Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2010 r.
12:30
Edytuj ten wpis

50-latek zjadł muchomory, czeka na przeszczep wątroby

0 6 A A

50-latek, który środę trafił na oddział lubelskiej toksykologii jeszcze dziś będzie przewieziony do Kliniki Transplantologii w Warszawie. Tam będzie czekał na dawcę wątroby. Zatruł się muchomorem sromotnikowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkaniec Zamościa ma potężne zniszczenia wątroby, po tym, jak w niedzielę zjadł pięć muchomorów sromotnikowych. Pacjent trafił do lubelskiego szpitala w środę. Wcześniej hospitalizowano go w Szczebrzeszynie i Zamościu.

- 50-latek nie ma już krzepliwości krwi. Jego stan jest poważny. Dlatego lekarze zadecydowali o konieczności przeszczepu. Jeszcze dziś będzie przewieziony do Kliniki Transplantologii przy ul Banacha w Warszawie – mówi dr Hanna Lewandowska – Stanek, ordynator Oddziału Toksykologii w Lublinie.

Tam mężczyzna będzie oczekiwał na dawcę wątroby. – Czas oczekiwania na przeszczep w dużej mierze jest kwestią przypadku. Wszystko zależy od tego, jak szybko znajdzie się dawca – zaznacza ordynator.

To już szósty przypadek zatrucia grzybami w tym roku na Lubelszczyźnie. W ub. tygodniu do szpitala w Lublinie trafiła trzyosobowa rodzina z Wilkowic. Na szczęście czują się coraz lepiej. Do domu wrócili już dwaj bracia. Pod opieką lekarzy wciąż jest ich matka.

Stabilny jest też stan 70-latka z Tomaszowa Lubelskiego, który zjadł trującego muchomora znalezionego niedaleko swojego domu. Myślał, że to pieczarka.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kuba / 3 września 2010 o 21:09
[quote name='przemowsky' date='02 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283431956' post='340429']
A mi się nie mieści w głowie, że ciężko chorzy ludzie czekają na przeszczep organów miesiącami i niejednokrotnie zdarza się, że nie doczekają, a skretyniały deb***, który zje muchomora i trafia na toksykologię z ostrym zatruciem i zagrożeniem życia dostaje "wątróbkę" od ręki !!!
[/quote]


Nie mieści Ci się w głowie???!!! A moim zdaniem jest ona raczej pusta! Zero współczucia i zrozumienia, ale założę się, że gdybyś to ty był ciężko chory inaczej byś to widział. Zastanawiam się jakim to trzeba być człowiekiem, żeby tak łatwo oceniać innych - może zakompleksionym egoistą ?? Chyba tak.
[quote name='przemowsky' date='02 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283431956' post='340429']
A mi się nie mieści w głowie, że ciężko chorzy ludzie czekają na przeszczep organów miesiącami i niejednokrotnie zdarza się, że nie doczekają, a skretyniały deb***, który zje muchomora i trafia na toksykologię z ostrym zatruciem i zagrożeniem życia dostaje "wątróbkę" od ręki !!!
[/quote]


Nie mieści Ci się w głowie???!!! A moim zdaniem jest ona racz... rozwiń
Avatar
przemowsky / 2 września 2010 o 14:52
A mi się nie mieści w głowie, że ciężko chorzy ludzie czekają na przeszczep organów miesiącami i niejednokrotnie zdarza się, że nie doczekają, a skretyniały deb***, który zje muchomora i trafia na toksykologię z ostrym zatruciem i zagrożeniem życia dostaje "wątróbkę" od ręki !!!
Avatar
nn / 2 września 2010 o 13:43
naslac sanepid i kontrole skarbowa na wszystki lasy w regionie (i kraju)! niechaj nie bedzie tak, ze las moze dostarczaj ludziom takie trucizny jak muchomory! te lasy sa bezczelne, na pewno wykorzustuja jakas luke w prawie. to nie do pomyslenia...

