poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

9-letni Kamil wraca na studia na Politechnice Lubelskiej

Autor: aa

W poniedziałek Kamil będzie pasowany na studenta
W poniedziałek Kamil będzie pasowany na studenta

Kamil Wroński, 9-letni student mechatroniki z Lublina, po wakacyjnej przerwie wraca na Politechnikę Lubelską. W poniedziałek rozpocznie od zajęć z fizyki. Razem z dorosłymi studentami.

– Kamil bardzo, ale to bardzo cieszy się, że wraca na uczelnię – przyznaje Patryk Wroński, tata wybitnie uzdolnionego z matematyki i informatyki 9-latka. – Poza zajęciami na PL Kamil uczy się też ze starszymi kolegami z V klasy.

Chłopiec już w ubiegłym roku został studentem Politechniki Lubelskiej - jest prawdopodobnie najmłodszym dzieckiem w Polsce, które rozpoczęło zajęcia w szkole wyższej.

Ze względu na wiek studenta program zajęć był dobierany bardzo elastycznie. Kamil został objęty indywidualnym programem kształcenia. Miał zajęcia z wykładowcami w laboratoriach, m.in. z podstaw programowania sterowników PLC* Siemens S7-1200, mechatroniki i matematyki.

Od poniedziałku 9-latek będzie mieć już zajęcia z mechatroniki. – Wręczymy chłopcu symboliczny indeks. Będzie też pasowany na studenta – zdradza Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej. – Później Kamil pójdzie na zajęcia z fizyki razem ze studentami. 

Inne zajęcia, w których chłopiec będzie uczestniczył, to m.in. budowa maszyn, napędy elektryczne, techniki wytwarzania i montażu, robotyka i matematyka. Kamil będzie uczyć się ze studentami I i II roku mechatroniki.

Zostań patronem. Wesprzyj rozwój Kamila

Kamil, który swoje wynalazki tworzy od 4 roku życia nie jest typowym dzieckiem. Zabawki, czy gra w piłkę albo gry komputerowe raczej go nie interesują. – Ale za to drukarka 3D, frezarka PCB, stacja lutownica – to już inna rozmowa! Jednak koszty takich zabawek są diametralnie różnie – na przykład laboratoryjny stolik ze specjalnych, wytrzymałych tworzyw, niezbędny do prowadzenia zaawansowanych eksperymentów to koszt... 25 tys. zł – przyznają rodzice chłopca, który chcieliby kupić mu profesjonalne urządzenia. – Tak by mógł uczyć się poważnych rzeczy, wszedł w świat poważnej technologii – argumentuje tata Kamila.

Aby pomóc w rozwoju wybitnie uzdolnionego chłopca można wesprzeć rodzinę finansowo poprzez portal Patronite.pl, który łączy twórców i sportowców z osobami, które chcą je wesprzeć. Szczegóły na stronie internetowej – https://patronite.pl/kamilwronski1


* PLC (Programowalny Sterownik Logiczny) (ang. Programmable Logic Controller) – uniwersalne urządzenie mikroprocesorowe przeznaczone do sterowania pracą maszyny lub urządzenia technologicznego

Czytaj więcej o: Politechnika Lubelksa
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 października 2016 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już,,,,, zaczęło się. Nawet jeśli chłopak jest uzdolniony to zaraz wołanie o wsparcie 25000zł aby mu "zabawki" kupować do domu w postaci drukarki 3D i tego typu rzeczy to juz moim zdaniem przesada. Nie dość, że mu dali możliwoęś studiowania na (wyposażonych) uczelniach, to jeszcze im mało. Wiele dzieci nikt nie sponsoruje a wdomu uczą sie z pomoca kartki i ołówka którą kupiła mama. Skoro taki zdolny to niech zarobi te 25000.
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2016 o 00:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słyszałam o 15-sto latkach kończących studia, ale 9 lat może jak jest taki zdolny to niech szybciej szkołe kończy i zdaje maturę, tak jak inny mali geniusze. A polibuda tylko jako zajęcia specjalne, ale żeby studiować w wieku 9 lat nawet Chińczycy tam nie "doszli". :P
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2016 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla mnie sprawa tego niby geniusza to komedia - ale gość, który napisał w komentarzu: "mają drugiego Ainsteina" kwalifikuje się do cofnięcia do podstawówki. Ainsten? Ato to taki, może wyjaśnisz???
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2016 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chore ambicje rodzica / rodziców krzywdzą dziecko.
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2016 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zabawy z robotami to jeszcze nie studia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!