Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lutego 2016 r.
18:14

66 mln euro na budowę zachodniej obwodnicy Lublina. Pieniądze już zatwierdzone

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A

Komisja Europejska zatwierdziła przekazanie 66 milionów euro na budowę zachodniej obwodnicy Lublina. Jest to oficjalne potwierdzenie umowy zawartej w październiku ub. r. o dofinansowaniu budowy prawie 10-kilometrowego odcinka S19 z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowa zachodniej obwodnicy przebiega zgodnie z planem. – Inwestycja ma być zakończona w październiku tego roku – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Powstaje odcinek drogi ekspresowej o długości 9,8 km, który pozwoli ominąć Lublin od strony zachodniej. Trasa rozpocznie się od wybudowanego na przecięciu S12, S17 i S19 węzła Lublin Sławinek i zakończy na połączeniu z istniejącą DK19 w Konopnicy.

Powstaną też dwa węzły: Lublin Szerokie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 830 oraz Lublin Węglin na skrzyżowaniu z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej 747. Wartość całej inwestycji to ok. 620 mln zł. 

Zachodnia obwodnica Lublina wyprowadzi ruch tranzytowy z zatłoczonej al. Kraśnickiej w Lublinie. Ominięcie Lublina pozwoli kierowcom zaoszczędzić co najmniej kilkadziesiąt minut. Obecnie w godzinach szczytu pokonanie al. Kraśnickiej może zająć nawet godzinę.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 07:40

Temu kolowi który obraża wojewodę należy się doniesienie do prokuratury,jak się nie mylę chodzi o naruszenie dóbr osobistych.Nic nie usprawiedliwia takiego poziomu chamstwa,wojewoda jest w porządku.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol:

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 01:36

Nie załapałeś - zatem wytłumaczę. Mooże pojmiesz... Otóż TRZEBA tępić CHAMSTWO i DZICZ.  Synka też wychowasz na takiego? Na swój wzór... wnioskuję, skoro popierasz podobne ANONIMOWE (wszak ten cham nie miał nawet odwagi się podpisać) obrzucanie ludzi wyzwiskami...

To nie oznacza, że mnie się spodobało postępowanie wojewody, wręcz przeciwnie - ale czy muszę, aby wyrazić swoją dezaprobatę - uciekać się do wyzwisk?

To popatrz co twoi( mam nadzieje ze nie ) debile od żłobu wrzucają m.in. na PSL -  co dzień, jak potrzebujesz to wkleję, zatem nie dziw się, że jak ludzie czytaja takich debili to im nerwy pusczają.

To popatrz co twoi( mam nadzieje ze nie ) debile od żłobu wrzucają m.in. na PSL -  co dzień, jak potrzebujesz to wkleję, zatem nie dziw się, że jak ludzie czytaja takich debili to im nerwy pusczają.

rozwiń
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 17 lutego 2016 o 16:25

A co z częścią obwodnicy od strony południowej? Jadąc obwodnicą od strony Zamościa trzeba zrobić większe koło by wyjechać w Konopnicy!


A co z częścią obwodnicy od strony południowej? Jadąc obwodnicą od strony Zamościa trzeba zrobić większe koło by wyjechać w Konopnicy!

Nie jest tak źle... Jadąc Aleją Witosa na rondzie przed Zamkiem skręcasz w lewo (na Al.Unii Lubelskiej) i jedziesz aż do ul.Krochmalnej. Potem przez Krochmalną i skręcasz w prawo na Al.Jana Pawła II -i jedziesz cały czas prosto, aż wyjedziesz na Węglinie (koło salonu Mazdy/ Citroena). W ten sposób dość sprawnie ominiesz największe korki i dojedziesz do Konopnicy.

Nie jest tak źle... Jadąc Aleją Witosa na rondzie przed Zamkiem skręcasz w lewo (na Al.Unii Lubelskiej) i jedziesz aż do ul.Krochmalnej. Potem przez Krochmalną i skręcasz w prawo na Al.Jana Pawła II -i jedziesz cały czas prosto, aż wyjedziesz na Węglinie (koło salonu Mazdy/ Citroena). W ten sposób dość sprawnie ominiesz największe korki i dojedziesz do Konopnicy.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 14:42
kiedy obwodnica południowa? jakieś plany?
Avatar
Ość / 17 lutego 2016 o 13:58

O widzisz synku,tak wygląda kapuś.

W pisuarowej Polsce donosicielstwo będzie kwitło...Minister Zero tylko czeka na takich konfidentów.