Avatar
rydzyk / 2 września 2010 o 13:22
[quote name='jan' date='02 wrzesień 2010 - 13:02 ' timestamp='1283425363' post='340370']
ludzie, jak chcecie u mnie koło podwórka rośnie w brud muchomorów!!! Co za naród!!! Nie wiem, co za grzyb to go nie biorę, ZWYKŁA CHCIWOŚĆ!!!
[/quote]
"brud" to możesz mieć na nogach,muchomorów może być w bród.
Avatar
Henio / 2 września 2010 o 13:15
Całe nieszczęście w tym, że ci, którzy się trują "wiedzą", że zbierają gąski, pieczarki, kanie, gołąbki...
Avatar
jan / 2 września 2010 o 13:02
ludzie, jak chcecie u mnie koło podwórka rośnie w brud muchomorów!!! Co za naród!!! Nie wiem, co za grzyb to go nie biorę, ZWYKŁA CHCIWOŚĆ!!!
Avatar
kuba / 3 września 2010 o 21:09
[quote name='przemowsky' date='02 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283431956' post='340429']
A mi się nie mieści w głowie, że ciężko chorzy ludzie czekają na przeszczep organów miesiącami i niejednokrotnie zdarza się, że nie doczekają, a skretyniały deb***, który zje muchomora i trafia na toksykologię z ostrym zatruciem i zagrożeniem życia dostaje "wątróbkę" od ręki !!!
[/quote]


Nie mieści Ci się w głowie???!!! A moim zdaniem jest ona raczej pusta! Zero współczucia i zrozumienia, ale założę się, że gdybyś to ty był ciężko chory inaczej byś to widział. Zastanawiam się jakim to trzeba być człowiekiem, żeby tak łatwo oceniać innych - może zakompleksionym egoistą ?? Chyba tak.
[quote name='przemowsky' date='02 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283431956' post='340429']
A mi się nie mieści w głowie, że ciężko chorzy ludzie czekają na przeszczep organów miesiącami i niejednokrotnie zdarza się, że nie doczekają, a skretyniały deb***, który zje muchomora i trafia na toksykologię z ostrym zatruciem i zagrożeniem życia dostaje "wątróbkę" od ręki !!!
[/quote]


Nie mieści Ci się w głowie???!!! A moim zdaniem jest ona racz... rozwiń
Avatar
przemowsky / 2 września 2010 o 14:52
A mi się nie mieści w głowie, że ciężko chorzy ludzie czekają na przeszczep organów miesiącami i niejednokrotnie zdarza się, że nie doczekają, a skretyniały deb***, który zje muchomora i trafia na toksykologię z ostrym zatruciem i zagrożeniem życia dostaje "wątróbkę" od ręki !!!
Avatar
nn / 2 września 2010 o 13:43
naslac sanepid i kontrole skarbowa na wszystki lasy w regionie (i kraju)! niechaj nie bedzie tak, ze las moze dostarczaj ludziom takie trucizny jak muchomory! te lasy sa bezczelne, na pewno wykorzustuja jakas luke w prawie. to nie do pomyslenia...

Avatar
rydzyk / 2 września 2010 o 13:22
[quote name='jan' date='02 wrzesień 2010 - 13:02 ' timestamp='1283425363' post='340370']
ludzie, jak chcecie u mnie koło podwórka rośnie w brud muchomorów!!! Co za naród!!! Nie wiem, co za grzyb to go nie biorę, ZWYKŁA CHCIWOŚĆ!!!
[/quote]
"brud" to możesz mieć na nogach,muchomorów może być w bród.
Avatar
Henio / 2 września 2010 o 13:15
Całe nieszczęście w tym, że ci, którzy się trują "wiedzą", że zbierają gąski, pieczarki, kanie, gołąbki...
Avatar
jan / 2 września 2010 o 13:02
ludzie, jak chcecie u mnie koło podwórka rośnie w brud muchomorów!!! Co za naród!!! Nie wiem, co za grzyb to go nie biorę, ZWYKŁA CHCIWOŚĆ!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 0

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 7

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 15

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 63

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina