środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

500 plus: Samorządy z Lubelskiego zatrudnią prawie 400 osób do obsługi

Dodano: 14 marca 2016, 19:01

Prawie 400 osób zatrudnią dodatkowo samorządy z województwa lubelskiego do obsługi programu „Rodzina 500 plus”. Zwiększania zatrudnienia nie planuje tylko 17 z ponad 200 gmin z naszego regionu.

– Nie ma reguły, ale są to zazwyczaj mniejsze gminy, w których przy obsłudze tzw. świadczeń rodzinnych pracują po 2–3 osoby. Tam samorządowcy idą bardziej w kierunku wyższego wynagradzania osób już zatrudnionych, które będą miały dodatkowe obowiązki – mówi Albin Mazurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

W lutym gminy z województwa lubelskiego otrzymały 4,1 mln zł na przygotowania do obsługi programu. – Nie mamy sygnałów od samorządów, żeby otrzymane przez nie kwoty były zbyt małe. Te pieniądze są przeznaczane na ewentualne remonty, zakupy prozaicznych rzeczy jak biurko czy krzesło, ale też sprzętu komputerowego czy serwerów – wyjaśnia dyr. Mazurek.

Program „Rodzina 500 plus” ma wystartować 1 kwietnia. Przyjmowaniem wniosków mają zajmować się gminy. Składać je będzie można w różny sposób. – Podejrzewamy, że najpopularniejszą formą będą wnioski w formie papierowej. Samorządy przygotowują wiele miejsc, w których będzie można to robić. Ale przypominam, że wnioski będzie można składać także przez internet, za pośrednictwem platformy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, systemu „Empatia”, ale także przez systemy elektroniczne wielu banków – mówi Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Według szacunkowych danych programem zostanie objętych ok. 225 tys. dzieci z województwa lubelskiego.

Czytaj więcej o: polityka 500 plus
Gość
Gość
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 marca 2016 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisowska taktyka obiecac a Inni zrealizuja.
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2016 o 15:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kto bogatemu zabroni...


nie pieprz jak nie wiesz, socjaliz bogatym nie dawał tylko biednym, a tutaj biedni z jednym dzieckiem nie dostaną natomiast bogaci mający dochód 5-50 tys. dostaną na drugie i kolejne

Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2016 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

400 urzędasów, a zwolnią 900 nauczycieli no nie będzie pierwszaków w szkołach. Dobra zmiania c.d.

a co ci przeszkadzają urzędasy, oni pracują i powinni za co najmniej 15 tys. nie mniej pracować, bo za darmo za to że będą leżeć i płodzić dzieci dostaną po 1-5 tys. to za pracę co najmniej 3 razy tyle.

Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2016 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mam pytanie a ile mnie podatnika będzie to kosztowało więcej z wypłaty?

To sobie policz! W mojej gminie do świadczenia uprawnionych jest ok. 1200 dzieci, to w skali roku ponad 7 mln. Budżet gminy - niecałe 18 mln. 40% skądś się weźmie. Skąd? Z twoich, moich, naszych podatków. A teraz przeliczmy to na województwo, na kraj... Nie to, że jestem przeciwna działaniom socjalnym, jestem przeciw głupim, populistycznym ruchom. Wkurza mnie, kiedy mówi się, że dzięki temu nastąpi wzrost gospodarczy! Przez pewien czas byłam asystentem rodziny, zapewniam was, że w zdecydowanej większości ubogie rodziny wielodzietne nie potrafią gospodarować pieniędzmi. Każda ich ilość przeznaczona będzie na zdrowe jedzenie typu: zupki chińskie, chipsy, używki dla rodziców, kolejny komputer dla kolejnego dziecka, itp. Najzwyklejsze marnotrawstwo środków, które można byłoby sensownie zagospodarować - też w formie pomocy dla dzieci. Ale tu chodzi o natychmiastowy efekt - obiecaliśmy, zrealizowaliśmy! I niech się bida toczy!

Rozwiń
hkm9
hkm9 (15 marca 2016 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oto "dobra zmiana" ale oni "dadzą radę".

Co za obłuda i brak koncepcyjnego myślenia o przedsiębiorczości, rozwoju usług,itp.

Prostactwo w rozdawnictwie.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!