wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Abel ręczył za Bagsika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2004, 21:36

Arcybiskup Abel, ordynariusz prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej, poręczył za Bogusława Bagsika. Bagsik to jeden z najbardziej znanych aferzystów w Polsce. Karierę zrobił w spółce Art. B. Został skazany za wyłudzenie

400 mln zł i próbę przekupstwa urzędników bankowych.
Arcybiskup był wczoraj nieuchwytny. Jak się okazało, wyjechał na kilkunastodniowy turnus do nadmorskiego sanatorium. Jednak tuż przed wyjazdem potwierdził te informacje w rzeszowskich "Nowinach”. - Bagsik to zdolny muzyk, który powinien tworzyć. Poza tym to chyba nic złego ująć się za więźniem - zdążył powiedzieć tej gazecie.
- Nic nie wiem na ten temat - powiedział nam tymczasem wczoraj ks. kanclerz diecezji lubelsko-chełmskiej Mirosław Miroszewski. - Mogę tylko powiedzieć, że arcybiskup Abel poznał pana Bagsika jeszcze w latach 80., podczas studiów na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Natomiast o poręczeniu nie będę się wypowiadał. Najwłaściwszą osobą jest tutaj ks. abp Abel, który jednak do końca lutego będzie w sanatorium.
B. Bagsik odsiedział już blisko 6 lat z 9-letniego wyroku. Abp Abel poręczył za Bagsika, gdy ten złożył pierwszy wniosek o przedterminowe zwolnienie z więzienia. Wniosek został odrzucony. Podobnie jak następny. Według nieoficjalnych informacji
za Bagsika w tym drugim przypadku miała poręczyć jedna z najbardziej znanych polskich aktorek.
Więzień złożył zażalenie na ostatnią odmowę, które sam później wycofał. To opóźniło całą procedurę i następny wniosek o jego przedterminowe zwolnienie będzie rozpatrywany najwcześniej w marcu. Nie wiadomo, kto tym razem za niego poręczy.
(rad, er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!