Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 maja 2009 r.
13:46
Edytuj ten wpis

5 lat za spowodowanie wypadku, w którym zginęli lubelscy naukowcy

0 4 A A

Najbliższe pięć lat Kamil K. spędzi w więzieniu. Na taką karę skazał go dziś sąd za spowodowanie wypadku w Głuszczyźnie, w którym życie stracili emerytowani profesorowie. Przez 10 lat nie wolno mu też siadać za kierownicą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
9 lutego ub. roku w miejscowości Głuszczyzna pod Lublinem renault kierowany przez Kamila K., 22-letniego mieszkańca Biłgoraja, zaczął wyprzedzać. Na drodze panowały fatalne warunki. Była bardzo gęsta mgła. Kierowca nie zdążył wrócić na swój pas.

Zderzył się czołowo z matizem, którym podróżowali Wiesława i Wiesław Gustaw - małżeństwo emerytowanych naukowców. Kobieta była profesorem UMCS, jej mąż pracował na Politechnice Lubelskiej.

- Manewr oskarżonego był szczytem bezmyślności, buty i zadufania we własne możliwości - powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Wojciech Smoluchowski.

Kamil K. w przeszłości nagminnie łamał przepisy drogowe. W ciągu półtora roku otrzymał aż 12 mandatów m.in. za przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Po tragicznym wypadku w Głuszczyźnie znów został zatrzymany. Sąd jednak wypuścił go na wolność po wpłaceniu 3 tys. zł poręczenia.

Dzisiejszy wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zgroza / 11 marca 2010 o 09:21
Bezmózgi typ.Przyłapany aż 12 razy ,strach pomyśleć co on wyprawiał na drodze! No i się w końcu doigrał. Szkoda tylko że właśnie jego Bóg pozostawił na tym świecie,ale chyba tylko do poprawy. Zakaz zbliżania się do kierownicy samochodu do końca życia! -jest wiele innych zajęć.
Avatar
mila / 20 maja 2009 o 14:57
Pownini go zabronic na dozywocie prowadzenie pojazdu i niech siedzi do końca życia...szkoda tych dwojga ludzi az brak słów (
Avatar
student / 20 maja 2009 o 14:14
z karą co do wieżienia sie zgadzam tylko nie na 5 tylko 10 lat. z jego wimy nieżyje 2 osoby. a co do prowadzenia pojazdów to chyba jais żart tylekrotnie łamał prawo zakazac mu dożywotnio prowadzic pojazdy !!!! nawet w więzieniu niech taczki nie dotykj !!!!
Avatar
ryba / 20 maja 2009 o 14:07
to jest kara ? to chyba żart
Avatar
zgroza / 11 marca 2010 o 09:21
Bezmózgi typ.Przyłapany aż 12 razy ,strach pomyśleć co on wyprawiał na drodze! No i się w końcu doigrał. Szkoda tylko że właśnie jego Bóg pozostawił na tym świecie,ale chyba tylko do poprawy. Zakaz zbliżania się do kierownicy samochodu do końca życia! -jest wiele innych zajęć.
Avatar
mila / 20 maja 2009 o 14:57
Pownini go zabronic na dozywocie prowadzenie pojazdu i niech siedzi do końca życia...szkoda tych dwojga ludzi az brak słów (
Avatar
student / 20 maja 2009 o 14:14
z karą co do wieżienia sie zgadzam tylko nie na 5 tylko 10 lat. z jego wimy nieżyje 2 osoby. a co do prowadzenia pojazdów to chyba jais żart tylekrotnie łamał prawo zakazac mu dożywotnio prowadzic pojazdy !!!! nawet w więzieniu niech taczki nie dotykj !!!!
Avatar
ryba / 20 maja 2009 o 14:07
to jest kara ? to chyba żart
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!