Nie załapałeś - zatem wytłumaczę. Mooże pojmiesz... Otóż TRZEBA tępić CHAMSTWO i DZICZ.  Synka też wychowasz na takiego? Na swój wzór... wnioskuję, skoro popierasz podobne ANONIMOWE (wszak ten cham nie miał nawet odwagi się podpisać) obrzucanie ludzi wyzwiskami...

To nie oznacza, że mnie się spodobało postępowanie wojewody, wręcz przeciwnie - ale czy muszę, aby wyrazić swoją dezaprobatę - uciekać się do wyzwisk?

Nie załapałeś - zatem wytłumaczę. Mooże pojmiesz... Otóż TRZEBA tępić CHAMSTWO i DZICZ.  Synka też wychowasz na takiego? Na swój wzór... wnioskuję, skoro popierasz podobne ANONIMOWE (wszak ten cham nie miał nawet odwagi się podpisać) obrzucanie ludzi wyzwiskami...

To nie oznacza, że mnie się spodobało postępowanie wojewody, wręcz przeciwnie - ale czy muszę, aby wyrazić swoją dezaprobatę - uciekać się do wyzwisk?

rozwiń
Avatar
jt / 17 lutego 2016 o 08:44

A co z częścią obwodnicy od strony południowej? Jadąc obwodnicą od strony Zamościa trzeba zrobić większe koło by wyjechać w Konopnicy!

Trza przez Biłgoraj posuwać do Konopnicy.

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 23:29
Za panowania "trampkarza I" Lublin się jakoś tej obwodnicy nie doczekał, a już w 3 miesiace rzadów PiS chcecie nawet południową, zrobi się bo trzeba, ale naraz nie da rady.
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 21:36
A co z częścią obwodnicy od strony południowej? Jadąc obwodnicą od strony Zamościa trzeba zrobić większe koło by wyjechać w Konopnicy!
Avatar
polocotowiec / 16 lutego 2016 o 20:53

Temu kolowi który obraża wojewodę należy się doniesienie do prokuratury,jak się nie mylę chodzi o naruszenie dóbr osobistych.Nic nie usprawiedliwia takiego poziomu chamstwa,wojewoda jest w porządku.

Gdybyś miał trochę rozumu to wiedziałbyś,że naruszenie dóbr osobistych ściga się na wniosek poszkodowanego a nie z urzędu.Prokurator nie ma tu nic do roboty.

Ale rozumiem,że chcesz podlizać się nowej władzy.

Avatar
abdul wisimulacha / 16 lutego 2016 o 20:50

Temu kolowi który obraża wojewodę należy się doniesienie do prokuratury,jak się nie mylę chodzi o naruszenie dóbr osobistych.Nic nie usprawiedliwia takiego poziomu chamstwa,wojewoda jest w porządku.

O widzisz synku,tak wygląda kapuś.

W pisuarowej Polsce donosicielstwo będzie kwitło...Minister Zero tylko czeka na takich konfidentów.

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 07:40

Temu kolowi który obraża wojewodę należy się doniesienie do prokuratury,jak się nie mylę chodzi o naruszenie dóbr osobistych.Nic nie usprawiedliwia takiego poziomu chamstwa,wojewoda jest w porządku.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol:

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 01:36

Nie załapałeś - zatem wytłumaczę. Mooże pojmiesz... Otóż TRZEBA tępić CHAMSTWO i DZICZ.  Synka też wychowasz na takiego? Na swój wzór... wnioskuję, skoro popierasz podobne ANONIMOWE (wszak ten cham nie miał nawet odwagi się podpisać) obrzucanie ludzi wyzwiskami...

To nie oznacza, że mnie się spodobało postępowanie wojewody, wręcz przeciwnie - ale czy muszę, aby wyrazić swoją dezaprobatę - uciekać się do wyzwisk?

To popatrz co twoi( mam nadzieje ze nie ) debile od żłobu wrzucają m.in. na PSL -  co dzień, jak potrzebujesz to wkleję, zatem nie dziw się, że jak ludzie czytaja takich debili to im nerwy pusczają.

To popatrz co twoi( mam nadzieje ze nie ) debile od żłobu wrzucają m.in. na PSL -  co dzień, jak potrzebujesz to wkleję, zatem nie dziw się, że jak ludzie czytaja takich debili to im nerwy pusczają.

rozwiń
Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 17 lutego 2016 o 16:25

A co z częścią obwodnicy od strony południowej? Jadąc obwodnicą od strony Zamościa trzeba zrobić większe koło by wyjechać w Konopnicy!


A co z częścią obwodnicy od strony południowej? Jadąc obwodnicą od strony Zamościa trzeba zrobić większe koło by wyjechać w Konopnicy!

Nie jest tak źle... Jadąc Aleją Witosa na rondzie przed Zamkiem skręcasz w lewo (na Al.Unii Lubelskiej) i jedziesz aż do ul.Krochmalnej. Potem przez Krochmalną i skręcasz w prawo na Al.Jana Pawła II -i jedziesz cały czas prosto, aż wyjedziesz na Węglinie (koło salonu Mazdy/ Citroena). W ten sposób dość sprawnie ominiesz największe korki i dojedziesz do Konopnicy.

Nie jest tak źle... Jadąc Aleją Witosa na rondzie przed Zamkiem skręcasz w lewo (na Al.Unii Lubelskiej) i jedziesz aż do ul.Krochmalnej. Potem przez Krochmalną i skręcasz w prawo na Al.Jana Pawła II -i jedziesz cały czas prosto, aż wyjedziesz na Węglinie (koło salonu Mazdy/ Citroena). W ten sposób dość sprawnie ominiesz największe korki i dojedziesz do Konopnicy.

rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 14:42
kiedy obwodnica południowa? jakieś plany?
Avatar
Ość / 17 lutego 2016 o 13:58

O widzisz synku,tak wygląda kapuś.

W pisuarowej Polsce donosicielstwo będzie kwitło...Minister Zero tylko czeka na takich konfidentów.

Nie załapałeś - zatem wytłumaczę. Mooże pojmiesz... Otóż TRZEBA tępić CHAMSTWO i DZICZ.  Synka też wychowasz na takiego? Na swój wzór... wnioskuję, skoro popierasz podobne ANONIMOWE (wszak ten cham nie miał nawet odwagi się podpisać) obrzucanie ludzi wyzwiskami...

To nie oznacza, że mnie się spodobało postępowanie wojewody, wręcz przeciwnie - ale czy muszę, aby wyrazić swoją dezaprobatę - uciekać się do wyzwisk?

Nie załapałeś - zatem wytłumaczę. Mooże pojmiesz... Otóż TRZEBA tępić CHAMSTWO i DZICZ.  Synka też wychowasz na takiego? Na swój wzór... wnioskuję, skoro popierasz podobne ANONIMOWE (wszak ten cham nie miał nawet odwagi się podpisać) obrzucanie ludzi wyzwiskami...

To nie oznacza, że mnie się spodobało postępowanie wojewody, wręcz przeciwnie - ale czy muszę, aby wyrazić swoją dezaprobatę - uciekać się do wyzwisk?

rozwiń
Avatar
jt / 17 lutego 2016 o 08:44

A co z częścią obwodnicy od strony południowej? Jadąc obwodnicą od strony Zamościa trzeba zrobić większe koło by wyjechać w Konopnicy!

Trza przez Biłgoraj posuwać do Konopnicy.

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 23:29
Za panowania "trampkarza I" Lublin się jakoś tej obwodnicy nie doczekał, a już w 3 miesiace rzadów PiS chcecie nawet południową, zrobi się bo trzeba, ale naraz nie da rady.
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 21:36
A co z częścią obwodnicy od strony południowej? Jadąc obwodnicą od strony Zamościa trzeba zrobić większe koło by wyjechać w Konopnicy!
Avatar
polocotowiec / 16 lutego 2016 o 20:53

Temu kolowi który obraża wojewodę należy się doniesienie do prokuratury,jak się nie mylę chodzi o naruszenie dóbr osobistych.Nic nie usprawiedliwia takiego poziomu chamstwa,wojewoda jest w porządku.

Gdybyś miał trochę rozumu to wiedziałbyś,że naruszenie dóbr osobistych ściga się na wniosek poszkodowanego a nie z urzędu.Prokurator nie ma tu nic do roboty.

Ale rozumiem,że chcesz podlizać się nowej władzy.

Avatar
abdul wisimulacha / 16 lutego 2016 o 20:50

Temu kolowi który obraża wojewodę należy się doniesienie do prokuratury,jak się nie mylę chodzi o naruszenie dóbr osobistych.Nic nie usprawiedliwia takiego poziomu chamstwa,wojewoda jest w porządku.

O widzisz synku,tak wygląda kapuś.

W pisuarowej Polsce donosicielstwo będzie kwitło...Minister Zero tylko czeka na takich konfidentów.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia] 36 8

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 27 38

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 38 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą