł., a sam w domku 12??????
Avatar
ajwaj / 17 kwietnia 2013 o 21:49
Dzisiaj płacę za odpady 28 zł miesięcznie. Od lipca ta wszawa banda będzie ode mnie ściągac 50 zł za odpady jeśli je posegreguję . Jak nie zrobie tego do doliczą 19 zł . To złodziejskie działania pod płaszczykiem prawa!Jest nas trzy osoby. Mieszkam w domu i dlatego za karę będę wspierał mieszkańców bloków bo oni niby wytwarzają mniej odpadów? Tabuny lokatorow na stancjach w okolicy miasteczek akademickich wogóle nie jedzą , nie produkują odpadów tylko kołkami d. zatykaja? A wiecie co zrobię ze skoszoną trawą , zgrabionymi liśćmi itp.? Przywiozę w workach pod Ratusz i zrzuce pod nogi temu który ze mnie zdziera kasę!A co! Ulżę sobie.
Dzisiaj płacę za odpady 28 zł miesięcznie. Od lipca ta wszawa banda będzie ode mnie ściągac 50 zł za odpady jeśli je posegreguję . Jak nie zrobie tego do doliczą 19 zł . To złodziejskie działania pod płaszczykiem prawa!Jest nas trzy osoby. Mieszkam w domu i dlatego za karę będę wspierał mieszkańców bloków bo oni niby wytwarzają mniej odpadów? Tabuny lokatorow na stancjach w okolicy miasteczek akademickich wogóle nie jedzą , nie produkują odpadów tylko kołkami d. zatykaja? A wiecie co zrobię ze skoszoną trawą , zgrabionymi liśćmi itp.? P... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2013 o 21:44
Totalne przegięcie wydawać tyle kasy na takie rzeczy, wystarczyło by dać po ulotce na każde gospodarstwo domowe.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 1

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 67 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!